Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX - A23 : Snažna verzija APEX - A17
Bez detaljne analize, ovaj LME49860 je LM49720 sa povećanim naponom napajanja (+-22V umesto -+18V). Pojedinačno, kod Mouser-a i koštaju isto.

Pozdrav
Reply
Kvalitetan jednostruki.

.pdf   lme49990.pdf (Size: 1,03 MB / Downloads: 3)
Reply
(01-14-2015, 09:26 PM)apexaudio Wrote: Kvalitetan jednostruki.

Po mom skromnom mišljenju, ovo je sa aspekta mernih rezultata jedini bolji audio IC od 49710, ali uz jednu ogradu: snižen naponski šum u odnsou na 49710 plaćen je povećanim strujnim šumom. U situacijama gde je nizak šum na prvom mestu nužno je uporediti ukupan šum jednog i drugog čipa, pa onda rešiti koji je bolji za datu primenu.

Inače, i onako visok PSRR opampa 49710 poboljšan je za više od 10dB, smanjen THD na niskim izlaznim naponima, niži IMD itd. Šteta je samo što ga nema u DIP kućištu.

Pozdrav
Reply
alexmm uradio je A40 i uskoro bi trebalo da ga testira...

sada je kolekcija potpuna Smile

Reply
ima da (pozitivno!) protrese Rumuniju! Smile kako je to dobra kolekcija - a još usput i njegov maksimalno uložen trud,svaka mu čast!
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
(01-18-2015, 08:55 PM)11277 Wrote: ima da (pozitivno!) protrese Rumuniju! Smile kako je to dobra kolekcija - a još usput i njegov maksimalno uložen trud,svaka mu čast!

Rumunski forum: http://www.elforum.ro/forum/4-amplificatoare/
Reply
isti post je i u SR150 temi: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...6#pid34956

nakon par sedmica slušanja A23,pa zatim desetak dana u kontinuitetu slušajući SR150 i onda opet evo A23 - to su dva baš posebna pojačala. onako drugarski rečeno - A23 je kao porše a SR150 kao ferari iste cijene,snage,brzine.

A23 odmjeren,siguran,lako upravljiv,precizan,drži se i krivine i puta "kao pijan plota" uradi sve što se očekuje i nikad nešto neočekivano. pogon na sva četiri točka,četiri sjedišta + prtljag - pravi porodični porše panamera Smile njemački,CRN  Wink 
https://www.youtube.com/watch?v=BLvo7pM2KRk#t=127

SR150 mekši,malo se nagne u krivini ali se odlično drži puta,uradi sve što se očekuje a nerijetko i dosta više od toga Smile pogon UGLAVNOM na zadnje točkove (prednji se uključuju po potrebi),zabavan za vožnju,odličan za dugo slušanje. ferari FF,italijanski i CRVEN naravno! Smile http://auto.ferrari.com/en_EN/wp-content...mmata-.mp3

malo sam karikirao ali baš kao što doživljavam ta dva auta - ono što su njhovi proizvođači i do sada sa njima uspjevali i čemu su težili, tako doživljavam i zvuk ova dva pojačala. po mnogo čemu slični (snaga,izlazni stepen,napon napajanja) a opet poprilično različiti i oba odlični.

u mojem sistemu,prostoru,zvučnicima i ušima...
Reply
Slazem se sa opisom, ostaje jos samo da alexmm testira A40 (A33 je vec testirao). Mislim da je dalja nadogradnja zalazak u ezoteriju. Ovo su vec pojacala vise klase i verne reprodikcije sto nije slucaj sa najvisom klasom gde se tezi nekoj izrazenoj specificnosti u zvuku, a mene to ne zanima. Specifican zvuk razlicitih topologija je u redu ako se tezi vernoj reprodukciji.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
fokussd me iznenadio sa plocicom za P30.

Reply
(01-20-2015, 03:52 PM)apexaudio Wrote: Dobrivoje me iznenadio sa plocicom za P30.

