Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX AX11 : Simple 100W/4R Amp
nema na čemu Dacko. takođe,u pravu si što se tiče kaptona - to mi se desilo odmah baš tako sa jednim tranzistorom. kasnije mi je jedna pločica AX20r pokazala kratak spoj dva dana nakon montaže na I profil - a tada je sve bilo u redu. uglavnom,vratio sam kapton van upotrebe a postavio liskun.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
: par dana je na kuhinjskom elementu i sluša se. koristim MJE340-350 kao pred-drajvere sa 220pF kompenzacijama na njima. kao drajvere koristim 2SC4793/2SA1837. izlazni tranzistori su klasika 2SC5200/2SA1943 ovaj put sa sufiksom N,u manjem su kućištu od standardnih,po karakteristikama imaju manju struju kolektora (17A kod klasičnih i 15A kod ovih N) i bili su nešto jeftiniji od klasičnih. može biti da je do kutija koje nisam mnogo slušao,može biti da je do njihovog mesta gde stoje,takođe i do fakta da ne koristim nikakve spoljašnje kondenzatore u napajanju osim onih što su na samim pločicama - ali zvuk mi se (opet) dopada,naročito u srednjem i višem opsegu,mada i iznenadi sa onim što mislim da zovu "kik" iz basova. nisam gurao neke besne snage u ime testova,probaću i to pa staviti poneki snimak.
sada se on sluša a od sutra stavljam na sto AX20r da vidim šta ću sa njim uraditi,a D200 je na čekanju.
Reply
PSU10R

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
LDO regulator za napajanje preampova, izlazni napon moze da se podesava od +/-9V do +/-24V sto pokriva vecinu potreba.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Evo i plocice

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Evo resenja kako da zastita sa NE555 koja inace radi na 12V moze da radi i na naponu napajanja pojacala od 40V.

Attached Files Thumbnail(s)

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
(04-20-2020, 09:19 PM)apexaudio Wrote: Evo resenja kako da zastita sa NE555 koja inace radi na 12V moze da radi i na naponu napajanja pojacala od 40V.
https://forum.yu3ma.net/thread-236-post-...ml#pid5474

pa svaki post na dalje...
Reply
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Plocica za PSU15 made by Terry.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
AX17 sa TO3 tranzistorima.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
ozbiljan amp!
Reply
Danas sam imao priliku da slusam HMAP-om AX11 XXXL na domacem terenu, i mogu reci da to meni fino zvuci Smile
Reply
i Bane je obradovao svojim idejnim projektima - njegov DAC zvuči mnogo dobro naročito pri srednjim i visokim tonovima,više nego očigledno pa i nakon kratkog slušanja pokazalo je koliko je bitno imati takvu komponentu u sistemu.

takođe - video sam gramofon kakav sam trebao da kupim,lepo mi čovek pokazao i dokazao... Smile

čuo se i preamp sa lampama,kombinovali smo slušanje mojeg riaa i njegovog lampaškog,čuli razlike snimka jednog LP i CD verzije,pojelo se kolačića i naučilo se da programiranje PIC i nije tako strašno kako se može pomisliti ako se pitanje oko programiranja napiše tako da se može protumačiti na više načina ... Big Grin

kratak dan je bio,to je bila jedina muka!
Reply
AX11 dobio je veoma jaku konkurenciju. Moderniji CA4 iako je kompleksniji koristi manje delova, a zvucno i po karakteristikama  je daleko nadmasio AX11.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)