Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studio MK2
<p>Pozdrav svima.</p>
<p>Posmatrajući pojedince koji štancuju pojačavače kao na traci, razmišljao sam se da li uopšte i da otvaram ovu temu, jer ovo sklapam više od dve godine (uglavnom se oteglo zbog nedostatka vremena za ovaj hobi, a kasnije i zbog nedostatka volje usled kvaliteta ovog životarenja ali eto..). Međutim, znajući da smo svi ovde pomalo voajeri i najviše volimo slike, reših da postavim iste.</p>
<p>Prvo da se zahvalim Bori što je ne sebično podelio ovu šemu sa svima nama i da pojasnim zašto MK2. Iz prostog razloga što nije ni obična verzija, a ni SE. Odnosno ovo je SE bez multiplikatora i novim dizajnom pločice da bih je prilagodio i nekim mojim komponentama i hladnjaku, pa je stereo verzija stala na pločicu širine 200mm. Takođe sam predvideo da kasnije odvojim napajanje naponskog dela i zato onaj slobodni prostor pored elektrolita.</p>
<p>Što se tiče tehnikalija, trafo je snage 420W i apsolutno bešuman, elektroliti su 37mF(105'C) ukupnog kapaciteta, a napon nešto manji od +/-41V. Izlazni tranzistori su 2SA1943/SC5200. Ofset malo šeta od -2 do 2mV na oba kanala.</p>
<p>E, sad ono najvažnije; Studio zvuči odlično. Bez priključenog pretpojačavača je apsolutno nečujan, bez šuma, bruma, zujanja... Oseća se odlična dinamika. Sve je na svom mestu i ne zamara na duže slušanje. Visoki takođe odlični. Jednostavno, ostaće dugo, dugo u mom sistemu i ako imam još 3 pojačavača u stanu (oni se penzionišu).</p>
<p>Ostala je da se završi još prednja ploča koja je skoro gotova i kasnije ću dodati još drvene bočne stranice jer je sada kutija širine 380m. Imao sam nekih problema sa jednim kanalom, zbog ovih falš pobudnih pa i njih trebam da zamenim a i neke kolege su primetile neke mane pločice pa ću i nju jednom napraviti ponovo. Za sada ću samo da uživam u novoj igrački.</p>
<p>Još jednom, hvala Bori.</p>
Reply
<p>Još samo da provalim kako da okačim više slika...<br><br><br>

Reply
<p>Veoma uredno.Volim vidjeti podloske izmedju tranzistora i sarafa.</p>
<p>Ti kondenzatori ulazni 2.2uF jel to neka stara zaliha ili ima jos toga danas da se kupi.Ja sam na poklon dobio 20 komada takvih ali naravno to je davno potroseno.</p>
Reply
<p>Stara zaliha. Naleteo sam na lika koji ih je prodavao za smešne pare (mislim da su bili 10 din komad) i ja ih kupio sve pa sam još dobio i popust. Ostao mi još jedan par.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Homer" data-cid="24044" data-time="1396259920">
<div>
<p>&nbsp;</p>
<p>Još jednom, hvala Bori.</p>
</div>
</blockquote>
<p>Hvala tebi na poverenju koje si ukazao mom dizajnu.</p>
<p>Inace, veoma si lepo i smisljeno uradio sve sto vidim. Ponosan sam sto je Studio "penzionisao" tri fabricka pojacala.</p>
Reply
<p>Vrlo pedantno i uredno, sve pohvale. Inace sto se kondenzatora tice ovi sa slike od 2,2uF jesu kvalitetni za neke namene, ali ne valja ni preterivati sa fizicki velikim ulaznim kondenzatorima jer u nekim slucajevima mogu biti takvi izvori smetnji da remete rad pojacala.&nbsp;</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Homer" data-cid="24044" data-time="1396259920">
<div>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ostala je da se završi još prednja ploča koja je skoro gotova i kasnije ću dodati još drvene bočne stranice jer je sada kutija širine 380m.&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p> Big Grin&nbsp;Nikada nisam video toliko siroko pojacalo &nbsp;Smile</p>
Reply
<p>acavplana</p>
<p>Tek sada vidim da sam preterao sa širinom kutije. Neće to biti dve obične drvene stranice, već po baobab sa svake strane. Big Grin</p>
Reply

Pohvale za rad!

Još jedan čovek koji postavlja standarde i na čiji rad se treba ugledati. Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="acavplana" data-cid="24055" data-time="1396264414">
<div>
<p> Big Grin&nbsp;Nikada nisam video toliko siroko pojacalo &nbsp; Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Zato sto jos nisi video THETA amp.... sirina 480mm dubina 400mm visina 130mm tezina 23kg. Wink</p>
Reply
<p>Hvala svima na lepim komentarima. S obzirom koliko ga dugo radim trebalo bi da izgleda mnogo bolje. Raspored bi mogao biti bolji, ali je morao ovakav zbog otvora na poklopcu. Ovaj Studio je nastao malo obrnutim redosledom nego što se radi samogradnja; imao sam stari VHS video sa odlično plastificiranim poklopcem. Sa njm sam sklopio lepu kutiju u koju je trebalo nešto i staviti, a pošto cenim Borin rad, a i imam već jednan njegov pojačavač sa kojim sam vrlo zadovoljan, odluka je brzo pala. Tako da, Boro, ovaj Studio je penzionisao dva fabrička (integralac i snagaš) i jedan tvoj (2 x 30-ak W) koji sam slušao do sada i koji je zamenjen samo zbog snage.</p>
Reply
gledam u gradskom preko mobilnog telefona slike i iako su male dalo se zapaziti kako to dobro izgleda.prvo su mi na pamet pali ziki,vksmael i ZerO ali se uopšte nisam iznenadio kad sam vidjeo temu,autora teme i broj postova. <br>
.<br>
mogu samo da se pridružim komentarima drugara sa foruma,odlično urađeno! pravo je lijepo vidjeti ovako sklopljen uređaj, vidi se da je radio neko ko to voli i kome je stalo.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="24064" data-time="1396269007">
<div>
<p>Zato sto jos nisi video THETA amp.... sirina 480mm dubina 400mm visina 130mm tezina 23kg. Wink</p>
</div>
</blockquote>
<p>Pravio sam ja i sire pojacalo od 380mm ali siroko 380m nikada&nbsp; Smile&nbsp; Smile&nbsp; Smile&nbsp;sala mala</p>
Reply
<p>Nisam ni video da pise "metara"...&nbsp;</p>
Reply

Big Grin Big Grin Big Grin  Ja i Bora kasno palimo....

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="24082" data-time="1396283826">
<div>
<p> Big Grin Big Grin Big Grin&nbsp; Ja i Bora kasno palimo....</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Rumunske svećice...&nbsp; Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.Moram priznati da ni ja nisam primetio.&nbsp; :fear:</p>
Reply
http://www.elitesecurity.org/t460384-2#3555814
.
nisam proveravao, treba pogledati ali vjerujem i na neviđeno da je Homer to dobro prokljuvio...
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)