Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LT4320 zamjena za klasican diode bridge?
Gledajuci malo po netu naletio sam na stranicu:

https://www.analog.com/en/products/lt432...t-overview

Fantastican nmosfet kontroler koji upravlja mosfetima i time direktno zamjenjuje full bridge diode koje se punoo griju kod audio pojacala kada npr se vuce 6A...kod BRIDGE dioda je temp +49C a kod ovog kontrolera je +6.7C sto me navodi na ideju dizajna da se dizajnira PSU za audio pojacala koje bi zamjenilo klasican ogroman full bridge rectifier koji se jako grije kod 6A i treba mu hladnjak.

Ideja koja mi se mota po glavi:

- sa toroida 2x34VAC na IN1 i IN2 (LT4320)
- TG1,TG2 i BG2,BG1 spojiti mosfete
- dobijamo na OUTP i OUTN DC napon 48VDC
- onda na 4x 10mF elektrolita po polu napajanje
- CRCR filtracija
- dakle napajanje slicno Borinoj verziji sa 8 elkoa po PCBu
- i interesantno LT4320 ima i DIP8 kucistu pa sve moze icu u TH verziji

Zanima me jeli uistinu moguce zamjeniti full bridge diodni ispravljac sa kontrolerom+ mosfetima i dobiti tako malu disipaciju i jeli to korak vise za audio napajanja?

Meni ovo izgleda revolucija jer se smanjuje grijanje a dobija manji voltage dropout i ovo mora da je korak vise naspram diodnim ispravljacima.

Sto mislite jel bi se mogao isprojektirati jedan ovakav visoko kvalitetan ispravljac+elektroliti za napajanje audio pojacala? Ima li interesanata?
Reply
Proprati temu Ćuk koverter- izrada, tu se uveliko diskutuje o tome.-
pOz
Reply
Interesantno čipče Smile
Nema u Farnell-u ali zati oma u DigiKey-u.
Možda mi se omakne da kupim koji komad za BatoMM Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Reply
(05-22-2019, 10:33 PM)ronovar Wrote: Gledajuci malo po netu naletio sam na stranicu:

https://www.analog.com/en/products/lt432...t-overview

Fantastican nmosfet kontroler koji upravlja mosfetima i time direktno zamjenjuje full bridge diode koje se punoo griju kod audio pojacala kada npr se vuce 6A...kod BRIDGE dioda je temp +49C a kod ovog kontrolera je +6.7C sto me navodi na ideju dizajna da se dizajnira PSU za audio pojacala koje bi zamjenilo klasican ogroman full bridge rectifier koji se jako grije kod 6A i treba mu hladnjak.

Ideja koja mi se mota po glavi:

- sa toroida 2x34VAC na IN1 i IN2 (LT4320)
- TG1,TG2 i BG2,BG1 spojiti mosfete
- dobijamo na OUTP i OUTN DC napon 48VDC
- onda na 4x 10mF elektrolita po polu napajanje
- CRCR filtracija
- dakle napajanje slicno Borinoj verziji sa 8 elkoa po PCBu
- i interesantno LT4320 ima i DIP8 kucistu pa sve moze icu u TH verziji

Zanima me jeli uistinu moguce zamjeniti full bridge diodni ispravljac sa kontrolerom+ mosfetima i dobiti tako malu disipaciju i jeli to korak vise za audio napajanja?

Meni ovo izgleda revolucija jer se smanjuje grijanje a dobija manji voltage dropout i ovo mora da je korak vise naspram diodnim ispravljacima.

Sto mislite jel bi se mogao isprojektirati jedan ovakav visoko kvalitetan ispravljac+elektroliti za napajanje audio pojacala? Ima li interesanata?

Više puta smo več spominjali taj IC na forumu.
4mosfeta Uds max, Imax i Low Rds_ON + LT4320 je zapravo zamjena za DiodeBridgeRectifier ili DBR ili klasičan Gretz
LT4320 radi slično kao presentirano tu sa MCUjem i dodatnim driverima:
https://forum.yu3ma.net/thread-2192-post...l#pid96095

[Image: attachment.php?aid=30110]
LP
Dragan
Reply
Evo i Leonidov LT4320, korišten u ovom programabilnom napajanju (LTspice u prilogu):

[Image: r2Ao20J.png]

[Image: 41nkHy3.png]

Attached Files
.zip   Sync rectifier (Leonid).zip (Size: 161,13 KB / Downloads: 3)
Reply
Ima ga i u Mouseru
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)