Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simple 7-Band Audio Spectrometers
Interesantna igrackica objavljena u poslednjem broju Elektora:
https://www.elektormagazine.com/magazine/180166-01
Ceo projekat je free, pa ako neko voli da se igra nek izvoli.

.pdf   180166-01.pdf (Size: 2,24 MB / Downloads: 31)
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Ja se dosta dugo igram sa sličnim stvarima, svašta sam nesto napravio I radi odlično... ali u realnom vremenu završiti neću  za mnogo vremena kao hobi projekat, a sva je prilika da će to zauvek ostati... 
Sta da se radi, svi smo pomalo deca još uvek, samo su nam igračke drugačije.. Bar ja tako vidim

Reply
Sviđa mi se baš. Šta si koristio ovde za grafiku? Embedded Wizard ili nešto drugo..
Reply
Eh, cist pleh... Kad je igra, da bude igra do kraja..
Reply
Ima li kakve sanse da se mozda kod vas naruci plocica za ovaj vas projekat i mozda programiran cip.Zanimljivo i lepo izgleda a plus sto se na netu vrlo retko nalaze ovakvi projekti a da su ovako uradjeni
Reply
(06-13-2019, 07:55 AM)yugaja Wrote: Eh, cist pleh...  Kad je igra, da bude igra do kraja..

Auuu, svaka čast! Duz puan.
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=xDKbpwumgF8&t=317s

Smile

Jeftino u elektronici, skupo u kliritu. Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
(06-13-2019, 08:40 AM)ghostrider Wrote: Ima li kakve sanse da se mozda kod vas naruci plocica za ovaj vas projekat i mozda programiran cip.Zanimljivo i lepo izgleda a plus sto se na netu vrlo retko nalaze ovakvi projekti a da su ovako uradjeni

Ma nema tu sta da se proda, ili s druge strane (firmware) nije spremno.. Kao sto vidis to su STM32 nukleo (sa gomilom zica) ili discoveru plocke;  xxx769I je cak BGA kuciste i nije DiY friendly nikako Smile

Meni je inicijalna ideja bila da probam audio obradu na ovim korteksima, pa je malo odlutalo u medjuvremenu... A mozda mi se da pa napravim neki zakljucak u vidu aktivnih skretnica za pojacavace&zvucnike ili 2.1  konfiguraciju, ili  ostane samo igra... jer evo sada se kanim da zakacim onaj wifi ESP-01 modulcic nebi li probao streaming eventualno...

Fora je sto je kod vec uzasno komplikovan, a ja programiram u velikim pauzama,  u malo spobodnog vremena, gde se prisecam sta sam radio... 

A da delim kod... nemojte me shvatiti pogresno, nekako nisam spreman psihicki Smile  jos uvek
Reply
Poz,

mali update na ovu temu, jer imam potrebu da podelim moje odusevljenje koliko su postali mocni ovi danjasnji mikrokontroleri. 

U medjuvremenu malo sam se jos igrao sa grafikom, presao na freeRTOS umesto mog custom tasks scheduler-a , najvise zbog ESP8266 i zelje da iskoristim Tilenove biblioteke, da bas ne dzaram sve od 0.

Za sada radi sve ko sat i ima jos procesorske snage dosta.

Ova ploca je stm32f769 sa 512M qspi flasha i 128Mb SDRAM-a za nesto tipa ~100$. Firmware sto se tice audio featuresa ima:

•  usb asinhroni audio (48KHz, mada sam dizao i na 192Khz, ali ostatak u prvom redu codec  je ogranicenje a bogami i potrebnna proc snaga raste Wink
  • 10 (moze vise, trenutno zbog implementacije je ogranicenje 32..) parametric EQs 
  • 4 band multiband compresor
  • nekakav bass boost algoritam
  • surround algoritam 
  • FIR filteri

I kad se sve ukljuci, u zavisnosti od broja FIR tapova,  display refresh rate padne na 10tak frejmova ali glavni task - audio ide bez trzaja i dalje, a verovatno moze jos i da se optimizuje sve.   

Ja ovo koristim za igranje  u slobodno vreme i probavanje svega i svacega sto mi dodje pod ruku za posao i mimo njega (otuda taj web server na esp8266) ali... ovo lagano bi moglo da postane srce neke aktivne skretnice: D class pojacavaci sa i2s ulazima  (npr https://www.st.com/en/ecosystems/x-nucleo-cca01m1.html ili nesto slicno...) 

samo je nebo granica
Reply
Photo 

Od pre par dana ide i internet radio, esp8266 (ESP-01 modulcic AT komande na >3M brzini...), ili jos bolje direktno iz ethernet kabla.

Od hardwera tu  je STM32F7xx, ali kontam da bi sve radilo i na nekom M4...  

Od softwera: 

* freeRtos
* LwIP
* Tilenove biblioteke za ESP8266
* Helix mp3 dekoder
* bare metal: grafika, D2DMA, DSP audio, jos  svasta i nista...

Kao klijent se kaci na npr shoutcast servere, a kao server sluzi da se kontrolise, za debug, ili da se pokupi ova slicica sa ekrana npr..

Ako ima zainteresovanih mogu da okacim na github (bez grafike i audio DSPova,  takva su pravila....)  pa da se igramo zajedno? Npr AAC dekoder, ili sto sta jos.

Meni je pomalo izgubilo draz kad je proradilo, tako najcesce biva...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)