Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android kao streamer
Najvise mi se svidja kako si uradio onaj setajuci eqvivalajzer, vrh! Ja tragam vec dugo za nekim postprocesorom na DSD formatu, sve sto sam uspeo da nadjem jesu samo tekstovi da su neki uspeli da urade bass boost na DSD formatu i tu se sva dalja prica zavrsava, nigde nisam uspeo naci i neki programski kod kao example, ovim bi se izbegla potreba za operacionim pojacivacima i analognom tonskom kontrolom, a ceo koncept koji sam uradio je baziran na DSD kao izlazni format jer mi je takav dac, diskretni dsd dac, da nisi mozda bio u dodiru sa tonskim izmenama na DSD ?
Reply
iskreno nisam, mozda cu se sad nalupati, posto nisam ni razmisljao o tome do sad..

"DSP obrada" je u sustini nekakav algoritam nad sampleovima, tj nad nizovima brojeva ovde u C-u. A to da li je interface izmedju DSP/MCU-a i DAC-a I2S, DSD ili nesto trece, ne menja puno problematiku, zar ne?
Reply
Da, stim sto za PCM ima mnogo varijanti kao izbor, hoces dsp, hoces softverski, hoces hardverski, dok za dsd trenutno ima jako malo varijanti, Chord recimo ima varijanti na svojim uredjajima, ali javno nesto nisam uspeo naci kao neki source kod za primer kako funkcionise. Ima tekstova kao ovaj recimo http://dafx.de/paper-archive/2004/P_372.PDF i slicni ali nista konkretno
Reply
Istrolovaste mi temu za desetku.
Tema je Android kao strimer

Tema nije : A zasto ne valja RPi?, A moze i STM32F407 , A ima i dejitter pin na ,...,

Ima tema o RPi-ju i ostalim skalamerijama ihaj pa pisujte tamo.

Ovde sam hteo da opisem pristup strimovanju bez hardverskog pravljenja, samo koriscenjem gotovih uredjaja.
Prvi post je bio o koriscenju Android  telefona. 
Drugi  koji spremam da pisem je o nekim drugim android baziranim uredjajima ali sad ne znam da li da uopste se majem sa time kad je ovoliki odijum ovde .
Reply
Ma, majaj se i pišuvaj, raji i ovako dosadno, pa pod*ebaje, očigledno fali druženje Smile
Postaviću i ja sjutra nješto slikica u druge teme, baš da ne bude, da se načisto iskvarismo i ulenjismo Smile
A volem i da pročitam i radujem se i uspehu drugara...
Smeta i meni Off, no, nisam baš zamerljiv, neka gi...
Reply
Daklem da remiziramo:   Angel
1 Android telefon kao streamer   
   Moguce je.  Prednosti: Prosto, kompletno (i ekran i renderer, i UI), jeftino (tj dzabe -svako ima neki mobilni viska)   Blush    Mane: Za ove pare nema!   Big Grin
   Ima nekoliko varijanti resenja ali ja predlazem dva telefona Renderer i Komander. Renderer bi trebalo da bude sa kvalitetnim audio delom ( ja sam prezadovoljan Sony Xperiom Z2. Sem notornog LGa ima i nekoh Xiaomi sa kvalitetnim audio izlazom. Modeli Mi i slicno)
Moguce je prikljuciti i OTG DAC
Kratko uputstvo  Ovo je samo jedno od mogucih resenja. Isprobano. 
A. Renderer telefon sa aplikacijom BubbleUpnP. Instalirati i Tidal tj Qubuz na njega. Izabrati u aplikaciji BubbleUpnp da se renderuje na lokalni telefon. 
Komandni telefon ( moze tagsi) takodje sa aplikacijom BubbleupnP. Izabrati da se muzika svira na renderer telefonu.
Startovati muziku. Tidal, Qubuz, muzika sa servera (lokalnog PCa)
Gotovo Povezati renderer telefon na pojacalo i slusati. 
Ima jos finesa oko setovanja BubbleUpnpa  kao sto je preimenovanje mreze i slicno pa ako ima interesovanja i to cu objasniti. Ali ovo je dovoljno za pocetak
PS  Probano da BubbleUpnP kontrolise Volumio i ...RADI. Pustanje Tidala na Volumiu bez placanja licence  Rolleyes

B Renderer telefon kontrolisan nekom od aplikacija za daljinski pristup. Npr Air Mirror, Any Desk, ili sta vec volite. Onda Komandnim telefonom preuzmete upravljanje rendererom i pustate sta i kako hocete

C Bez komandnog telefona, sve radite na renderer telefonu. Moze i tako. Malo manje konforno ali radi.
Sve je u stvari i pocelo od toga. Kupio sam cerki Philips iPod dock speaker
[Image: A1D11Km42JL._AC_SL1500_.jpg]
To ubiva kako radi.  Vaistinu Neverovatan zvuk. Za onaj B&W Zeppelin sam isto cuo hvalospeve. Pa sam resio da isprobam Android umesto iPoda. Ako se Apple cuje fenomenalno zasto ne bi i Android. 

Ako ste appleovski orijentisani i volite  AirPlay protokol moze da na Renderer Telefonu umesto BubbleUpnP-a instalirate i startujete AirPin aplikaciju i dobijate AirPlay pleyer. Samo vam treba iTunes i igranka pocinje Subi Dubi

Napredno resenje sa OTG DACom
Renderer telefon treba da podrzava OTG i externi DAC ( ne podrzavaju svi) Blush
Renderer telefon treba da ima bezicno punjenje ili poseban port za punjenje da vam DAC ne bi crpeo bateriju. 
Konkretno moj SONY ima cradle za punjenje pa zadovoljava i te uslove
[Image: ce851c85fb99a6c3dd95a82941c6d35084942001_original.jpeg]
Prikacite prvo OTG USB kabl. zatim DAC i na kraju startujte aplikaciju. Ako je sve u redu trebalo bi da radi Zjeee

Ovime smo apsolvirali temu Ansdroid telefon kao streamer.
U nastavku neki drugi Android uredjaj kao streamer. 
Opet su uslovi: Prosto, bez hardverisanja, po mogucstvu kvalitetno i za DZ Tongue
Reply
Kod mene SMSL B1 + bilo koji telefon ili laptop.  Plug@play. Imam ga godinama. Može neovisno direktno u preamp, ima Wofson DAC neki u njemu, a može i SPDIF izlaz u moj DAC, tako dosta bolje zvuči. Ima sospstvenu bakteriju koja traje dugo. Inače ga koristim uglavnom za slušalice, jer daje mnogo bolji i jači zvuk nego jeftin telefon. Kad je posle niza godina crkla baterija, ubila je čip za punjenje. Bateriju i taj čip sam kupio kod Kineza i zamenio, sad je ko nov. Slušalice Superlux HD681, maksimalno jeftine i neverovatno kvalitetne za te novce. Siroma
Reply
Ako volete VU metrove ima aplikacija za android
Skoro pa ko McIntosh

PS Htedo i filmce da insertujem da vidite kako ripaju kazaljke al prevelik fajl za upload

PPS  Obrati paznju na stalak. Isti ko Darko Audio sto ima   Angel

PPS Ima i program McIntoosh Music koji je kao odlican Internet radio sa McIntosh LOOKom
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)