Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlog za samogradnju zvučnih kutija
Nije loš taj Fauntek ali većina ribona dosta izobličava blizu 2KHz pa je bolje seći ih od 3KHz pa na više. To donekle ograničava izbor bas-srednjetonca na neki zvučnik od 5", najviše 6" mada je već sa 6" pitanje kako bi izgledao odziv van ose zbog direktivnosti membrane.

Dakle pažljivo sa kupovinom. Kupiti sad, a misliti posle nije idealno. Treba obrnuto.
Reply
'El to generalna konstatacija za ribone? Neb' ja reko' Smile
Da zahteva dobrog partnera u mid-bass podrucju, zahteva. Pre svega po efikasnosti.
Reply
Zvu,

Sta mislis o ovom sirokopojasnom?
Monacor sp-50x-5"

Treba mi nesto sto cu da uparim sa ITT LPT 245 basevima (4Ohm).
http://zelfbouwaudio.nl/forum/viewtopic....wharfedale
Reply
Jeste da je van okvirnog budzeta koji je TDA zadao al' da dopunim sta bih rado nabavio: IPL S4 kit.
IPL i inace ima vrlo dobru ponudu. Razvoj zvucnika je vrlo zahtevan i dugotrajan proces
Reply
Možda je ovo dobra kupovina?
http://www.kupujemprodajem.com/Novi-Tann...d=32997055

Ili da napravim Cheap Trick 142 sa Visaton W170S-4 i SAL DTF-12 i da uradim isto ovako:
http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=13294

Mnogo ljudi je nahvalilo CT-142...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(04-10-2015, 12:53 PM)nik Wrote: 'El to generalna konstatacija za ribone? Neb' ja reko' Smile
Da zahteva dobrog partnera u mid-bass podrucju, zahteva. Pre svega po efikasnosti.

Hajd da citiram sebe (:

(04-10-2015, 12:31 PM)Zvu Wrote: Nije loš taj Fauntek ali većina ribona dosta izobličava blizu 2KHz pa je bolje seći ih od 3KHz pa na više. To donekle ograničava izbor bas-srednjetonca na neki zvučnik od 5", najviše 6" mada je već sa 6" pitanje kako bi izgledao odziv van ose zbog direktivnosti membrane. 

Dakle pažljivo sa kupovinom. Kupiti sad, a misliti posle nije idealno. Treba obrnuto.

Prvi koji može da uradi kako treba 2KHz košta preko 300 evra komad, a ja ni njega ne bih pustio da radi to bez obzira što može. Riboni su uglavnom osetljivi na mehanička oštećenja pa ih suštinski ne bih spuštao ispod 2,5KHz. Nije problem na malim glasnoćama već kad se pojača u većoj prostoriji može da postane problem. 

S druge strane ne znam ima li išta bolje od kvalitetnog kompresionog drajvera u horni ili ribona za opseg preko 3KHz. Ovo važi kad su kvalitetni i izrazito je subjektivni osećaj. I kompresionih drajvera i ribona ima krševa neopevanih - jako malo je dobrih.

Glede IPL S4 Mk5, voleo bih da vidim merenja tog zvučnika. Bas-srednjetoncu od 8" opada direktivnost kako ide više u frekventnom odzivu i to veoma brzo već od 2KHz. Na osi merenja mogu da izgledaju kako treba ali merenja van ose bi trebalo pogledati pa doneti odluku. Po mojoj proceni taj zvučnik na frekvenciji ukrštanja od 3100Hz ima finu rupu čim se krene van ose. Iz tog razloga sam spomenuo maksimalno 6" bas-srednjetonac jer se on nešto bolje bori do nekih 2,4KHz kad i njemu kreće direktivnost da opada. 5" može i do 3KHz i tako dalje.

Možda bi ovaj bio bolji.

