DIY Electronic projects
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda (/showthread.php?tid=306)



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 05-08-2014

Tako bi bilo najbolje za sve...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - mikikg - 05-09-2014




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Aca93 - 05-09-2014




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - buca33 - 05-15-2014

Svidja mi se ideja za reklamu. Ne znam kako bi bilo da su ubacili Ken Block-a




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - buca33 - 06-18-2014

Uh sto me hvata nesto kad vidim ovo ljuljanje zadnjeg dela lade. I bas kad mislis da vise ne mozes da je smiris i nisanis, nisanis,nisanis,kontra- gas-kocnica-obe noge gore-stezes volanSiroma,a ono je neki gremlini poguraju i nastavi da ide kao po sinama i posle Hocemo jos Obratite paznju kako barataju volanom.
Prkosi Njutnovim zakonima. Vaistinu
Moja je imala skoro isti zvuk kao ova od 4:27-4:37.





RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 06-19-2014

"niko ne zna k´o cura Milanka..." Smile


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-19-2014

HMAP,

"Skinuo" sam se sa japanaca (mada me duša boli).

Ovo sam nabavio:



Mnogo gotivim retke zverke.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - TDA - 06-19-2014

ako nije turbo onda nije ni redak....
Odličan auto, mada više volim Toyotu... :d


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

Kod nas su pretežno turbaći 2.0T. Ovaj nije turbo već običan "sisavac" 2.0 od 131Ks. Njih je kod nas manje nego turbaća jer turbaća svi jure zbog osnovnih 185Ks, koji se sasvim lako napucaju na 250Ks.

Baš je kao lutkica :-). Prava plavušica, šveđanka :-).

Volim ja moje japance, ali ovo je pravi mal tenkić, a ništa manje izdržljiv od japanaca (i ima limariju od 1.2mm).
Isto kao ti sam mislio dok ga nisam probao. Sada mi se već mnogo sviđa sve oko njega.
Mnoga veoma napredna rešenja za trenutak kad je napravljen. Nema samo navigacioni Lcd panel, od onog što imaju najmodernija vozila. Od tih skaraćenica mu samo fali KGB, RTS, PGP i SPS, eventualno EEG i EKG :-).

Zezam se malo, ali je stvarno veoma dobar auto.
Ljubav na prvih 100 Km :-)

P.S.

Uostalom, potiče iz tvojih toplijih krajeva (vidiš po tablici), a otuda mnoge stvari valjaju (bavio sam se nekima od njih svojevremeno :-).

He he...

Jbg. Lapsus TDA (opet skaćenica koju šveđanka nema :-).
Prezupčio sam da si iz Niša, pa sam se setio da si iz Bg.

Ostarelo se, izlapelo...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

Svaka cast saab-u naravno obozavam ih ,ali ovaj model iz mog iskustva je izasao svim vlasnicima na nos prvenstveno zbog nabavke delova .Generalno ne motor on je druga prica, problematican na turbo motorima zbog ne retke iberture , ali propratna elektonika i fordovske plastike kuku majko... daleeeeeko je on od japanaca.E kad za divno cudo sve radi i trapovi budu ok zna da pruzi voznju.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - TDA - 06-20-2014

Pa jeste ređi pošto nikad nisam video beli Saab 900.. Smile
Nisi poogrešio...
Rođen sam i živeo sam u Nišu i Beloj Palanci a sad živim u Beogradu... (Veruj mi da je lepše živeti južnije...)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Aca93 - 06-20-2014

Macola nisan lako nasao kupca ili ne?

Bolji bi bio saab da ima 5 vrata Wink, koliko ima km za koliko novca?

Nikad nisam imao pa ne mogu da komentarisem kakav je za koriscenje, mozda ima los turbo ali mozda je i stvar odrzavanja jer turbo motori se malo drugacije tretiraju i slabije podnose lose odrzavanje a ako predje 400 hiljada ili vise onda ne moze da se ocekuje da sve bude ok...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

Ja ne kazem da Macolin nije besprekoran i zelim da jeste ,samo kazem ono sto se pokazalo u praksi jer od garaze zivim pa prenosim moja iskustva sa ovim modelom ,za plastike ne znam sta je fora izgleda da je to neki uslov kada neko hoce na Americko trziste jer se identicna plastika pojavljuje u Rover 75 Volvo 40 i 60 varijantama koji su inace pretendenti za Amere.na Na 400000 verovali ili ne motor u svakom autu koji nije vozen u Italiji ili Srbiji je NOV ,ovo se jedino ne odnosi na alfe twinspark .Znam gomilu koja je u srbiju usla sa 550000 600 i uredno prodata na placevima sa 97000 ,124000 itd i koji se uredno voze bez vecih ulaganja.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

Ovaj je kupljen za celih 1000 eura + komplet novih zimskih guma za isti novac, registrovan još tri meseca, ima reatest za TNG(sekvencijalni) do 2018.

Mislim da je se bivši vlasnik uplašio održavanja.

1996., 280.000Km, 2.0 16V sa prirodnim usisavanjem (nije turbo). Motor je u perfektnom stanju što se tiče istrošenosti jer su mu sve četiri svećice imale odgovarajuću boju i apsolutno su u jednakom stanju. To se kod svakog auta poznaje i po radu na "leru", kada su najlošiji uslovi punjenja cilindara.
Ovaj radi ravno i mirno kao elektromotor.
Takođe dobro radi i na TNG.

Limarija mu je vrlo dobra za to godište.

Naravno, nije moglo za taj novac bez više mana: Razvodna kapa nabudžena od Juga 45, trenutno problem sa pumpom za gorivo ili njenom propratnom opremom, udaran ponegde, ispaljeni jastuci, čuje mu se jedan španer na kajišu...

