Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OME Flat-BT
<div><a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/9-homemadeaudioproject-ome-clepsidra/page-2#entry22155'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/9-homemadeaudioproject-ome-clepsidra/page-2#entry22155</a></div>
<div>&nbsp;</div>
<div>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="bolek" data-cid="22155" data-time="1394027322">
<div>
<p>Dali je neko radio Clepsidru po šemi i pločicama koje je Viktor postavio na prvoj stranici ove teme sa&nbsp;<span style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;">&nbsp;KSC i KSA tranzistorima</span>?</p>
<p>&nbsp;Namjera mi je raditi Clepsidru kao predpojačalo za Sigmu, pa me zanima dali treba mjenjati neke vrijednosti elemenata da bi se &nbsp;udovoljilo ulazu Sigme.</p>
</div>
<div>&nbsp;</div>
</blockquote>
</div>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dobra je Clepsidra, ali imaš i javno stavljen materijal za FlatBT koji je ipak stepenica više, a od istog autora je.</p>
Reply
gdje je to druže postavljeno?
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<p>Ziki, pa ovo je dobra vjest!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Bilo me je sramota Boru pitati za FlatBT,nakon Sigme i Clepsidre.</p>
<p>&nbsp;Gdje je postavljeno?</p>
Reply
<p>Dao je Bora prije koju godinu na ACCO forumu pločicu, shemu i izgled. To je bila diy verzija. Ako se Bora slaže, postavit ću ovdje.</p>
Reply
<p>Za tu verziju nemam nista protiv.</p>
Reply
<p>Evo ga:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>

Attached Files Thumbnail(s)

.pdf   flatPCB.pdf (Size: 15,32 KB / Downloads: 46)
Reply
<p>Hvala Bori,i &nbsp;Ziki tebi naravno!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Ziki, mislim da nam za flatBT treba nova Temu!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Ja sam u dilemi sad ... sta praviti?</p>
Reply
<p>I ja mislim. Molim moderatora da prebaci ovo u novu temu.</p>
Reply
ljudi dozvolu od Bore imate,potrebnu dokumentaciju imate,forum i podforum su tu : kuckajte i pišite,jer sad je dosta nezgodno započeti novu temu postovima koji su nastali tokom ove. kad otvorite temu i ja se priključujem jer imam istovjetnu šemu i skoro identičan raspored + par gotovih pločica spremnih za montažu elemenata. samo napred!
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>evo,izvadio sam postove iz <a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/9-homemadeaudioproject-ome-clepsidra/page-2#entry22204'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/9-homemadeaudioproject-ome-clepsidra/page-2#entry22204</a>&nbsp;pokrenuo sam temu za sve koji se odluče da prave ovo predpojačalo - među kojima sam i sam Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=7756:flatBT.jpg]</p>

Attached Files Thumbnail(s)

🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>sta je predvidjeno za napajanje ovoga? i kolika je potrosnja po grani</p>
Reply
<p>Bravo za pokretanje teme HomeMadeAudioProject! :bye:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Imam namjeru praviti Flat-BT kad je već ponuđena ova verzija. Koja stabilizacija- napajanje i na koje komponente treba obratiti pažnju (kvalitet i tip)?</p>
<p>&nbsp;Bilo bi dobro uputstvo za izradu nekoga ko je već radio!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;HomeMadeAudioProject ako imaš dvije pločice da ti netrebaju javi se da se dogovorimo.</p>
Reply
<p>Onaj ko se odluči na gradnju treba da zna da će samo tranzistori označeni na šemi da koštaju preko 2000 dinara, i da se neće lako nabaviti. Moja <strong>dobronamerna</strong> sugestija je da se koriste 2SA970/2SC2240 koji će da koštaju daleko manje (ja sam ih kupovao u lokalnoj radnji - Retamu). <strong>Originalne</strong> 669/649 nije moguće naći jer su davno prestali da se proizvode. Moraće da se razmisli o nekoj alternativi i za njih.</p>
Reply
<p>Mogu li se koristiti sanyo 2sa1541-2sc3956 umjesto 2sd669-2sb649?</p>
Reply
<p>Moze Bolek kao i vecina slicnih kakvi se obicno koriste u VAS stepenima.</p>
Reply
<p>kolika bi trebala biti mirna struja Boro?</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>Ne ici ispod 30mA... optimalno 30-40mA a moze i do 50mA ako je adekvatan hladnjak.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ivanlukic" data-cid="22744" data-time="1394811887">
<div>
<p>Onaj ko se odluči na gradnju treba da zna da će samo tranzistori označeni na šemi da koštaju preko 2000 dinara, i da se neće lako nabaviti. Moja <strong>dobronamerna</strong> sugestija je da se koriste 2SA970/2SC2240 koji će da koštaju daleko manje (ja sam ih kupovao u lokalnoj radnji - Retamu). <strong>Originalne</strong> 669/649 nije moguće naći jer su davno prestali da se proizvode. Moraće da se razmisli o nekoj alternativi i za njih.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja sam koristio KSC1845F i KSA992F umesto tih 2SC1775...U izlaz sam stavljao 2SC3423Y i 2SA1360Y a mirnu struju sam podesio na oko 25mA. Radi i tako! Smile</p>
Reply
<p>Radice to i sa BC tranzistorima i sa BD139/140 u izlazu i sa 10mA BIAS-om ali kako... Ono sto je na semi i sto sam rekao za struju je optimalno a sve drugo je moguce uz prihvatanje posledica.</p>
Reply
<p>Nažalost, ako se pročešljaju Digikey, Farnell, etc. nigde više nema tih niskošumnih Hitachi/Renesas malih tranzistora za visoke napone od 120V. (Oni bi bili idealni i za ulazni deo od Sigme). Sve je to više manje "discontinued". A i ovi Toshiba što sam ja preporučio kao zamenu vrlo teško mogu da se nađu <strong>originali</strong>. Verovatno je tranzistore sa šeme Bora imao na lageru od ranije, ali je to nikakva uteha za onoga kome je to sad nedostupno za nabavku.</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)