Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OME Allegro
(01-03-2021, 06:23 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(01-02-2021, 05:48 PM)NIXIE Wrote: ----

Čak i da nije DC offset u pitanju, ne znam koliko je 11mV štetno po slušalice
------

sa 15mV offset-a račun bi bio za 36 Ohm slušalice
36 x( 0.015x0.015)= 36x0.000225= 0.0081W disipacije.
-
sigurno nije dobro kao manji offset,ali nije ni tako strašno ni sa 15mV. ni stoti deo W.

"kad je neko glup-ne budi mi drug": jer je trebalo ovako:
-
0.015x0.015/36= 0.000225/36= ... broj koji ne umem više ni da pročitam sa digitrona... trebalo bi da je 0.000 00625W.
-
hvala na ispravci Progster!
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Ma opušteno, sreća pa nisi na ispitu, kod nas na fakultetu kolegu hteli da stave na crnu listu zato što je greškom u brzini za jedinicu snag napisao Om, umesto Vat... Big Grin
Reply
hah,ovo je negde isti nivo greške - samo kako kažeš nisam na ispitu...mada sam se svejedno na sebe iznervirao! 🤪😡🤬
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
ostalo samo da mu noge postavim:

Attached Files Thumbnail(s)

🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Super izgleda! Jedino mi malo ovi srafovi gore upadaju u oci, a mozda je bas i fora da bude kontrast, ne mogu da se odlucim Smile
Reply
hvala Bane! oni ostaju ovako kako jeste jer nikako ne mogu napraviti da se ne vide,a kad bi postavljao srafove konusne glave opet bi se videli tj ostali bi nesakriveni.
iz tog razloga ostaje kako jeste,a i meni se dopada - što je u ovom slučaju najbitnije 🤓😀😀
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Lepo je ispalo do kraja bravo Home.Nek te dugo sluzi.[Image: smile.gif]
Reply
Svaka čast! Vidi se ko radi, a ko zanoveta. Smile

Pošto ja spadam u ovu drugu grupu, imam predlog za te šrafove. Pošto već ne mogu da se sakriju, bar da budu u sličnoj boji...
http://www.rcsrbija.rs/elementi-za-sklap...-mm-10-pcs

I jedna tehnička stvar koja me plaši, da neće ovolika kruta osovina brzo da zezne pot, ako si bar malo izašao iz centra ose, a sigurno jesi?
Reply
na koju osovinu misliš? krajnje levo je preklopnik signala,sve sam gledao da bude u mm - mada pokazaće vreme.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Ova po sredi, ali vidim da je preklopnik, zanemari. Smile
Reply
Predlog za prednjicu, polumat plastifikacija i natpisi UV štampom. I na poklopac brunirani šrafovi. Sa strane neko lepo drvo.
Reply
sve nekako,ali drvo kod mene na audio pojačala predpojačala i ostalu elektronsku i električnu boraniju - nece da može. drveni patos,drveni krov,drveni plafon...ormar,stolica,sto i kutija za zvučnik.
-
elektronika - strogo metali.
-
oko natpisa bi se morao informisati šta kako sa čim,probati na nečemu neobaveznom pa tek onda na ovo.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Pozdrav

Gde su nabavljeni RCA konektori ako nije tajna ?

Trebaće i meni par komada uskoro.
Reply
drug,evo ovde https://www.mikroprinc.com/sr/proizvodi/konektori-rca poslednja dva sa liste.
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
(01-06-2021, 02:30 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: drug,evo ovde https://www.mikroprinc.com/sr/proizvodi/konektori-rca poslednja dva sa liste.
Ne znam šta je u pitanju odem na jedan reply a on postavi drugi. U svakom slučaju hvala na informaciji za rca konektore
Reply
rešeno...
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)