Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Best buy DAK
(01-11-2020, 11:50 PM)zbotic Wrote: Na ovom kineskom AK4495 ne treba ništa mijenjati, radi odlično, samo mu treba pošteno napajanje, nešto kao onaj forumski aktivni servo.  Ja sam ga prijatelju spojio na Raspbery PI 3 sa Hi-FI Berry  Digi Pro. Sa berija sam izvukao I2S vezu. Može se izabrati tip digitalnog filtera pomoću priloženih jumpera.....

https://www.ebay.com/itm/HIFI-AK4495SEQ-...Sw1LRZt1V5
Citirat ću samog sebe jer sam u međuvremenu našao fotografiju ovog DAC-a kojeg sam radio za prijatelja. Malu pločicu između transformatora zaboravite to je bilo nešto custom po potrebi. Ostalo je rješivo u DIY varijanti, a pokriva gotovo sve moderne tehnologije.

Reply
(06-07-2020, 10:03 AM)zbotic Wrote:
(01-11-2020, 11:50 PM)zbotic Wrote: Na ovom kineskom AK4495 ne treba ništa mijenjati, radi odlično, samo mu treba pošteno napajanje, nešto kao onaj forumski aktivni servo.  Ja sam ga prijatelju spojio na Raspbery PI 3 sa Hi-FI Berry  Digi Pro. Sa berija sam izvukao I2S vezu. Može se izabrati tip digitalnog filtera pomoću priloženih jumpera.....

https://www.ebay.com/itm/HIFI-AK4495SEQ-...Sw1LRZt1V5
Citirat ću samog sebe jer sam u međuvremenu našao fotografiju ovog DAC-a kojeg sam radio za prijatelja. Malu pločicu između transformatora zaboravite to je bilo nešto custom po potrebi. Ostalo je rješivo u DIY varijanti, a pokriva gotovo sve moderne tehnologije.
Sta je ova plocica na Rpi-u?
Reply
Pa piše da je Hi-FI Berry  Digi Pro.
Reply
(06-08-2020, 09:17 AM)gorso69 Wrote: Pa piše da je Hi-FI Berry  Digi Pro.
Hvala puno.
Reply
Hammond kutija za Khadasa Smile

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Big Grin 
Big Grin Big Grin Big Grin nije jos stiglo ali stize
Reply
ne okreci se sine na ono sto je vec probano, treba ici napred. Mislim da spakovan u kutiju nije nista unpredjen al ajd mozda se varam
Reply
ljudi su našli nešto što im se trenutno dopada i na osnovu čega će dalje graditi svoj individualni ukus. nema ništa loše u povremenom "smirivanju" strasti i troškova 🖖 naročito kad se odradi ovako lepo 😀
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
(06-11-2020, 10:35 AM)Jevrem Wrote: ne okreci se sine na ono sto je vec probano, treba ici napred. Mislim da spakovan u kutiju nije nista unpredjen al ajd mozda se varam

Dejane, jel su svi tvoji uređaji bez kutija?
Reply
@Jevrem

Sto se DACa tice meni je Khadas ok, dobio je napajanje i kondenzatore po tvojoj preporuci i to mu je to. Lepo je stalno eksperimentisati ali nisam u mogucnosti za tako nesto. Zaokruzujem sistem polako uz sve mnogo prece stvari koje imam u zivotu. A skoro sam nabavio FMtuner koji mi je taman dovoljan za vreme koje odvajam za slusanje muzuke. Osim Khadas DACa, imam jos jedan na bazi TDA1541A kome fali trafo i kutija. A imam jos par cipova starije i novije generacije sa kojim cu nekada da se igram. Ali kao sto rekoh, ima mnogo precih i bitnijih stvari u zivotu.
Reply
(06-11-2020, 01:03 PM)Lukaluka Wrote:
(06-11-2020, 10:35 AM)Jevrem Wrote: ne okreci se sine na ono sto je vec probano, treba ici napred. Mislim da spakovan u kutiju nije nista unpredjen al ajd mozda se varam

Dejane, jel su svi tvoji uređaji bez kutija?
Nisu. Ima ih u kutiji a ima i koji se jos doradjuju bez kutije. Hteo sam reci da Khadas jeste dobar kao prelazno resenje ka necem boljem a vec sam u jednoj temi napomenuo da je cak i ak4396 dobro modifikovan bolji od Khadasa. cak i AD1865 NOS sa malom doradom je bolji. Khadas na prvu notu uhvati na cistinu tonova jer je malo tanji u basu ali se nakon poredjenja sa necim uzikalnijim shvati sta su mu mane.

Resio sam se mog primerka pre no sto sam stigao probati kondenzatore  na napajanju izlaznih operacionih sa vecim kapacitetom da vidim da li ce malo da doda dubine pa da bude kompletniji
Reply
Drugari, mislim da je van opisa teme da pišemo o Uradi Sam dakovima koji su bolji od ovog. Siguran sam da ih ima, a kada kažem da bih voleo i da ih poslušam, ne kažem iz kurtoazije. Pri tom mi ne smeta ništa što je van teme, a nema veze sa D/A konvertorima. To samo znači da se svi osećamo prijatno pa uz temu pročavrljamo o još nečem.

