Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SMPS pitanje
TDA mi je pre nekog vremena poslao SMPS koji ima dva pozitivna izvoda 50V koji zgodno posluži za stereo pojačalo vintage topologije koje koristi samo pozitivno napajanje. Ovom SMPS ja po potrebi menjam namenu, koristim ga za razna pojačala.

Trenutno mi treba split napajanje +/-50V. Zanima me da li ja ova dva pozitivna izvoda za 50V mogu da vežem redno a srednji izvod na masu, kao što od dva pozitivna stabilisana napajanja može da se dobije split napajanje? Ne bih hteo da uništim lepo napajanje ako nisam siguran.
Reply
Za takvu operaciju potrebna je sema po kojoj je radjeno (mozda @TDA ima) ili eventualno dobra slika kako
strane elemenata, tako i stampe.-

pOz
Reply
Prvo vidi da li su izvodi galvanski odvojeni, ili je to samo jedan sekundar sa duplim terminalima.
Ako je napajanje neke znacajne snage 99% su sanse da je to jedan sekundar ali da su samo dupli terminali... postavi par slika, pogotovo sekundarnih ispravljaca dioda ili mosfeta...
Reply
Izvodi nisu galvanski odvojeni, to je samo jedno pozitivno napajanje sa dva para izvoda koji su kao stvoreni da napajaju dva kanala pojačala koje se napaja samo pozitivnim naponom. Šteta, nema ništa od upotrebe za pojačala sa split napajanjem.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)