@Ninja: Jesi li im izmerio frekventni odziv ? Daj mi to da vidim pa u odnosu na to možda mogu nešto da ti kažem. Bez toga ne mogu ništa da ti kažem.
Reply
Ja sam odlučio! Smile
Pravim CT-142 sa ovim drajverima:
Reply
@Zvu

Dam ti ih pa ih ti izmeri posto ja uslove za to nemam.
Reply
(04-10-2015, 03:04 PM)TDA Wrote: Ja sam odlučio! Smile
Pravim CT-142 sa ovim drajverima:

CT-142 su kutije koje se ne mogu podesavati po BR... mislim da Fb (kutije) treba prilagoditi prostoru gde ce se slusati...
Ucinilo mi se da ponudjeni Tannoy-i imaju plasticnu korpu...
@TDA
            koliko si pojacavaca napravio/sklopio?

pozV
Reply
@TDA
Ja nebih al' ajd, ako si resio, onda da ljuljamo bebche...

@Zvule
Ima i NeoCD2 koji ide znatno nize. Sa NeoCD3 u nekom MTM uz 6" mid moze lepo da se nauziva muzike.
Kod kompresionih se slazem i moze u Wizard-uda uzme odlican P.Audio DE34 (iako kineska kopija, verovatno i dalje vrlo, vrlo interesantan)

I tako to.
Al' TDA svrbe parice. Neka, kupovace on jos zvucnika Smile
Reply
@VladaC
8 završenih i 4 u izradi ako ne računam starije igrarije....
Reply
...koliko sam ja video u Wizard-u prodaju samo PA zvučnike...,nisam video Hi-Fi.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Da, ja i ne slusam i ne predlazem fi-fi Smile
Reply
(04-10-2015, 04:20 PM)TDA Wrote: @VladaC
8 završenih i 4 u izradi ako ne računam starije igrarije....

.... i ti 'oces sa jednim kutijama da se skrasis?

haha...  pozV

ps: da li je ovo plastika?   molim da me neko razuveri.....

Reply
Videćemo...
Treba mi nešto malo bolje od ovih mojih.... Wink

P.S.
Samogradnja pojačala mi je antistres terapija. Bio sam zadovoljan već sa trećim... Big Grin
Reply
Sa onim Tanojcima se neces daleko odlepiti. Pa jes' ti video osetljivost tog CT142? 83bB a ukupna snaga 60-70W.
Pa sta ces da slusas sa time, saputanje na jastuku? Bar da moze ljudski da podnese snagu pa ajde, ima Mile snaznih pojacala, al' 'vako... Big Grin
Reply
ili bi išao na http://www.kupujemprodajem.com/search.ph...rice_to%5D= ili bi radio onaj Miletov q-tower. nije da ne vjerujem ostalim projektima mada dopada mi se sve od Mileta,a sa druge strane a i onaj CT kojeg je radio drug sa one strane grada a ima i tema ovde. zvučnici visaton nisu najbolji ali vrijede svoje pare bar koliko sam ispratio radove drugih. sa tim zvučnicima Vladac baš ima iskustva i zna da iscjedi najbolje iz njih. sledeće kutije koje bi (koje ću) praviti biće one Zvu-prerade ei zvučnika, to sam sebi obećao.
Цхоп уоур оввн ввоод анд ит ввил вварм уоу тввице
Reply
(04-10-2015, 04:05 PM)BeliNinja Wrote: @Zvu

Dam ti ih pa ih ti izmeri posto ja uslove za to nemam.

Slabo imam vremena i sebi da završavam i merim. Nije da ti treba čudo da bi ih izmerio. Pisao sam uputstvo kako i šta treba od opreme da bi se izmerilo. Kapsula, zvučna (može i integruša za prvu pomoć). Sve skupa smešno para i vremena. 

(04-10-2015, 04:18 PM)nik Wrote: @Zvule
Ima i NeoCD2 koji ide znatno nize....

Sudeći po ovom sonogramu, ne bih ga ja pustio ništa da radi ispod 3KHz. Na 1,5-2KHz bih drmnuo dubok noč filter da ne dođe rezonancija do izražaja.

(04-10-2015, 04:46 PM)VladaC Wrote: ps: da li je ovo plastika?   molim da me neko razuveri.....

Plastika. Kukao je neko da mu je pukla korpa kad ih je šrafio u kutije. 
Reply
TDA, a da ti lepo kupiš ove pa da zatvoriš kombinaciju:

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-E-71...-oglas.htm
Reply
Ovi Sony mora da su vrh. Donecu na skup moje Sonyje pa cemo da vidimo gde su naspram boljih...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)