Smatram da pisanje mišljenja šta je bolje bez pružanja osnova/projekta koji bi drugi mogli da ponove nije vredno čitanja. S druge strane, niko od vas ne mora išta da dokazuje bilo kome osim sebi ali onda takvo pisanje toliko i vredi. 

Ovo je pisanije na temu Best BUY, a ne Best DIY D/A konvertor. Voleo bih da su se neki od D/A meštara, koji su se ovde prijavili sa slušno boljim rešenjima od ovog kupovnog (ZBotić, Jevrem/Dejan), oglasili u sopstvenim temama. Tu bi mogli opisati šta su kupili, odakle, kakve su promene uradili i sa kojim delovima te možda i priložili merenja (stvar ličnih metoda rada, a zaista smatram ne niko ne bi zamerio ni ako ih nema). To bi dalo mogućnost da još neko uradi i uporedi sa drugim DAKom da bi se videlo hoće li slušni utisak biti isti ili drugačiji.

Predloženo bi umnogome obogatilo forum jer ako niko ne piše, nema šta ni da se pročita, a još manje nauči. Forum obogaćuju gotovi projekti, a ne opšte teme u kojima se postavljaju pitanja o pojedinačnim sklopovima i podsklopovima koji jednome ili dvojici olakšavaju rešavanje nekog trenutnog problema. Još manje znače slike uz komentare "ovo je bolje, majke mi". Ako na forum dolazimo samo da bismo pitali nešto što nam trenutno rešava problem, a nema ništa zanimljivo da se pročita, to znači da je forum siromašan što je naš-lični propust. Takvih tema vezano za D/A konvertore ima par na celom forumu. Jednu je otvorio Khadgar za JLsounds DAK, jedna je moja za AK4396 i možda ima još neka. S druge strane sam siguran da se po pojačalima i D/A konvertorima najviše čačka i pravi. Vezano za pojačala, Macola, Bora i Apex u najvećoj meri vade prosek.

Trudim se da većinu stvari na kojima radim, napišem, pretočim u nešto svarljivo i nadam se shvatljivo. Da to bude nešto što će neko za X godina moći da ponovi i da će dobiti iste rezultate. Još ako to nešto i svirucka dobro, sreći nikad kraja. No, moja proliferacija zvučničkih projekata nije toliko jednostavna kao što bi bio rad sa elektronikom, a i cena je ozbiljan faktor u razmatranju šta će se praviti pa stoga nemam još više objavljenih projekata. S druge strane mi je jasno da kad se nešto napiše, ne može više da se porekne, a i dostupno je svima za kritiku - kako konstruktivnu, tako i destruktivnu. Hoću reći, pisanje/pravljenje nekog projekta naočigled svih nosi i svoju odgovornost pa mi je jasno zašto se neki ljudi plaše da otvaraju takve teme - no onda bi se i kritike morale svesti na minimum ili bar na nešto dokazivo.
Reply
Podržavam u potpunosti, istovremeno i kao preporuku za druge slične teme na forumu.

Pozdrav
Reply
Zvu, za modifikaciju Khadasa sam vec napisao i to su neki uradili i zadovoljni su.

Sto se tice AK4396 malo je teze napisati sta je sve uradjeno. Prvo i meni najbitnije kada nesto modifikujem je usmeravanje signala po plocici. Posle toga menjam delove za kvalitetnije. Prekrajanje vodova je nekad skoro nemoguce izvesti na postojecim uredjajima ali je cinjenica da mnoge zvucne firme, ne samo kineski moduli, nisu vodile racuna o bitnosti pcb-a.

Za AK4396 ukratko evo izgleda vodova napajanja, ovu sam sliku skinuo sa neta

kako stvarno izgleda plocica evo ovde na slici

poenta je iseci vodove tako da struje kroz vod mase idu upravo onuda kuda mi zelimo. Negde sam imao sliku isecene plocice ali se ne secam gde je jer je to radjeno pre dosta godina, ali cu sad na brzinu da pokusam da iscrtam par bitnih secenja. Ova izmena je da od loseg dac-a napravi odlican dac a sa izmenom komponenti za kvalitetnije se jos popravi zvuk

Ovaj recept moze da se primeni na bilo koji uredjaj i rezultat je neizbezan.
Reply
Evo da malo rzmrdamo temu. Moze i u odvojenoj temi, a mozda i bolje, al ajde da zagolicamo malo.
Ideja je da se napravi mali i jeftin a opet kvalitetan DAK.
DAC je veoma poznat i voljen AK4396 za SPDIF-i2S Ak4113. Za izlaz sam planirao vec provereni DRV603. Takodje ce biti ostavljeni izvodi sa pinovima odmah posle AK4396 kako bi postojala mogucnost da se izlaz radi po zelji... Sve u SMD malo lepo kompaktno.
Ako ima neko neku primedbu na semu neka ukaze pa da nastavimo dalje sa razvojom.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)