Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX Audio : AX6 Retro amp 50W
Kad bi zadržao jednostavnost bez elektrolita na izlazu.
Ovo bi pojednostavnosti moglo da prođe kao ACA.
Super!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(06-26-2018, 10:12 PM)TDA Wrote: Kad bi zadržao jednostavnost bez elektrolita na izlazu.
Ovo bi pojednostavnosti moglo da prođe kao ACA.
Super!

Moguce je i bez elektrolita na izlazu, ali kad se uracunaju elektroliti u napajanju nije jednostavnije plus bi mu trebala DC zastita za zvucnike.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Evo i seme sa simetricnim napajanjem AX5. CFA pojacalo sa jednim tranzistorom na ulazu... zanimljivo?

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Ekstra zanimljivo! Smile
Reply
AX5 koristi u izlazu darlington komplementarni par, greskom sam oznacio BDT87/88 umesto BDT64C/65C.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
(06-27-2018, 02:06 PM)apexaudio Wrote: Evo i seme sa simetricnim napajanjem AX5. CFA pojacalo sa jednim tranzistorom na ulazu... zanimljivo?

Da li 47k treba da bude vezano na bazu 2N5401? U shemi izgleda kao da nije vezano. Možda i ne treba?
Reply
(06-28-2018, 11:27 AM)ivanlukic Wrote:
(06-27-2018, 02:06 PM)apexaudio Wrote: Evo i seme sa simetricnim napajanjem AX5. CFA pojacalo sa jednim tranzistorom na ulazu... zanimljivo?

Da li 47k treba da bude vezano na bazu 2N5401? U shemi izgleda kao da nije vezano. Možda i ne treba?

Ne treba, baza 2N5401 se polarizuje preko 1k i klizaca trimera, bolje je umesto 2N5401 koristiti BC556 i MJE340 zameniti sa BD139 ili slicno sa vecim pojacanjem. Jos jedna prednost ove topologije: nema uparivanja ulaznog diferencijalnog para Wink
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Na diyaudio.com forumu ima nekoliko novih gradnji AX6 pojacala.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Wink 
AX6 sa SMPS napajanjem.Čuje se dobro ,nema zujanja ili drugih stranih zvukova. Pojačalo je isprobano sa okolo 60V i ne grije se previše,mirna struja je oko 30mA. Ja sam zadovoljan sa pojačalom ,moram da izradim još jedan kanal.Topla prepuruka  Big Grin Big Grin.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
koji je to smps, ako se ne varam vidim dva mala ic u "prednjem" delu?
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
zoky2

Odlicno ti ovo ispalo.Svaka cast. Kompletiraj to i postavi fajlove koje si koristio u izradi amp-a i smps-a. Meni stoji kutija ispod kreveta moracu makar na dasci da probam sokocalo 😎
Reply
+1
podseća me na treće pojačalo koje sam ikada uradio a koje i dan danas radi! samo bi ja,u skladu sa generacijom,išao sa transformatorom i to EI... Smile
Reply
SMPS je iz susednjog foruma, u biti je to [b]PSM smps 1kVA - macolakg,[/b] i bio je samo za probu kako svira pojačalo sa takvim napajanjem.
 Inače imam klasičan EI trafo i njega ču imati u pojačalu kada dođe na red. Big Grin Big Grin

Pozdrav
zoky2
Reply
Mnogo Retro pojacalo 25W na 8 oma Smile

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
  Završio sam moj AX6 retro amp,izlazni tranzistori su 2N3773 ,predpojačalo je sa dva tranzistora po kanalu sa bojom tona,ima i apex vu meter sa 4 diode. 
Pojačalo je skroz retro (EI transformatori,TO-3 izlazni spojeni sa žicom,predpojačalo ima single napajanje od 18v...).Jedino izlazni  konektori su spikeoni,jer  jih najlakše namontiram.Za  mene se gradnja isplati ,ima dobar zvuk,i ima ga dosta.
Reply
izgleda skroz dobro!
Reply
Dobro odradjeno sa retro predpojacalom. Jureci high end performanse podcenjujemo ove stare seme pa nas uvek iznenadi koliko dobro mogu da zvuce kad je krajnji cilj samo obicno uzivanje u muzici.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Vidim da si iskoristio pločicu koju sam crtao za odloženo uključivanje zvučnika.
Mogao sam mnogo bolje da je odradim sa samo jednim relejem. Ovako se dešava da se oba releja ne uključuju baš u isto vreme, već sa razlikom od par desetinki.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)