Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ronovar - ModuSigmA : Teoretski->Praktično->GK
Inace proslih dana sam nacrtao i novi layout za modus sa L-profilom i NJW BJT (TO3P a moze i TO264 kuciste)...pa ako ima zainteresiranih mogu i za njega otvoriti GB.

Evo kako izgleda...

[Image: attachment.php?aid=36469]

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
odakle ovoliko tranzistora tipa mje340-350?
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
To je isti modus samo sa duplom vecom strujom vasa....prije 6mA sada 12mA....veci je SR, i jos manji THD....ulaz diferencijalni par, vas diferencijalni par...termicki spregnuti vas driveri i izlazi...pa je i temperaturno stabilniji..poboljsani modus je to.
Reply
liči mi na simbiozu Sigme i Techno-a. ko je radio doradu?
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Mene takođe zanima isto što i HOME pita i zainteresovan sam za drugu varijantu.
Reply
Neda mi forum da zakacim TSC file, 3,25MB je....

PCB Design je kopija SIGME, povecana je struja VAS-a iz razloga da dobiju malo brze performanse, a i L-profil nam omogucuje da se igramo strujom VAS-a gdje ce nam zvuk biti bolji i jos prijatniji uhu.

Ovo je isti TECHNO kao na Borinom siteu, samo sto ima termicku spregnuti VAS+DRIVER+OPS a to se u simulaciji i vidi SR sa 62V/us ide na 80V/us...i BW se malo povecava...sto ce utjecati na bolji zvuk.

Mogao bi se dodati jos i kaskoda na VAS i IPS pa time jos vise ubrzati pojacalo ali onda gubimo originalnost TECHNO pojacala....evo i sheme...

[Image: attachment.php?aid=36470]

3D Model je postavljen cisto da se vidi da ima i druga verzija (bolja) nacrtana a jos imam da poradim na skracenju veza i ljepseg routinga veza...ovo je cisto da se vidi kako je routing zapocet....

Attached Files Thumbnail(s)

.pdf   OME MODUS rev.-3.pdf (Size: 26,65 KB / Downloads: 31)
Reply
sad baš gledam - Techno i Sigma zapravo i jesu "braća po materi",jako slični sa različitim tranzistorima u izlazu.

sad sam i ja zagrejan - ali za drugu varijantu,"kopiju" Sigme.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Dogovoreno...idemo na drugu varijantu...ja cu je narednih dana usavrsit layout i postaviti filove ovdje u temi...pa se moze onda i doma napravit pcb i odmah cuti poboljsanja....
Reply
Ima li nekakva kombinacija nabavljivih tranzistora za ovo pojačalo?
Reply
MJE340-350 je početna postavka tranzistora za Sigmu u prvoj varijanti - kasnije se prešlo na ove skupe,teško nabavljive i nešto boljih karakteristika. kod mene će svakako ići MJE340-350 u opciju,neće zvučati 100% kao sa 2SA 2SC ali biću zadovoljan i sa 98% a da nemam brige oko originalnosti i cene onog što kupujem.
jednom prilikom je ako se ne varam Gosha pitao zašto se toliko juri 2SA 2SC varijanta kad pojačalo svakako neće raditi na HF, i kad je već tako da onda i nema mnogo smisla ići na išta bolje od 340-350. držaću se toga i neću pitati mnogo Smile
nađoh i tu šemu:

🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Ja bih tu koristio 2SA1837/2SC4793.
A na mesto KSA992?
Reply
https://hr.mouser.com/c/?q=KSA992
Reply
(10-24-2021, 03:13 PM)BeliNinja Wrote: Ja bih tu koristio 2SA1837/2SC4793.
A na mesto KSA992?

ako postoji nabavka sigurnih tranzistora - i ja bi.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
HOME
To sam nabavio kad je bio GB koji su organizovali Bocko i Ronovar.
Reply
(10-24-2021, 03:37 PM)ronovar Wrote: https://hr.mouser.com/c/?q=KSA992

Izgleda da sam glup, kad sam ja probao našao sam jednu varijantu i 0 na stanju Smile
Reply
(10-24-2021, 04:43 PM)BeliNinja Wrote: HOME
To sam nabavio kad je bio GB koji su organizovali Bocko i Ronovar.

to su drajver tranzistori u to220 kućištu,i ja ih imam u Toshiba i onoj drugoj varijanti iz obe nabavke,Ronovar i Bocko.
MJE340 350 su oni tranzistori što leže na flahu,pred-drajver i bias tranzistori. njihove 2sa 2sc zamene (nazivi stoje u šemi koju je Ronovar postavio) su ako se ne varam uvek bile skupe,teško nabavljive i podložne falsifikovanju. ko ih ima proverene svakako neka ih postavi jer su bolji,brzi su i manji teret za poterati,ali ko ih nema bez muke neka postavi 340-350 opciju.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
HOME

Ne znam da li smo se razumeli.
Ja bih na mesto A1381/C3503 stavio A1837/C4793 iz GBa, a ne MJE340/350.
Možda grešim Smile
Reply
sad razumem šta si hteo reći,nemam trenutno vremena da poredim te tranzistore ali mislim da nisu baš kompatibilni. valja proveriti.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Kaže Pass da bi mogli Toshiba TTA004B / TTC004B da zamene te nenađijume.
Reply
пробаћемо њих да нађемо 😀
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)