Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vifa, Fountek, Visaton 3 (+1) way
Imao sam stare zvučnike sa početka 90-tih, Scanspeak 21W8553, Seas 11FM, Dynaudio D28AF driveri i jedan Visaton G20SC pozadi kao backfire visokotonac. Drivere sam nabavio nove Vifa i Fountek, a Visaton je ostao pozadi jer je on noviji znatno od ostalih drivera (ugrađen pre 12 god. otprilike). Ideja je bila novi drajveri u postojećim kutijama sa doradom postojeće skretnice. Tako sam iskoristio praznike i dobio ovo.

Bas Vifa NE225 W-08, srednji Vifa NE123 W-08, visoki Fountek NEO CD3.0, backfire visokotonac Visaton G20SC. Skretnica prva varijanta 400Hz/3500Hz -12db/oktava,  Visaton 7kHz - 6db/oktava. Biće malo dorade dok se razrade driveri, za sada izmereni TS parametri su relativo blizu fabričkim specifikacijama, ali to se uvek promeni nakon razrade.  Imam cev za bassreflex 70mm promenljive dužine, za sada optimum je 20cm, a videću kasnije šta će biti.

Inicijalno slušanje je palo sinoću u trajanju od 4 sata, za sada bolje zvuči od starih zvučnika po svim kriterijumima. A i izgleda mnogo lepše, naročito uživo, na slikama je onako.
Svi driveri su made in PRC, uključujući i Visaton. Da mi je neko pričao ne bih verovao.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
pozdraV  

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)