Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simetrični preamp - Linear Audio Vol. 5
Tvoja merenja su u redu i ništa nije slabo, detaljan odgovor kasnije.
Reply
Exclamation 
Po obećanju...

Trafo od 1,5VA je na granici svojih mogućnosti u slučaju pločice sa LM4562, ali bez uticaja na performanse preampa, bar što se tiče izlaznog napona signala.
Po DS, HxR regulatori traže naponsku razliku od 3V da bi korektno funkcionisali, i u slučaju uključenih releja, pozitivna grana pre regulatora je malo preopterećena.
Prema tome, optimalno rešenje za LM4562 i Hypex-ove regulatore je trafo od 2,5VA, a za LM4562 i 317/337 trafo od 1,5VA jer LM317 pri izl. struji od 200mA ima pad napona od samo 1,5V.

Pozdrav
Reply
Braco trafo je od 3W(2*12V/125mA)
Hypex kaže min ulazni napon 15V ali
optimalan je 18V.Dok ja nemam nominalan izlazni napon na Hypexima
sa malim transformatorom teško da 
PSRR i šum imaju deklarisane vrednosti.
Sećam se slučaja sa LM317 i Cadj kad nisam imao očekivan PSRR zbog nedovoljnog Vdrop.Sa optimalnim Vdrop 
dobio sam i nominalni izlazni napon i očekivan PSRR.
Reply
Do sada sam koristio samo Hypex-ov DS za HxR iz vremena kada sam ih kupio, tj. pre nekih 6 godina. Vidim u aktuelnom DS-u da su neke stvari promenili - ranije su disipaciju navodili samo pod Abs. max. ratings (2W, sada 1W, tipično samo 0,5W). Pri potrošnji poz. grane od oko 100mA i ulaznom naponu od 18V, disipacija je iznad tipične i ja u konkretnom slučaju ne bih išao na ulazni napon viši od 16V (kao u zadnjem merenju) jer su elektroliti vrlo blizu regulatora i tako izloženi zagrevanju.
Obzirom da specifikacija PSRR i šuma važi za Vin=18V i struju od samo 10mA nemam dovoljno informacija da bih sa sigurnošću mogao da se složim da će se te vrednosti održati i pri većoj struji.

PSRR i šum regulatora klase 317/337 prevashodno zavise od vrednosti kondenzatora na Adj. pinu, dok je potreban pad napona na regulatoru funkcija izlazne struje. Po DS-u, pad napona od 2V dovoljan je za struju od 1A na temperaturi višoj od 20C (LM317).

Pozdrav
Reply
Skutijan još jedan BP Preamp Big Grin

Reply
Predivno.
Reply
Lepo! 

BP =  "Beli" preamp Smile
Reply
(10-16-2021, 03:04 PM)gorso69 Wrote: Skutijan još jedan BP Preamp Big Grin

нешто лепше давно нисам видео! БРАВО!!!
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
@gorso69

Svaka čast i dobro došao u klub 🙃
Imaš hiljadu 👍 od mene.
Reply
Bravo Gorso69!
Reply
Hvala drugari na čestitkama.
Reply
Pridružujem se čestitkama, a posebno za forumski relejni atenuator.
Reply
Kutiju je radio kao što već pretpostavljate
Leonardo a zaslužan za projekat ARA Zoja je svakako i mikikg.Zato na frontu i piše By forum.yu3ma.net.
Reply
Sjajno je to sve ispalo, vredelo truda!
Pohvale svima kojima su pomogli u ovom projektu.
Reply
Vidim na fotkama da ima neke nedefinisane piksele u poslednje dve kolone desno na ekranu, ne znam odakle to tamo, kod mene nema toga, tvoj displej je verovatno drugaciji i treba INIT procedura da se promeni, kako da se organizujemo oko toga, da nemas jos jedan takav isti displej na zajam samo taj bug da resim, ne mogu da gledam to na onako predivno uradjenom uredjaju Smile
Reply
Na žalost samo ovaj jedan,kad sam hteo da poručim rezervu nije ih više bilo.Mogu ovaj lako skinuti drže ga 4 oringa.Ili da probamo na daljinu .
Reply
Drustvo, da li neko ima visak PCB za ovaj preamp? Kupio bih jednu plocicu.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)