Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uvedeno vanredno stanje u Srbiji! 15.03.2020.
И моји податци су из истог извора, само гледамо раозличито
Ако хоћеш, упореди проценат преминулих 2019-2020 у делимичним
извештајима прављеним током прошле године.
https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201316.pdf
https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201347.pdf
https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211017.pdf
Овај задњи је убачен у мој пост https://forum.yu3ma.net/thread-2352-post...#pid112435
под ознаком G20211017.pdf
СЛОБОДА НАРОДУ
Moć ne potiče iz znanja koje se čuva, već iz znanja koje se deli sa drugima
Reply
Evo mene opet, jutros sam prilogom na tv bio zatečen. Naime, u Srbiji je uvedeno
obavezno vakcinisanje bezmalo pre 200 godina, još 1839 godine.

[Image: attachment.php?aid=35178]

" Zakon o obaveznoj vakcinaciji stanovništva protiv variole donet je u Srbiji 1839. godine,
u vreme velike političke nestabilnosti, izazvane krajem prve vladavine kneza Miloša, mada
je kao profilaktičko sredstvo protiv ove opake narodne morije počela još pre toga.
Vakcinacija je vršena kravljim boginjama, ali je lekara, mahom stranaca, u Srbiji tada bilo
malo. 1838. godine na 6-7 lekara u državnoj službi, tri hirurga i dva upotrebljiva empiričara
padala je dužnost vakcinisanja stanovništva, koje je tada iznosilo oko 650.000 duša.
U samom narodu vakcinacija nije bila rado prihvaćena, osim u slučajevima kada bi epidemija
pripretila neposredno, pa je 'Pacekov zakon' - prema dr Karlu Paceku - ili Pravila za kalemljenje
boginja (iz 1838. godine), šest godina kasnije pooštren. Beše zabranjeno, na primer, da majstor
na zanat primi šegrta ako ovaj nije vakcinisan, sveštenici nisu smeli da venčavaju nevakcinisane,
itd. A opet lekarskih snaga beše nedovoljno. 1852. godine u Srbiji je vakcinisanje padalo na
11 diplomiranih lekara, 8 hirurga i 2 empiričara. Sama, pak, vakcinacija vršena je 's ruke na ruku',
što nije bilo sasvim bezazleno, i tek je 1886. godine dr Mihajilo Mika Marković uveo vakcinisanje
'kupovnom majom'. Sva je prilika da je tek posle toga postignut davno željeni cilj - vakcinacija
celokupnog stanovništva Srbije. Time se još u prvoj deceniji 20. veka nisu mogle pohvaliti ni
Otomanska Turska ni Austrougarska carevina. "

https://scindeks.ceon.rs/article.aspx?ar...991102126D

Attached Files Thumbnail(s)

СЛОБОДА НАРОДУ
Reply
Od tada u narodu izraz pelcovanje=cjepljenje=kalemljenje.-
pOz ekipi
Reply
A vakcina je nastala od latinske reči vacca, na latinskom krava.
Kako se pelcovalo kravljim boginjama, cepanje posta vakcina.
СЛОБОДА НАРОДУ
Reply
Novi dezificient

[Image: attachment.php?aid=35213]

Attached Files Thumbnail(s)

СЛОБОДА НАРОДУ
Reply
sličan trenutno koristim,samo je bele boje,iz 2017...
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Korona je obrisala i Sanju Ilića

СЛОБОДА НАРОДУ
Reply

RIP
Reply
Verovali ili ne ...

U Beogradu je do sada svako ko je hteo mogao da se sprica.
Danas im je poradila svest.
СЛОБОДА НАРОДУ
Reply
E jadni li smo...
Reply
Ne svi mi, nego ti kojima manjka samopoštovanja i samodiscipline, i malo više kulture i obrazovanja da se ne ponaša kao marva. "Utešno" je što takvih ima i u nekim drugim metropolama, npr. kada se lome da što pre kupe novi telefon ili kada je "crni petak".

Drugačiji primer, izuzetan, koji nije snimila neka "n" tv. je uredan red prilikom svih vakcinacija u zgradi "Belexpocetar" kojeg sam bio svedok prilikom prve i druge vakcinacije. Ljudi su uredno u pravilnom redu čekali iako je red bio dugačak 100+ metara van zgrade i uvodnih ograda. I takvih ljudi ima u našem gradu, ali oni nisu nikakva vest. Treba prikazati primitivizam, jer gore je bolje (po njihovim normama).
Reply
Da li su i u Belexpo delili vaucere?
u slobodno vreme serviser ringišpila i obezbedjenje luna parkova
Reply
Leonardo, ja sam se cepio na Sajmu pre dva meseca. Red je bio jako veliki, ali savrsen.
Policija, obezbedjenje, lekari, administracija, sestre koju bockaju, dakle svi su bili izuzetno
ljubazni, kooperativni i sve je obavljeno vrlo brzo. Revakcinaciju sam zavrsio na istom
mestu za deset minuta.
Ali i Uscu je red vrlo ispostovan, sto se lepo vidi na snimku. Po deset ljudi ide uz pokrete
stepenice, a na mestu za vakcinacuju sve izgleda vrlo uredno. Mene je ustvari zapanjilo
to da su ljudi promenili misljenje za vaucer od 3 crvene. Od antivaksera postadose ocas
vauceristi.
СЛОБОДА НАРОДУ
Reply
A-"ma kakva vakcina - u nju stavljaju fetuse miševa i tečne čipove!"
B-"ali uz vakcinu dobićete i 3000 dinara..."
A-"BODI U OKO!"
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Prevrtača i koristoljubivih "aktivista" je bilo uvek i svugde. Sreća pa su to pojave manjih razmera, mada su zaista ružne.
Reply
Dezinfekcija na prvom (pravom) mestu

СЛОБОДА НАРОДУ
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 6 Guest(s)