DIY Electronic projects
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda (/showthread.php?tid=306)



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - buca33 - 06-20-2014

@Vasabor,kakva si iskustva imao sa TS 8V motorima?
@Macola,da se slatko navozis.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

(06-20-2014, 07:14 PM)Macola Wrote: Fiat 1.9 JTD je jedan od najboljih svetskih dizela za automobile i BMW 3.0.
Oba motora su mrak dizelaši.
Uf..... joj sto volem BMW e60 3.0 jedan od najbolje odradjenih automobila ...Softverski me saranio ,ali sto je voznjaaaaaaa.

(06-20-2014, 08:08 PM)buca33 Wrote: @Vasabor,kakva si iskustva imao sa TS 8V motorima?
@Macola,da se slatko navozis.

Generalno da ne bude zabune Alfa je super ,naravno sve zavisi od prethodnih vlasnika tj. prvog vlasnika ,a zna se ko kupuje alfu benzinku...
klipovi imaju veoma tanak keper izmedju karika a produzenu varnicu ,blok je fiatov i u isti na fiatovom vozilu ide malo manje nego duplo duzi klip .Blok kao blok je izuzetno osetljiv na vodu ,porozan, Samim tim je izuzetno ostetljiva ,lambda sonda u mapi je kod ovih motora stavljena kao izuzetno bitan faktor pri smesi pa samim tim bilo kakav kvar na istoj (koji inace svi majstori preskacu) ili vadjenje katalizatora moze da dovede sa regularnih 2ms na 6-7-8ms ubrizgavanja sto rezultuje ubijanjem ovog motora. Cena novog klipa recimo za 2.0ts je oko 24,500din.
i posle svega alfa je alfa .......ili je volish ili ne ali joj se uvek divish


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

(06-20-2014, 08:12 PM)Vasabor Wrote:
(06-20-2014, 07:14 PM)Macola Wrote: Fiat 1.9 JTD je jedan od najboljih svetskih dizela za automobile i BMW 3.0.
Oba motora su mrak dizelaši.
Uf..... joj sto volem BMW e60 3.0 jedan od najbolje odradjenih automobila ...Softverski me saranio ,ali sto je voznjaaaaaaa.

Znam.
Imam dobrog drugara sa 535d iz 2010., sa 3.0 bi-turbo.
Čipovao ga je na 320Ks. Ubrzava bolje od stare Karere.
A što koči! E to me je stvarno impresioniralo.

Retki su komadi automobila, gde čovek sedne da vozi i posle 5 minuta se oseti u njemu kao da ga je vozio mesecima pre toga. Kad zažmuriš i pružiš ruku, sve je tamo gde bi tačno trebalo da bude...

Ta bembara ima taj rad, a ima toga i u ovom Saab-u, što me je vrlo prijatno iznenadilo posle kratke probe.

Pozz

(06-20-2014, 08:08 PM)buca33 Wrote: @Macola,da se slatko navozis.
Hvala Buco! I ja se tome nadam :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 06-20-2014

(06-19-2014, 11:19 PM)Macola Wrote: HMAP,

"Skinuo" sam se sa japanaca (mada me duša boli).

Ovo sam nabavio:



Mnogo gotivim retke zverke.

druže moj - neka te dobro i dugo služi i za dobre pare da ga prodaš kad ti dosadi a onda da se sa šveđanina vrneš na nekog japanca ili bolje japanku!Smile

auto je prelijep,a to što je šveđanin ništa ga ne kvari - dapače - znaju i oni šta rade! Smile

(sad ti tek pišem jer sam tek sad došao do računara,i imao priliku da vidim punu sliku umjesto malene na mobilnom)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

(06-20-2014, 08:12 PM)Vasabor Wrote:
(06-20-2014, 07:14 PM)Macola Wrote: Fiat 1.9 JTD je jedan od najboljih svetskih dizela za automobile i BMW 3.0.
Oba motora su mrak dizelaši.
Uf..... joj sto volem BMW e60 3.0 jedan od najbolje odradjenih automobila ...Softverski me saranio ,ali sto je voznjaaaaaaa.

(06-20-2014, 08:08 PM)buca33 Wrote: @Vasabor,kakva si iskustva imao sa TS 8V motorima?
@Macola,da se slatko navozis.

i posle svega alfa je alfa .......ili je volish ili ne ali joj se uvek divish

Što bi mi matori, koji smo probali Berlinu, Đulijetu, Spajder, Fiatov X1/9, 850 sport kupe, Abarth 1000TCR i slične
rekli: "jedan od ludih žabarskih picolovaca". :-)

Alfa ima nešto svoje što samo ona ima... Jeste da je zovu "majstorova radost" ali ima tu picolovačku dušu i zvuk za pamćenje.

