Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gryphon tabu remake
Sve pohvale i od mene.
Ovo je stvarno ozbiljno pedantno i dobro urađeno!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
nahvalismo ga mi,ali ne dadosmo predlog kako da riješi problem(čić) sa šumom otvorenog ulaza...ima li ko ideju, predlog?
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
(04-01-2015, 07:04 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: nahvalismo ga mi,ali ne dadosmo predlog kako da riješi problem(čić) sa šumom otvorenog ulaza...ima li ko ideju, predlog?

imam ja ideju , nek promeni zvučnjake  Rolleyes ....što bi rekao veliki Bart ......mada moram priznati da i ja isto tako radim .
Reply
Meni lici da je tu problem sa stabilnoscu celog AMP-a. Naravno ne mogu da tvrdim iz ove pozicije.
Treba probati dovesti na ulaz pravougaoni test signal i ako se na izlazu pojave "zmijice" (zvonjava) to je los znak i treba se pozabaviti frekventnom kompenzacijom.

Stabilnost pajacavaca je prilicno kompleksna materija ali evo jedan video koji teoriski objasnjava sta je tu u stvari problem:
https://www.youtube.com/watch?v=sA_6nEku3mo

Ima i ovde mala serija od AD-a (Stability 101) oko stabilnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7R9rujM4&list=PL-tuKsm-sR2Y5MXCRvo96PzExRovft1wn&index=4

Prostim jezikom pricajuci, prespor nam je FB i zato je Macola predlozio upotrebu LME-a ...
Reply
Evo sad san napravija test na pravokutni signal, osciloskop je na 5V/cm i frekvencija je nešto više od 20kHz. Teret je 8R. Nema tragova nestabilnosti.

[Image: 20k.jpg]
Reply
Nema nikakvih kompezacija, skinija san i onih 22p, ima samo na ulazu 100p.
Reply
To izgleda jako dobro!
Ne znam sta bi tu jos moglo da pravi problem … Sad

A kolika je amplituda signala sa onih snimaka sto si pokazao, tj koliki je vertikalni odklon/podela?
Reply
gledam sa mobilnog pa ne mogu najbolje vidjeti sliku, vidim da je kompenzovano kako treba jer nema ni preskok ni tupi ugao-brzo pojačalo nema govora. ono što mi odavde(slabo vidim sa mobilnog) izgleda sumnjivo je debljina ravnog horizontalnog dijela i malo ispred njega u gornjem i donjem dijelu kvadratnog signala. možda je prikaz osciloskopa takav pa je sve u redu,a to je lako skontati ako imaš dvokanalni osciloskop pa porediš ulazni i izlazni signal istovremeno. ako je jednokanalni opet nije problem vizuelno uporediti ulazni i izlazni signal.
.
imam taj problem sa sigmom,signali imaju odličan oblik jedino što su kod mene zadebljanja izraženija (jedan kanal na napajanju ima čist oblik a dva na istom napajanju zadebljaju vrhove).
.
opet kažem,ne znam dati konkretan odgovor ali možda bude neka smjernica...
Reply
U simulatoru je pojačalo dosta brzo, priko 100k -0.1db, na -3db se već približava 1MHz. Pločica je konsturirana da se izbjegnu zamke, i da se moguće oscilacije svedu na minimum.
Evo layout verzije sa jfet sljedilima.
[Image: layout.jpg]
Reply
Nemogu bolje slikat, inaće je tanka crta iako se na slikama nebi reklo, iman ovaj stari aparat i tu i bolje neće...
Evo kako izgleda na 0.2us i signal na ulazu.
[Image: 0_2us.jpg]

[Image: in_out.jpg]
Reply
Probaj diode 1N4148 zamijeniti sa 1N914 ili 1N4152. Iako dekuplovane sa dosta kapaciteta mogu biti izvor tog
"neobjasnjivog" suma. Zadebljanja na oscilogramu vrlo korektne 20kHz cetvrtke , ako nisu stvar fokusa vode
ka ovom sumu.-
Dok sam pisao postavio si nove slike, do skopa su zadebljanja, a pitanje suma i dalje mogu biti diode.-

pOz
Reply
prova san ovo, šum je i dalje tu pojačan kad se otvori ulaz, al to se nemože izbjeć radi struje baza, moraću ponovo vratit jfet sljedila pa onda provat. Izgubili su se oni pikovi, al pitanje je, teško je reć išta dok ne vratin ovo.
Reply
(03-30-2015, 09:50 AM)pinco Wrote: Napisat ću malo o jednome projektu na kojeme san radija zadnje vrime.

Ideja je pala nakon šta je ilimzna sa susidnoga foruma ima na servisu Nad S300, koji je kopija Gryphon Tabu pojačala. 

[Image: Shema_1.gif]

Triple TO-3 output (MJ21193/21194), BJT input ...

Kreće sklapanje  Cool
Reply
Pinco, molim te postavi slike, koje su na drugim sajtovima, ponovo, ne želim da se registrujem, a verujem i drugi, na nikakav sajt, da bi pregladao slike.
Na forumu se može sve postaviti i ostaje dok je foruma Smile
Reply
Smile 

Sporo ali kotrlja se... ubiše dušu ove vrućine  Sad
Reply
Svaka čast!
Baš uredno složene pločice.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
je li moguće dobiti dokumentaciju ovog pojačala?
Reply
Šta se mene tiće, priča je završena i nastavlja u totalno drugome smjeru, nisan uspija rješit bijas da radi kako san tija, plus problem šuma ostaje, šum se se rješi bufferon na ulazu tako da i nije neki problem. Ostaje vidit kakva će zocky imat iskustva. Sredit bijas kod triple nije baš jednostavno, mislin radi to i može se podesit da ne biži, al nije to to.
Reply
Kao što reče Vinko, ovo je za sada samo još jedan prototip...
Reply
ok,hvala društvo. zaintrigiralo me...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)