Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TDA7375 - Kako usrećiti devojku sa malo para :)
Smile 
Jednom prilikom sam dobio Harman Kardon woofer od 2+1 kompjuterskih zvučnika. Dodao sam mu visokotonac i tako je postao moj zvučnik za testove pošto se unutra nalazi mali 5'' bas od 20W.
Sad, kako se moja cura žali da joj posvećujem nedovoljno vremena, stalno sam u nekim projektima...bla, bla.....setih se da u se u tom wooferu nalazi pojačalce sa TDA7375 kolom. Bilo bi zanimljivo da napravim malo pojačalce za njen komp na poslu, pošto me strašno nervira zvuk nekih malih prdavaca koje ima na stolu.
TDA7375 je quad, odnosno dual bridge pojačivač. U ovim aktivnim zvučnicima je radilo tako što su dva kanala služila za levi i desni zvučnik a preostala dva su radila u mostu i pogonila woofer.
Nekako ne volim 2+1 sisteme, pa sam odlučio da napravim dual bridge amp sa ovim kolom.
Evo PDF fajla:

.pdf   TDA7375.pdf (Size: 201,57 KB / Downloads: 11)
Na brzaka sam nacrtao pločicu, ojeo i nabacao elemente i Big Grin! Au pa ovo baš lepo zvuči.
Evo i dokumentacije za pločicu:

.lay6   TDA7375.lay6 (Size: 40,26 KB / Downloads: 5)

.pdf   TDA7375 PCB.pdf (Size: 105,05 KB / Downloads: 4)

Prvo mi je palo na pamet da sve to spakujem u kućište od ATX napajanja, pošto joj se jako svidelo kako je ispalo Antistres pojačalo, ali sam primetio da se trafo koji je ranije napajao ovo kolo u aktivnim zvučnicima jako greje.
Previše je slab... Siroma
Teško da odgovarajući trafo mogu da uguram u kućište od ATX napajanja zajedno sa hladnjakom, pojačalom i pločicom napajanja a da to bude lepo i uredno.
Našao sam neki SMPS od nekog telekomunikacionog uređaja koji na izlau daje 22VDC nekih 3-4A i 3,3V od mnogo ampera. Malo sam mu oborio napon do 18VDC i dobio odgovarajuće napajanje za ovog mališu.
Posle malo mozganja Vaistinu setih se jednog Miletovog posta kako je objasnio da se zgodno i jednostavno kućište može napraviti od malo drveta i lima.... Tako i bi.
Posle malo seckanja, bušenja, farbanja i šrafljenja nastade ovo:

(Nastavak sledi pošto sam na poslu, a pojačalo mi je kući pa moram prvo da ga slikam... Smile )
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Aaahaha ama si me nasmejao sa ovaj post .. Big Grin pa nazovi ga " Pojacalo za zaljubljene ".. i ovakve da se spremaju kad dodje valentajn ma da ja sam normalno pre za Sv. Trifuna ..Smile)).. a da ..i objavi slike od kutije bas me zanima kako je ispala ..
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
E tuzna generacija kojoj trebaju pare da bi usrecili svoje devojke! c c c c c c c.... ma bit@nge bre!
Reply

@boraomega
E pljunu me baš u oko! Vaistinu Smile
Reply
Finta je da dobijes i ti jos nesto ali hajde sad necemo o tome Wink

Nije ti bez razloga nik TDA, pravis ih ko od sale Smile
Reply
(05-20-2014, 06:06 PM)TDA Wrote: @boraomega
E pljunu me baš u oko! Vaistinu Smile
Mozda ti zardja.....
Reply
(05-20-2014, 07:18 PM)Aca93 Wrote: Finta je da dobijes i ti jos nesto ali hajde sad necemo o tome Wink

Nije ti bez razloga nik TDA, pravis ih ko od sale Smile

e vala´ baš da znaš! Smile
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Oho ho tu imas i aktivni PFC,da devojka ne prlja mrezu Big Grin
Reply
Evo jos jedne ideje za TDA737x (TDA7375, TDA7377 TDA7379)

Simpatican integralcic koriste ga dosta u 2.1 sistemima pa cak i po 2 komada u CD- player-ima u automobilu Wink 

Attached Files Thumbnail(s)

.pdf   Power amplifier stereo audio compact circuit using TDA7379 chip - 2X 38 Watts.pdf (Size: 300,9 KB / Downloads: 3)
Reply
Evo jedne ideje za 2.1 sistem sa istim kolima moze nekom da korisiti Big Grin

Attached Files Thumbnail(s)

.pdf   TDA7377 2.1 – Stereo 2 x 12 Watts + Subwoofer 37 Watts.pdf (Size: 410,95 KB / Downloads: 3)
Reply
(05-20-2014, 10:46 AM)TDA Wrote: Sad, kako se moja cura žali da joj posvećujem nedovoljno vremena, stalno sam u nekim projektima...bla, bla.....setih se da u se u tom wooferu nalazi pojačalce sa TDA7375 kolom. 
Izvini TDA, u moje doba su se devojke usećivale drugačije Trt Milojka Big Grin
Reply
Ovo je samo da ne bude ljubomorna... Wink
Reply
A ljubomorna zena nije zadovoljna zena a samim tim i ti nisi zadovoljan Big Grin 
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)