Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VU meter next level
@gorankg Eto, brzina nam je vrlina Smile
Hvala na trudu, a što se tiče ove moje ploče ona ima mogućnost za jedan mikrofonski ulaz pa je možda to ideja koju treba slediti... BTN, odnosno PB7 -> ADC1_IN11
Što se tiče dva LED stuba za stereo varijantu, ulaz nam nedostaje. Izlaz mislim da može da se uradi rednom vezom WS2812 LED-ova.

Električna šema u prilogu... a uskoro možemo da postavimo i na GIT

.pdf   CarLedLightV10_SCH.pdf (Size: 39,12 KB / Downloads: 20)
Reply
A ovo može biti integrisano rešenje za kondicioniranje mikrofona na ulazu:
https://www.maximintegrated.com/en/produ...X4466.html
Reply
(12-20-2020, 04:54 PM)gorso69 Wrote:
(12-19-2020, 11:37 PM)gorankg Wrote:
(12-19-2020, 11:01 PM)gorso69 Wrote: Meni nikako da proradi VU metar iz prvog posta tj radi ali samo jedan kanal drugi nikako.Menjao sam ulaz (rotirao A0,A1),izlaz rotirao (D5,D6),izabrao  sam 2*30 ring  i samo jedna traka radi.

Probaj sa:
int stripsOn2Pins = true;

tamo gde je definisana led_2_rings_30, odnosno:

#elif defined(led_2_rings_30)

//settings for 2 30 led rings

Probao sam svašta nešto pa i ovo što si naveo i sa tom promenom ne radi uopšte.Ukratko nisam uspeo da ga nateram da radi sa dve trake D5,D6) nego samo sa jednom D5 (30 led) koju softwer podeli na levi i desni kanal i to radi tako.Nije praktičan jer ima 12 modova prikazivanja i nekoliko kolor šema i sve to se podešava sa dva tastera.Mod klasičnog VU metra je negde 6 ili 7 po redu a i neka normalna kolor šema takođe tako 6 ili 7 što znači prilikom svakog uključenja treba to podešavati ili ko ume da prepravi kod.

Moraš dobro da odradiš podešavanja u programu. Smulirao sam u Proteusu za dve trake od po 15 WS2812 LED. Uporedi sa originalnim programom (ja sam radio sa verzijom 20180202_vu_meter_update.ino
U proteusu sam dodao wav file kao izvor.

Attached Files Thumbnail(s)

.txt   nano-vum.txt (Size: 66,02 KB / Downloads: 7)
Reply
Imenjače to je to.Radi ko puška.Postavio sam i početnu kolor šemu koja mi se sviđa tako da sad sve fercera po uključenju nema šta da se dira više.
Hvala
Reply
Okaci neki snimak na YT pa pusti link u ovoj temi.
u slobodno vreme serviser ringišpila i obezbedjenje luna parkova
Reply
Baš htedoh napisati da snimiš VU i da okačiš negde, nego me ddanijel preduhitrio.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
+1!
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Trenutno samo snimak bez tona
https://youtu.be/LfLFoCQRJMc
Reply
Odlično!
Reply
Bravo, ako ti treba za ugradnju negde i hoces vecu gustinu led pomenuo sam u nekoj od prethodnih poruka da ima da se nabave trake sa 144 led po metru.
Inace ovo je odlicno, posebno mi se svidja sto sam isto par puta napomenuo sto se sa ovim veoma lako dobija indikacija i kratko zadrzavanje pika (crvena led na tvom snimku u vrhu signala) sto sa analognim varijantama je jako tesko postici.
u slobodno vreme serviser ringišpila i obezbedjenje luna parkova
Reply
(12-24-2020, 04:42 PM)gorso69 Wrote: Trenutno samo snimak bez tona
https://youtu.be/LfLFoCQRJMc

najs! postoji li način da prva led stalno svetli,a da se ostatak mačiće uspori?
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Jel ovo na taj fazon? Na 5cm 8 LEDara.
Reply
Malo se igrao, iscrtavanje za jedan kanal VU metra stalo u 4 linije C coda-a za Raspberry Pi sa Touch-om Smile

