Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
Sada ću ja opet malo biti nevjerni Toma, jel to taj vitroplast iz Astacoa?
Reply
Nije vitroplast, već žuti CEM.
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
koji je uređaj u pitanju?
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
(03-21-2017, 10:22 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: koji je uređaj u pitanju?

Invertor 12V/230V - 8KV.
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
Danas sam probao provući vitroplast debljine 1,5mm kroz svoj laminator marke Attalus. Prvo ja gurmen dva komadića(5mm širine i dužine 300mm) od 1,5mm debljine koji mi služe da razmaknu malo valjke i da PCB lakše prođe. Oni prošli bez problema, idemo sada probati sa PCBom,a ono banana. Motor se postavi u reverse i počne da okreće na obrnutu stranu jer je skužio da je nešto zapelo.
Izgleda da barem kod mog laminatora bi trebao malo da otpustim španere koji španaju valjke jer tih 0,4mm ipak puno znači što se tiče sila koje se dešavaju u laminatoru.
Reply
Nije bas u duhu teme izrada sa laminatorom ali trebalo bi isprobati izgleda, po meni najjednostavnije do sad nema nikakvog "peglanja".
Jedino ne znam koje je sredstvo za poliranje u pitanju na videu na 2:38.
Lp,
YuMERA
Reply
Nekad zene za skidanje laka sa noktiju koristile aceton-sad je to kopleksna hemija-skidac laka za nokte.
Treba probati vise vrsta pa vidjeti koja radi najbolje.-
Osnova je isopropanol+laneno ulje +neki rastvarac. Nadjem i dopunim post.-
pOz
https://www.youtube.com/watch?v=zZRHaZjG...3bk0h00410

Snimak je od Darka Volka radioamater S57UUD, Divača u Sloveniji, 17 km nadomak Trsta.-
Reply
Setih se puta u Trs' i recitacije za carinu, "zli vuki prihajajo na divacko postajo" Smile
Sorry za off.

Za pranje plocice, alkohol ili aceton, zavisno od stepena stroke, a ako ima nekih cvrscih necistoca i nekonzistentnosti, zuti CIF je fino sredstvo za struganje.
Reply
nisu vuki nego volki Smile
Nećemo više off
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Reply
Ja radim pločice na taj način, upotrebljavam mešavinu izopropanola,acetona, i etilacetata u razmeri 5 prema 3 prema 1.Ta mješavina se meni najbolje pokazala za printer koju imam(Samsung ML1520 s neoriginalnim tonerom).Mješavina se mora prilagoditi na toner inače ne radi dobro.Imam još Xerox printer i na taj toner mješavina opšte ne djeluje.
Važan je i papir na koji se printa,dobro je ako ima  puno krede da se lakše skida u vodi.A za ojedanje koristim natrijum persulfat pošto je moj toner osjetliv na mješavinu solne kiseline i peroksida(znaju nastati rupice u vezicama).
Meni se za čiščenje pločica najbolje pokazale brusne krpice ,koje sam izrezao u krug u stavio na osovinu a sve zajedno u bušilicu.Sa tim se dobije  veoma lepa površina pločice,samo se još obriše izopropanolom i spremna je za rad.

LP
zoky2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)