Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopernikus Internet
Jel ima neko od korisnika interneta Kopernikus sa statickom IP. Treba mi podatak za Default Gateway.
Lp,
YuMERA
Reply
Neće ti biti od koristi tuđi GW.
Podesi na tvom ruteru da dobija IP od DHCP, pa vidi koji je tvoj GW.
U dugom slučaju zovi provajdera za informaciju.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Resio sam. Namestili su mi sve podatke za statičku IP i sad je ok.
Lp,
YuMERA
Reply
Kao sto je rekao TDA.
Svakako ne treba nista ti da podesavas sa tvoje strane. Oni kod njih za mac od tvog modema podese staticku ip na dhcp serveru tako da i dalje tvoj modem ostaje u dhcp client modu ali mu server isporucuje uvek istu ip.
Pre koju godinu nisam ni razmisljao kod njih za static ip jer na cable i inace ip se ne menja mesecima medjutim zafalilo im ipv4 adresa pa su poceli aktivno klijente da bacaju iza nat-a , tako da uopste nemas javnu. Telekom adsl ista prica, sva okolna sela su bacili iza nat i jedini nacin da imas javnu ip je da trazis i placas static ip.
Reply
(02-26-2019, 08:12 PM)ddanijel Wrote: Kao sto je rekao TDA.
Svakako ne treba nista ti da podesavas sa tvoje strane. Oni kod njih za mac od tvog modema podese staticku ip na dhcp serveru tako da i dalje tvoj modem ostaje u dhcp client modu ali mu server isporucuje uvek istu ip.
Pre koju godinu nisam ni razmisljao kod njih za static ip jer na cable i inace ip se ne menja mesecima medjutim zafalilo im ipv4 adresa pa su poceli aktivno klijente da bacaju iza nat-a , tako da uopste nemas javnu. Telekom adsl ista prica, sva okolna sela su bacili iza nat i jedini nacin da imas javnu ip je da trazis i placas static ip.

Eh tako bi to trebalo da bude ali posto im je trebalo vise od 24h da to podese tj. da aktiviraju mi tu opciju, ja rekoh da podesim sam da ubrzam...sad je Ok.
Lp,
YuMERA
Reply
Sad po zakonu svi moraju da imaju javnu IP.
ISP koji klijentima deli privatne IP to radi van zakona.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)