Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini pretpojačalo sa OPA i mosfetom
U toku je prepakivanje u novu kutiju, sa novim trafoom i napajanjem.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
stvarno izgleda odlično! koliko se greju mosfeti,treba li ventilacija kutije?
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Već su bili u zatvorenoj plastičnoj kutiji, i preživeli su. Dispacija po mosfetu je 0,63W na  +-14VDC koliko će biti finalno napajanje (struja je 45mA). Hladnjaci su valjda dovoljni, 20k/W, a kutija metalna ovog puta. Može da se drži prst na hladnjaku jedno 10sek. Napraviću male zazore između prednje i zadnje ploče, pomoću zvezdastih podloški, oko 1mm, tako da biće i malo ventilacije. Podloške su neophodne zbog dobrog kontakta, kad je eloksirano bez podloške ne bi bilo uzemljeno. Kutija je baš onako knap, da je malo manja ne bi stalo. Valjda neće biti nekog bruma od trafoa i mrežnog napona, sve je blizu.
Reply
i meni je to palo na pamet,ali nisam hteo da ti "mračnim" zadovoljstvo. baš iz tog razloga kod predpojačala (pa i pojačala,kad je to moguće) gledam da mi trafo bude fizički što dalje od elektronike.
takođe je to i razlog što kutije za predpojačala pravim u širini 42cm pa i dublje nego što je to fizički potrebno. dodatno još i volim da imam bar 6 ulaza pa mi je velika kutija i tu dobro došla.
uvek možeš skockati jednu metalnu pregradu i ograditi šta treba,za to ti nikad nije kasno.
ovo sa podloškama ti je baš dobra ideja - dobro i korisno kako god da okreneš!
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
Plastificirane i eloksirane kutije skoro uvek imaju taj problem sa kontaktom panela. Više puta sam rešavao sa zvezdastim podloškama taj problem.

Za brum ćemo videti, nadam se najboljem. Malo je pojačanje, tako da ne očekujem probleme, ako treba neka pregrada ili širmovani kablovi, odradiće se.

Što se ulaza tiče dva su mi dovoljna. DAC na jedan, a drugi za rezervu. To mi je rezevno pretpojačalo,  treba da bude malecko.
Reply
lepo izgleda,nema šta!
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
(09-25-2021, 04:09 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: lepo izgleda,nema šta!

A još i radi.  Big Grin

Reply
Još par sličica

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)