Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aikido buffer
Ovo je jedan Aikido cathode follower, za sad u plastičnoj kutiji, nastao od nesretnog Kineskog pretpojačala (prve dve slike - da se ne baci), a to je nekada bilo ovo:

https://www.yuan-jing.com/6n3-6z4-rectif...nsformer-a

To je bila beskorisna sprava, veliko pojačanje. šum, brum, nema basa, potenciometar 50k na izlazu da sakrije probleme, trafo vreo i zuji. 
Iskoristio sam 80% delova i trafo pa dodao još ponešto što se našlo po fijokama, stabilisan HV, DC grejanje, Mute timer na izlazu, P2P.

Morao sam da izbacim ispravljačicu jer onaj malecki trafo nije mogao da savlada njeno grejanje i grejanje radnih lampi (6,3VAC). 
Usput sam dobio i viši anodni napon, i uradio DC grejanje.

Dobro svira, vrlo sam zadovoljan kako je ispalo da ne kažem iznenađen sam kvalitetom zvuka sa standardnim komponentama Kina+ KELCO.

Sad ovo treba skutijati ljudski, PCB je odrađen tako da lampe vire iz buduće kutije i da bude svetleće ko jelka.
Kad bi se radilo regularno, išao bi drugi trafo i sekundari, a grejanje lampi ne bi bilo na red nego paralelno, postoje uvek razlike među grejčima. 
Znači ovo je sve iznuđeno rešenje zbog postojećeg trafoa.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Još malo slika.
Lampe su Tesla 6CC42, mogu i druge 6N3P, 5670 i tako to.

Reply
sve ok,samo pod hitno napraviti kutiju koja se neće istopiti! Smile
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
(12-19-2018, 11:27 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: sve ok,samo pod hitno napraviti kutiju koja se neće istopiti! Smile

Neće da se istopi, ali red bi bio da se skutija u nešto pristojno. Pravio sam za nekog, pa sad njemu sledi kutijanje.  105
Reply
Ma nema šanse. 24
Reply
(12-21-2018, 10:11 AM)skrstic Wrote: Ma nema šanse. 24

Never say never again.  138
Reply
Mala dopuna šeme, bilo je sitnih propusta vezano za uzemljenje.

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)