Kakav tek VU metar moze da se iscrta tek sa na primer 50 linija code-a Big Grin

PS: Ovaj GUI je poseban proces i radi preko SHM kolekciju podataka, dakle potpuno je nezavistan i kao takav sa njim moze da se ima X nezavisnih ulaza i X nezavisnih prikaza sa jednim istim programom uz potrebnu konfiguraciju.
A/D uzorkovanje ili bilo kakvo drugo USB/LAN procesiranje moze (i treba) da radi totalno poseban proces nezavistan od GUI i jedini most da bude deljena SHM memorija, bukvalno jedna C/C++ struktura koja definise vasu memoriju segmente za pojedinacne variable, to se deli na sistemskom OS nivou, nema nikakvog overhead-a i citanja/premestanja memorije, sve je tacno fiksirano iskljucivo na dodeljenim memoriskim lokacijama. Na taj nacin se dobije maksimalna brzina i iskoriscenje resursa, ne postoji brzi nacin za razmenu podataka izmedju procesa na Linuxu Smile

PS2: Koriscenje SHM deljene memorije je takodje odlicna kombinacija za na primer dodavanje HTTP podrske u ovu pricu, to je opet jos jedan nezavistan proces koji u sustini nema sta da se petlja sa GUI i ne treba da se petlja nego se tu prebaci lopta na NGINX i sa jos jednom C skriptom povezete deljenu memoriju i nadalje preko HTTP moze da se radi sta god pozelimo opet nezavistno od svih ostalih stvari.

[Image: attachment.php?aid=34827]

[Image: attachment.php?aid=34828]

.mov   Vu-metrino-1st-test.mov (Size: 329,3 KB / Downloads: 7)
Reply
Bogami, ovo sa VU metrom se baš zahuktalo da imamo prve praktične kandidate koji rade. Što je odlično!
Ja sam sinoć uspeo da nateram STM32G030J da pogoni WS2812, ostalo mi da uvežem još mikrofon i da probam.

Ako ništa drugo, lepo se igramo...
Reply
(12-25-2020, 12:30 PM)npejcic Wrote: Bogami, ovo sa VU metrom se baš zahuktalo da imamo prve praktične kandidate koji rade. Što je odlično!
Ja sam sinoć uspeo da nateram STM32G030J da pogoni WS2812, ostalo mi da uvežem još mikrofon i da probam.

Ako ništa drugo, lepo se igramo...

Ja sam morao da pomerim izlaz za traku na pin 8 kod STM32G030. Radi mi preko PWM i DMA. Moram jos da pogledam to oko DMA. Kako radi kod tebe? Na kom si pinu?
Reply
Baš tako, na pin 8 mora, jer SPI koga sam inicijalno zamislio da se koristi za WS2812 na ovom malom STM mikrokontroleru ima silicon bug. Tako da sam se prebacio na PWM i to radi dobro.
Reply
Malo prepakovano i dodat pik-hold, trenutno neke random podatke prikazuje dok radim na GUI, prave vrednosti ce dolaziti od drugog procesa koji je povezan sa analognim delom.

Sve u svemu vrlo lepa pralforma za razvoj i igranje skoro pa neogranicenih mogucnosti.
Prikaz tj osvezavanje se krece skoro 60FPS radi bas fino i meko, generalno moze da se dobije vrlo dobar kontrast i kada se ovo "razvuce" u full-screen moze da radi i kao ozbiljan pro-Audio merni instrument.
FFT i fragment shejdere ostavljam za malo kasnije ... ; )

[Image: attachment.php?aid=34855]

.mov   vu-update.mov (Size: 1,52 MB / Downloads: 5)
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)