Napravio sam zbrku sa svojim nikovima, pa da razjasnim.
Prvo sam se učlanio na diyaudio.com, a zatim i na diyaudio.rs sa nikom dobrivoje. To mi nije pravo ime, više je karakterna osobina. Onda sam otkrio da postoji ES, tamo je moj nik bio zauzet, pa sam se prekrstio u fokussd. Onda sam otkrio onaj bivši forum, pa se nastavio u ovaj, a nik fokussd je ostao.
Ja sam deda u 60. godini života, žrtva tranzicije, dakle bez posla. Trenutno nema para da bilo šta pravim, pa slobodno vreme koristim da crtkam.
Pločicu za P30 možda ne bih ni pustio da me nije startovao neki lik iz Malezije na PM. Video PP8 i PP12, pa me pitao da mu uradim i za P30. Imao je sreće, jer sam pločicu za P30 već ranije uradio. I tako, evo je. Samo da znate, ima skoro 400 lemnih tačaka.
Reply
(01-20-2015, 05:38 PM)fokussd Wrote:
(01-20-2015, 03:52 PM)apexaudio Wrote: Dobrivoje me iznenadio sa plocicom za P30.

Prvo sam se učlanio na diyaudio.com, a zatim i na diyaudio.rs sa nikom dobrivoje. To mi nije pravo ime, više je karakterna osobina. Onda sam otkrio da postoji ES, tamo je moj nik bio zauzet, pa sam se prekrstio u fokussd. Onda sam otkrio onaj bivši forum, pa se nastavio u ovaj, a nik fokussd je ostao.
Ja sam deda u 60. godini života, žrtva tranzicije, dakle bez posla. Trenutno nema para da bilo šta pravim, pa slobodno vreme koristim da crtkam.
Pločicu za P30 možda ne bih ni pustio da me nije startovao neki lik iz Malezije na PM. Video PP8 i PP12, pa me pitao da mu uradim i za P30. Imao je sreće, jer sam pločicu za P30 već ranije uradio. I tako, evo je. Samo da znate, ima skoro 400 lemnih tačaka.

Sad kad smo to razjasnili hvala jos jednom, moglo bi se reci da smo u slicnoj situaciji ni ja nemam mogucnosti (vremena) da pravim pojacala iz hobija pa samo crtam seme Smile
 Kad je pravljenje pojacala poso vise nije zabavno, rade se stare dobro proverene stvari u vecim kolicinama i kratkim rokovima, mora se dati visegodisnja garancija, treba kalkulisati da se nesto i zaradi pa to i naplatiti... Sad 
Reply
P30 je 'Ulimate Fidelity Preamp' a PP12 'Studio Reference Preamp' za ostala pojacala tu je OP preamp.
Reply
A33 na koji sam slucajno naleteo, steta sto neki nisu spremni da podele iskustvo u gradnji a dobili su gotov preojekat.

Reply
gdje je pronađen?
Reply

Smile dobro vam stoji status "Junior member" Smile meni je stvorio pogrešnu predpostavku,mada pomislio sam na fokussd kad sam pogledao podatke na diyaudio.com. ipak sam vas pitao da li vas ima po našim forumima a evo odgovor prvo nađoh ovde. pozdrav i dobro vas našao! Smile
Reply

I ja sam se sad iznenadio.... Smile
Nisi baš tako mator. (Ako te čuje Bora naljutiće se... Big Grin).
Ako si raspoložan da sklopiš P30 raspoložan sam da ti napravim pločicu i da ti je pošaljem sa elementima koje imam...
Red je da napraviš ono što nacrtaš. Vaistinu Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Hvala svima na lepim rečima.

TDA, ne diraj Boru. Em mi je omiljeni lik, em smo vršnjaci.

Hvala ti na ljubaznoj i nesebičnoj ponudi, ali...
- napisao sam da sam trenutno u lošoj finansijskoj situaciji, a to znači da bi uskoro trebalo da bude bolje (ili malo bolje)
- ja ne pravim pojačavače zato što su mi potrebni, nego zato što osećam potrebu da ih pravim
- ako mi ti sve uradiš, gde je tu samograditeljski duh, gde je moje zadovoljstvo
- i na kraju, ja sam nacrtao mnogo više pločica nego što mogu da ih uradim
Dakle, još jednom hvala, ali ne.
Reply
"Nisi baš tako mator. (Ako te čuje Bora naljutiće se... [Image: biggrin.gif])."

Izgleda da sam pogrešno shvatio ovu rečenicu, pa je i moj odgovor pogrešan.

Napisao sam da sam deda, ali ne kao starosnu kategoriju, već kao titulu. Ja imam unuku od četiri godine. Heart
Reply
I ja sam te pogrešno skontao pa sam hteo da ti kažem kako nisi tako mator... Big Grin
Čestitam na tituli! Lepo je to...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Dobre vesti iz Rumunije, alexmm je testirao A40.

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)