Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HomeMadeAudioProject - nikko : APEX B200 TDA7294 Bridge/Stereo
U mom slucaju se nista fizicki nije primecivalo. IC je izgledao sasvim normalno i nije se grejao niti je bilo DC offseta na izlazu. Samo cuti i nista vise. Razlog je prekid negativne grane napajanja.
Mozda Makso ima problema sa Mute ili Standby.
Jel reaguje kad prstom dodirnes ulaz?
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
Da ali opet na Mute ili Standby ne bi smijela membrana hodati i brujanje se čuti, kad upali ono zaigra membrana i to udara kao jak bas i polako smiri membranu i drži je povučenu unutra stalno i bruji?
Reply
Ne bih znao sta vise da kazem, moja iskustva i znanje su veoma ogranicena. Ovo sta sam opisao su moja iskustva. Zalemi IC sa levog kanala i proveri dal ce da radi. Ako ne radi znaci da im as negde problem za lemovima...
Pazi da ne spalis zvucnik posto verovatno ima DC na izlazu.
Reply
napravio sam jedan kanal ovog pojačala (pola mosta), napajanje je +/-25V. interesuje me do koje mjere smijem mijenjati otpore u povratnoj sprezi da bi dobio veće pojačanje a da pojačalo i dalje stabilno radi. i da li je bolje smanjivati vrednost 470r ili povećavati 22k?
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Kod mene je 33k, ima odlicnu osetljivost i signalom sa racunara dogura do klipovanja. Stavljao sam 47k i 56k i nisam primetio nikakva neobicna ponasanja, promene u zvuku ili preterano grejanje. Gain je tad ogroman i brzo dogura do maksimuma
Reply
Danas su propjevala oba kanala, zamjenio sam desni TDA i našao sam još par jemova koji su pravili spoj, i sad radi dobro a ima i snage iako mi je napon nizak, uz to se još i danas kutija spremala sutra se nadam da ću to sve skompletirati. 

Reply
kao bombona!
Reply
Odlično! Drago mi je da ti je proradio...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
A meni još draže... Big Grin
Reply
Lepo skockano, i drago mi je da je proradilo. Jel ces se koristiti kao bridge ili stereo?
Reply
Kao stereo.
Reply
Večeras sve spakovano, upakovano i spremno za rad. Smile
Malo sam žice zapetljo, ali...

Reply
odlično! kako ti se dopada zvuk novog pojačala?
Reply
Zvuk je sasvim dobar ima i basa i visokih tonova bez predpojačala, možda bi se moglo i predpojačalo dodati da se još malo poboljšanje zvuka izvuče ali mislim da nema potrebe.
Koliko je malo uloženo u njega, extra pojačalo za te pare.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)