Ostalo je ok, da ne računam baš one najmanje sitnice.

U suštini, kada oduzmem cenu kompleta guma (bar 200 eura) i prodam Primeru, ovaj će mi ostati po ceni polutrulog Juga (a nije ni približno isto ovo i Jugo, imao sam i Juga budženjaka pa znam ).

Za vozilo kupljeno za taj novac sam ekstra zadovoljan. Za tu razliku u novcu je dovoljno da pouzdano posluži samo jednu godinu i to je to. A znam da je mrcina od kola i da može preći užas od kilometara, pa sam nešto ubeđen da će služiti neku godinicu više...

Poenta je samo ga doterati da ne posećuje često majstore (što nije teško kada se znaju slabe tačke neke već proverene serije automobila) i onda nije skupa ni registracija a ni potrošnja goriva. Mislim da ovaj komad, pošto ima Saab-Skanija H motor (B204i), mogu doterati da bude veoma pouzdan na putu, a više o toga mi nije ni potrebno.
Premotao sam poodavno više od milion Km i znam iz iskustva da ponekad može da ispadne mnogo skuplje malolitražno i niskopotrošno vozilo.
Pošalje kod majstora nekoliko puta godišnje i godišnji troškovi budu dvostruki u odnosu na neki 2.0 koji troši više, a ne kvari se.

Za mene koji prelazim tipično 30-50.000 godišnje, važnija je pouzdanost od potrošnje i registracije. Uglavnom sam na otvorenom putu, a tada ni bager ne troši previše, a zna i da potraje :-)

Pozz


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Braca - 06-20-2014

Maki, imaš od mene TomTom GO 930 Traffic sa kartama za Evropu (ne znam da li za njega postoje karte za Srbiju).


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

(06-20-2014, 09:22 AM)Aca93 Wrote: Macola nisan lako nasao kupca ili ne?

Bolji bi bio saab da ima 5 vrata Wink, koliko ima km za koliko novca?

Nikad nisam imao pa ne mogu da komentarisem kakav je za koriscenje, mozda ima los turbo ali mozda je i stvar odrzavanja jer turbo motori se malo drugacije tretiraju i slabije podnose lose odrzavanje a ako predje 400 hiljada ili vise onda ne moze da se ocekuje da sve bude ok...

Nissana još nisam prodao, a lako ću pošto je još uvek registrovan i vodi se na mene, a daću ga nekom jevtino ili za delove...

Nije mi frka za 5 vrata jer se uglavnom vozim sam ili sa jedn(o)im saputni(c )kom :-). Sa troja vrata je čvršća i kompaktnija karoserija, duže traje i bolje drži krivinu, a bolja je i kod nedajbože sudara.
Bitan mi je ogroman gepek koji je teško obiti, a ovaj ima oboje od ta dva.

Inače, Taj Saab je kada je proizveden koštao otprilike kao BMW iz serije 5.
Udobno, jako kao tenk i inzvaredno opremljeno vozilo. Tih, veoma stabilan i veoma dobar za duge vožnje jer uopšte ne zamara.

Ipak je klasu iznad Primere (pri čemu je Primera bila u svim osobinama bolja od Mečke 190, inače su generacijski bliska vozila) pa su se takve osobine dale očekivati.
Posle svega par stotina kilometara sam se uverio da je Saab opravdavao svoju cenu kao nov.
Ovako mator se bolje ponaša od mnogih 10 godina mlađih auta sličnih gabarita i slične klase.

Kada sam planirao da u penziju pošaljem Primeru, koja je pouzdano prešla Boga oca kilometara, planirao sam da kupim samo nekoliko vrsta vozila, za koja pouzdano znam da teško "umiru": Mazdu MX3 24V ili MX5, Mazdu 626 hečbek, Volvo, Saab, ili opet Primeru, Sunny-ja, 100NX, eventualno par modela Tojote...
Ostalo nisam hteo ni da gledam.


Pozz


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Vasabor - 06-20-2014

Za te novce ok....al razvodnik od juga jaooooooj srbijo Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin "pa rekli su mi da moze da se nabudzi"


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

(06-20-2014, 01:57 PM)Braca Wrote: Maki, imaš od mene TomTom GO 930 Traffic sa kartama za Evropu (ne znam da li za njega postoje karte za Srbiju).

Na Saabu ovog godišta nije postojala navigacija (jedino to i nema, a nisam siguran da je postojala 96.), a imam inače neku portabl navigaciju sa Garmin mapama.

Retko kada to i uključim jer obično idem na poznata mesta.
Nemam neke potrebe za tim.
U svakom slučaju hvala rođo!


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - TDA - 06-20-2014

(06-20-2014, 02:15 PM)Vasabor Wrote: Za te novce ok....al razvodnik od juga jaooooooj srbijo Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin "pa rekli su mi da moze da se nabudzi"

Ćuti, i ja na Korsi B imam ceo razvodnik od nekog Golfa....


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 06-20-2014

(06-20-2014, 02:15 PM)Vasabor Wrote: Za te novce ok....al razvodnik od juga jaooooooj srbijo Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin "pa rekli su mi da moze da se nabudzi"

Pa, čovek ga je naglavio, jer liči i ima da se kupi bilo gde :-).

Morao sam odmah da sa majststor Zokijem sredim da ne klati jer je šira od tela razvodnika za malo.
He he, samo da ste videli kako je to Zoki picanski namestio :-). Da je bolji kvalitet bakelita smeo bih sa tim do Švedske i nazad :-).
Stići će mi originalni, pa će sve biti u redu. Ovako je samo taj postojeći prilagođen najbolje što se može.
Uostalom nije loše znati da u nuždi može dobro poslužiti kapa od 45-ice, sa par dodataka...