Matora Berlina 1.3 od 130Ks, iz sedamdeset i neke je išla kao bolesna, držala krivinu kao mače za tepih, i imala upaljač za cigarete koji se ne zaboravlja.
Doduše, trošila je kao dva bagera sa njenm duplim dvogrlim karburatorom (okom vidiš gorivo koje teče kao kad dete piški :-), ali taj upaljač...

Upaljač je ličio na mali levak sa rupom za cigaretu. Bez gledanja ubaciš cigaretu unutra, stisneš levak, i kad čuješ "klik" izvadiš upaljenu cigaretu i staviš u usta :-).

(06-20-2014, 08:57 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(06-19-2014, 11:19 PM)Macola Wrote: HMAP,

"Skinuo" sam se sa japanaca (mada me duša boli).

Ovo sam nabavio:



Mnogo gotivim retke zverke.

druže moj - neka te dobro i dugo služi i za dobre pare da ga prodaš kad ti dosadi a onda da se sa šveđanina vrneš na nekog japanca ili bolje japanku!Smile

auto je prelijep,a to što je šveđanin ništa ga ne kvari - dapače - znaju i oni šta rade! Smile

(sad ti tek pišem jer sam tek sad došao do računara,i imao priliku da vidim punu sliku umjesto malene na mobilnom)

Hvala HMAP prijatelju! Tebi sam hteo i da javim (starom japanoljupcu :-) ali se pridružiše i ostali sa lepim zanimljivostima.

Ne znam za japanke? Možda kod njih stoji koso :-).
Za šveđanke bar znam kako stoji :-).


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 06-20-2014

ma kod japanke kao i kod ostalih - tačno na sredini! Smile Smile Smile gled´o ja,na TV-u... Big Grin

vidi - volim ja japanske automobile - ali lijepo sam se osjećao i svaki put kad sam sa starim jugićem došao kući sa nekog dobrog puta. dobar auto je dobar auto,neka su ti sretni putevi! Smile


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Aca93 - 06-20-2014

Ma nije bila u dobrom stanju ali mi se bas svidja 1.8 a V6 nije premala a ni prevelika...

Fiatov JTD je dobar motor kod nas omiljen zato sto je robustan i opel ga valjda ugradjuje a to je pametno jer nisam video da su dobrog dizela napravili nekad ali i ne pratim sta rade...

Toyota D4 VVT-i je isto dobar motor a kako su se pokazali vw cr motori Vasabor?


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

VW Commonrail je maltene sa decijim bolestima jer su isuvise dugo furali pd motore ..u svakom slucaju zaobici siemens verziju istog jer je lako kvarljiva roba i izbija novce iz novcanika opasnooooooo.......CR Bosh se moze naci bez partikularnog filtera i obicnom servo pumpom sto nije losa varijanta ,a i remont turbine nije bauk ,egr se lako izbacuje iz mape ,a i protivpozarna klapna (najverovatnije najskuplji deo 400e) takodje .


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - samuki - 06-20-2014

E kod mene Felicija nece vise ni da upali ,punio akumulator vergala a l nista , Smile


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Aca93 - 06-20-2014

Egr, katalizatori, dpf... sve to da poboljsa izduvne gasove ali povecavaju potrosnju ma da mi to sve pobacamo i da stavimo brektalicu pa kao avion da vozimo Big Grin

Egr ima udeo u nekom rezimu rada motora i neki gledaju da ga poprave ili zamene ali na sta on napravi usisnu granu...

Kakvo ti je iskustvo sa francuskim cr motorima hdi i dci (ali reno dci a ne nisanov m9r za njega znam da je dobar Smile )?


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

Jedini udeo EGR-a je zastita okoline i apsolutno nista vise ,sve ostale stvari koje on obavlja stete motoru jer izduvne gasove vraca na reciklazu ti izduvni gasovi smanjuju potrosnju ,ali zato svojom necistocom i temperaturom smanjuju vek motora ,znaci egr je nuzno zlo ,kao i dpf katalizator itd inace svi oni skracuju vek motoru , popravljam ih tamo gde se ne moze promeniti mapa za rezim rada bez njega . HDi-DCI mozda za 10-ak godina kada mikrofilter u bosh pumpi uspe da prezivi nashe gorivo.

