Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OME 20TT12 prototip

Pa ubaci ga u jednu od onih tvojih kutija i sklapaj drugo.... Big Grin Big Grin Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>Ma imam ja spremnu kutiju, kao onu što i ti imaš, ali sam nameračio da u nju stavim Studio SE.</p>
<p>Tako mi se uklapa u moj OME projekt. Ovo je nešto sasvim drugo i malo zahtjevnije, čini mi se.</p>
Reply
<p>Dok ne nabavis propisne hladnjake nemoj ni planirati kutiju. Ako se secam trenutno koristis neodgovarajuce hladnjake iz neke Yamahe?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Osim tebe, niko nije cuo pojacalo pa bez obzira na moja ocekivanja u kom rangu bi trebalo da bude, treba ga poslusati na uporednom testu sa jos nekoliko pojacala i &nbsp;na sto kvalitetnijim zvucnicima i izvoru signala. Pozeljno da to slusa vise ljudi. Tek bi se tada moglo nesto vise reci.</p>
Reply
<p>A snaga o još ponešto. Sigurno ste ga pustili kroz neki simulator. A prilikom projektovanja&nbsp;</p>
<p>ste sebi zadali neke ciljeve.</p>
Reply
<p>Simulator je zgodna podstapalica da se stvori gruba slika u kojim okvirima se krece dizajn i sta bi "u grubo" moglo da se ocekuje. Tek prakticno napravljen uredjaj prica pravu pricu. Dizajniran je da proizvede oko 130-150W mada je realnije ocekivati oko 120-130W na 8 oma jer su u izlazu samo dva para. I ta snaga vazi samo na omskom opterecenju... na realnim zvucnicima koji uvek imaju vecu ili manju reaktivnu komponentu treba biti jos skromniji u ocekivanjima. Svakako, dodatkom recimo bar jos jednog (bolje dva) para po kanalu bi se pouzdano guralo zdravih 150W po kanalu. Ocekujem realni frekventni spektar od barem 150-200kHz pri 75-80% snage a jos veci pri malim snagama do 5W kakve se najcesce slusaju. Za ostale parametre je simulacija jos dalje od realnosti pa treba to realno meriti ako ima uslova i mogucnosti. Jos je vaznije da se uredjaj lepo i pazljivo proceni u nekom dobrom uporednom testu sa nekoliko drugih valjanih pojacala pored njega i pod istim uslovima..</p>
Reply
<p>Sve to što ste rekli meni je dovoljno da budem ispunjen radom na ovom vašem projektu. Naravno ne zaboravimo VKSMAEL-a i enaB.</p>
<p>Kada sam pitao šta ću da radim sa ovim, mislio sam na sledeće (a to niko &nbsp;ne reče a skreno sam očekivao). Po meni krug treba da se zatvori.</p>
<p>Krenuo je sa Vama (grrrrr) sa tobom ipak Boro &nbsp;ovo je tvoj projekt. Nas troica smo pogurali da on, &nbsp;kako &nbsp;si kazao ugleda svjetlost dana.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jedino moguće i ispravno rešenje je da ja ovo lijepo upakujem i pošaljem tebi. Da to još jednom iskontrolišete, poneke propuste</p>
<p>popravite, testirate i date konačan sud o ovom pojačalu. Možda ga uskoro i vidimo na tvojem web sajtu. Sve ostalo bi bila nedovršena</p>
<p>priča. Sve komponente koje sam u njega ugrađivao sam kupovao u našim prodavnicama u Nišu i Beogradu, što će reći da se i&nbsp;</p>
<p>ne mora ići po bijelom svijetu da se napravi nešto dobro. Ako u njemu ima nešto da mu baš i nije tu mjesto &nbsp;sami intervenišite.</p>
<p>Ovo se ne odnosi na NJL... koje je VKSAMAEL ko zna gdje nabavljao. Za vikend ga slušam potom šaljem, već znam kako, naravno</p>
<p>ne dobijate hladnjak koji mi je i onako postao rešeto od raznoraznih tranzistora i &nbsp;testova........ UZDRAVLJE.</p>
Reply
<p>NJL su ti orginal od Onsemija, mislim da su stigli kao besplatni uzorci ili tako nešto.</p>
Reply
<p>Vidi ovako Miodraze, nisam za to da mi saljes pojacalo osim na nekakav test i eventualnu kontrolu rada i podesavanja mada brate ni tome ne vidim svrhe jer si sve tacno uradio inace ga sad ne bi slusao! Posle svega sto si uradio (i ne samo sa ovim dizajnom!) apsolutno zasluzujes da imas to pojacalo jer ko treba da ga ima ako ne ti. To sto sam ga ja konstruisao, u ovom kontekstu nema &nbsp;tezinu. Svi ti ljudi - i EnaB i Vksamael su svoje poteze uradili od srca u to sam siguran znajuci ih kakvi su, tako da ni tu nema mesta nekom osecanju tvoje obaveze prema njima. Jedan verovatno dobar dizajn je zaziveo na opstu radost i dobrobit, ti si sebi napravio jedno jako dobro pojacalo koje ce ti mozda biti referenca dok ne uradis nesto jos bolje, a svi ostali su bogatiji za jos jedan lep i pouzdan dizajn ako jednom pozele takav sklop na svojoj polici.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sad mi ostaje najtezi deo posla - da pisem clanak o 20TT12 za Svastaru......... ko zna kad cu ja to stici. Ubrzano sklapam THETU jer mi je to sada jako vazno a posle toga verovatno nastavljam sa dovrsavanjem moje HF radio stanice i podizanjem antena za nju jer ide prolece i leto pa bih voleo da mi je to u funkciji. Uz to zapoceo sam i nekoliko mernih RF uredjaja koje bih i jako voleo da imam a i prakticno mi trebaju tako da mi sigurno nece biti dosadno.</p>
Reply
<p>Malo duže sam razmišljao i odlučio sledeće:&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Obzirom da imam gotovo kompletan materijal za još jedno, da ja to kompletiram. &nbsp;Da umjesto &nbsp;Studija SE, koji sam nameračio da</p>
<p>napravim &nbsp;izradim i napakujem u kutiju &nbsp;20TT12. Pa ako se nekad sretnemo na nekom posijelu, o čemu je bilo riječi, možda ga</p>
<p>donesem da ga svi poslušamo i vidimo što ono čini.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Zahvalnost Bori i biću slobodan da te ponešto priupitam, ako mi bude potreban savjet.</p>
Reply
<p>Evo racunaj da sam te zamolio da ga kompletiras do Prvomajskih praznika i ako mozes dodjes da se druzimo u Kragujevcu! Ne znam tvoju situaciju ($) niti da li ti je to izvodljivo, ali mislim da bi prilican broj ljudi voleo da te vidi i upozna a ja predjacim!</p>
Reply
<p>Da se družimo u Kragujevcu, to nebi mogao da propustim i ja gorim od želje da upoznam ekipu.</p>
<p>Nijesam siguran da ću kompletirati 20TT12 do tada. Još uvijek sam u procesu nabake hladnjaka</p>
<p>koji mi diktiraju sve ostalo. &nbsp;Tako da će to vjerovartno biti kratak rok.&nbsp;</p>
Reply
<p>Ma samo ti nama dodji. Ako bas ne bude 20TT12 bice HF2006 a mozda i jos ponesto.</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)