Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pass B1 Preamp
Od kad sam sastavio JLSound DAC, koristio sam ga direktno povezanog na pojacalo. Jacinu zvuka sam podesavao na njemu. Za normalno, svakodnevno slusanje, radio je u opsegu -35db do -15dB.
Kopkala su me pisanja da se digitalnom volume kontrolom gubi rezolucija pri nizim nivoima signala. Hteo sam da uporedim sa analognom. Posto mi dodatno pojacanje nije potrebno, a imao sam delove, resio sam da napravim B1.
Povezao sam ga u sistem. Nisam primetio nikakvu znacajnu promenu u zvuku (kvalitetu, boji, prostornosti). DAC je sada na 0dB, potenciometar koristim u opsegu 1-3, na 5 je vec zurka. 
Dok je DAC bio direktno vezan na pojacalo, ukljucivanje/iskljucivanje muting releja se culo na zvucnicima. Sa preampom se ne cuje.
Merenja jos nisu stigla na red od letnjih radova. Bice...

Sema i gerber fajlovi za izradu plocice su u prilozima.

Attached Files
.zip   B1 Preamp.zip (Size: 26,97 KB / Downloads: 7)
.pdf   B1.pdf (Size: 71,98 KB / Downloads: 38)
Reply
Jel moze malo detalja oko napajanja B1  Shy
Reply
Ne zahteva nista posebno:

Quote:The buffer uses an external power supply from 18 to 24 Volts DC. You can power it with batteries, but most convenient is an external regulated supply running off the wall. The preamp typically draws fewer that 0.02 Amps, so current is not much of an issue. A regulated supply is better, but the circuit is pretty good at ignoring noise on the supply and minor fluctuations.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)