HDI-bosh razumna varijanta dizna polovna 50e strada regulator pritiska u transportnoj pumpi 110e(dovoljno je samo jednom sipati lose gorivo) turbina ne strada ili retko....NASE GORIVO
HDI-Siemens Strada ecu sve varijante sid801,sid803 150-200e polovan plus uparivanje 50akitd dizne otrov skupe remont josh ludji ,trajna ostecenja na klipu od loshe dizne.FAB GRESKA
DCI-Delphi varijanta dizne rkavaju za dobar dan (150e po dizni kod bosiste) dobra strana mozesh ih sam popraviti ,turbina garetova otrov remont 300e pa navishe motor se lako vidi da li je loshl.NASE GORIVO
DCI-Siemens isto kao i HDI-S samo josh strada i turbina. Elektroventil turbine rikne kad oce ,imaju fabricku gresku koja dovodi do iberture.FABRICKA GRESKA

Ja kao da nisam danas otiso iz garaze Smile Salim se naravno....... Smile


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

He he, mene cimaju i kad spavam :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Aca93 - 06-20-2014

Znaci ok motori ali nam takva drzava Wink ili da se vratimo na perkins sa vijornom komorom pa da nas ne brine kvalitet goriva Smile

Za dci sam ovo uglavnom znao a i hdi mislio da je kvalitetniji, dci ako nije u losem stanju i odrzava se kako treba zahvalno se pokaze...

Nisam znao da imamo na forumu nekog sa licnim iskustvom oko ovoga, hvala na ovim tekstovima!


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-21-2014

He he, moderni dizel motori su čudo...

Oni najveći su po pravilu dvotaktni turbo dizeli, koriste se za pogon velikih brodova i odavno imaju stepen iskorišćenja iznad 50%.

Ovi manji, automobilski još nisu dostigli te mogućnosti.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Braca - 06-21-2014

(06-21-2014, 10:41 AM)Macola Wrote: He he, moderni dizel motori su čudo...

Oni najveći su po pravilu dvotaktni turbo dizeli, koriste se za pogon velikih brodova i odavno imaju stepen iskorišćenja iznad 50%.

Ovi manji, automobilski još nisu dostigli te mogućnosti.

Dje me nadje, dvotaktni sporohodi Dizel je najefiksnija toplotna masina koja postoji: sa dopunskim merama za iskoriscenje energije izduvnih gasova iza turbine (dodatna parna turbina), stepen korisnosti ide do 62%.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-21-2014

(06-21-2014, 10:53 AM)Braca Wrote:
(06-21-2014, 10:41 AM)Macola Wrote: He he, moderni dizel motori su čudo...

Oni najveći su po pravilu dvotaktni turbo dizeli, koriste se za pogon velikih brodova i odavno imaju stepen iskorišćenja iznad 50%.

Ovi manji, automobilski još nisu dostigli te mogućnosti.

Dje me nadje, dvotaktni sporohodi Dizel je najefiksnija toplotna masina koja postoji: sa dopunskim merama za iskoriscenje energije izduvnih gasova iza turbine (dodatna parna turbina), stepen korisnosti ide do 62%.

He he, znam da si radio na njihovom razvoju, samo sam te "čačnuo" jer imaš šta da kažeš o tim stvarima :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Braca - 06-21-2014

Od jutros se bakcem sa jednim 4-taktnim sa 6 cilindara, snaga 3MW,, dva turbopunjaca u seriji, vrsni pritisak u cilindru 225bar. Najnovija tehnologija, tek treba da izadje na trziste.

Doduse, treba mu malo vece vozilo, precnik cilindra je preko 300mm.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-21-2014

(06-21-2014, 11:00 AM)Braca Wrote: Od jutros se bakcem sa jednim 4-taktnim sa 6 cilindara, snaga 3MW,, dva turbopunjaca u seriji, vrsni pritisak u cilindru 225bar. Najnovija tehnologija, tek treba da izadje na trziste.

Doduse, treba mu malo vece vozilo, precnik cilindra je preko 300mm.

Taman za u Fiću :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Braca - 06-21-2014

Da, pošto Fića ima zadnju vuču mogao bi da se navari nosač pozadi.

"Motorče" kojim se bavim lepo pasuje u veće "čamce" (čitaj, jahte), srednje lokomotive, podmornice i manje električne centrale.

Pričaću o tome u oktobru na Mašinskom u KG, na konferenciji "Mot. vozila i motori".


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-21-2014

(06-21-2014, 12:26 PM)Braca Wrote: Da, pošto Fića ima zadnju vuču mogao bi da se navari nosač pozadi.

"Motorče" kojim se bavim lepo pasuje u veće "čamce" (čitaj, jahte), srednje lokomotive, podmornice i manje električne centrale.

Pričaću o tome u oktobru na Mašinskom u KG, na konferenciji "Mot. vozila i motori".

Ne propuštam to!