Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koji "standalone" program za puštanje muzike koristite ?
Po mom iskustvu Raspberry USB izlaz koji se redovito sotonizira uopće ne pokazuje neke manjkavosti u odnosu na ostale izvore. Dakako postoji USB bug na Raspberryu koji se trivijalno rješava dodatkom koji se može instalirati preko svih ozbiljnijih operativnih sustava.

Ponekad koristim Raspberry preko usb-a na CM6631 receiver i to radi odlično.

Postoji i kartica sa AK4137 sample konverterom koji se može priključiti na Raspi i konvertirati ga u bilo koji izlazni signal (sve varijante I2S, PCM, ili DSD)

BTW kada Bryston ugradi Raspberry u lijepu kutiju to odmah postaje audiofilski uređaj Smile Smile http://bryston.com/products/digital_audio/BDP-Pi.html
Reply
@zbotic
Ja mislim da je to bilo u početku neke 2014. godine kada se Audio primena Raspebrry Pi lagano pojavljivala. Bilo je problema sa kernel drajverima koji su ispuštali pakete na USB audio class nivou i time uzrokovali pucketanja u zvuku. Danas, mislim da tih problema više nema. USB je USB, ako se drajveri dobro odrade, onda je svejedno sa kog USB Host-a to ide. Naravno preduslov je i da sam audio deamon (ako pričamo o Linuxu MPD) ne degradira tvuk raznim preskaliranjima i slično... što mislim da MPD ako se dobro podesi nema problem.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)