Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savet oko nabavke lampi
Jurim 3 komada ruskih 6n2p-ev ili ecc83,za jedno gitarsko predpojačalo koje planiram da pravim,ali pošto do sada nisam imao iskustva sa lampama,
hteo sam da pitam za mišljenje,da li ovako nešto pije vodu, pošto mi je ovo najjeftinije rešenje Tongue
Edit: ujedno mi trebaju i 9pin socketi za montažu na PCB,gde bih to mogao da kupim(a da nije papreno skupo,sve ovo na tesnom budžetu pravim Tongue)
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
9pin socketi 😊 ili ti podnozja dobijes od mene , imam nesto od toga .
Dok Ecc , sa time i ja kuburim ali nacicemo i to u mom dzumbusu 😊
Javim ti sutra kad se "vrnem" kuci😒
Reply
Hvala Dackotronic! Wink
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
(08-05-2018, 06:00 PM)mancube Wrote: Jurim 3 komada ruskih 6n2p-ev ili ecc83,za jedno gitarsko predpojačalo koje planiram da pravim,ali pošto do sada nisam imao iskustva sa lampama,
hteo sam da pitam za mišljenje,da li ovako nešto pije vodu, pošto mi je ovo najjeftinije rešenje Tongue
Edit: ujedno mi trebaju i 9pin socketi za montažu na PCB,gde bih to mogao da kupim(a da nije papreno skupo,sve ovo na tesnom budžetu pravim Tongue)

Evo ti podnozja

https://www.kupujemprodajem.com/Elektron...-oglas.htm

mada ima negde po oglasima i kvalitetnija keramicka sa pozlacenim nozicama pogledaj i na radista oglasima, inace ja mogu da ti ustupim par polovnih lampi ako ti treba za testiranje naravno ispravnih i testiranih.
Reply
http://www.radista.info/oglasi/index.php...m&id=26663

Ovaj covek ima te lampe
Reply
Ima li još onog mesečnog druženja radioamatera u Bg?
Tamo je bilo svega, a i dosta vas Smile
Reply
Evo cenovnik. Posaljes mu mail na srpskom jeziku i to je to.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ima ali on nesto ne prisustvuje u zadnje vreme. Ali reklamira se i ima nekog lika u Zajecaru koji za njega salje robu po Srbiji.
Reply
Sad kad sam malo bolje pogledao,pošto sam uzeo da pakujem na PCB a ne point to point jer nisam po pitanju lampi iskusan a ne gine mi se ako pogrešim nešto,grejači su vezani samo za 6n2p,ne mogu da im menjam mesto,nisam siguran da li može na njeno mesto ecc83 bez prepravki,a za postolja smo rešili problem Smile
Ako iko od vas ima neke 6n2p da stoje,čisto za kad budem probao sve,da ako nešto vrisne ne zeznem nove lampe Tongue
Edit:Hvala Nindža,sad ću sa matorim da vidim da pustimo mail Big Grin
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Aj proveri datashitove. Mislim da je grejanje za ruskinju 6,3V a za eccejku 12,6V a moze i 6,3 ali drugacija veza.
Reply
Evo PCB-a,napajanja,i slike datasheetova,nisam siguran kako sve ovo sa lampama ide,koliko sam skontao sam,ako prepravim pločice i spojim pinove 4 i 5 zajedno na masu a na pin 9 dovedem grejanje,mogu i ECC83 i 12AX7 umesto ovih ruskih Big Grin
Edit: Pošto još nisam kupio trafo,mogu da prepravim grejače na 12V,pa da bez prepravki pločice ubacim ECC83/12AX7(ako sam razumeo datasheetove lepo)

.pdf   Scheme.pdf (Size: 33,8 KB / Downloads: 15)
.pdf   Rectivator-Maket.pdf (Size: 46,11 KB / Downloads: 10)
.pdf   Power-Maket.pdf (Size: 13,08 KB / Downloads: 9)
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Ja da sam na tvom mestu , ja bih na tom pcbu ostavio 4 , 5tu i 9tu nozicu slobodne , i onda shodno cevima koje nadjes samo spojis kratkospojnica sta ti zapravo treba inace mozes da ih grejes i upredenom paricom direkt sa trafoa samo je bitno ispostovati napon grejanja .
Reply
Može i tako Wink
Sad kad smo to rešili,šta ćemo sa lampama,jel da naručujem one ruske odmah ili ako ima neko od vas neke čisto za probu pa ako sve šljaka da posle nabavim nove Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Ja znam da imam nesto toga ali koliko i sta trenutno neznam , javljam sutra kad dodjem kuci posto sad radim nocnu...
Reply
Dogovoreno,još jednom veliko hvala! Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
(08-06-2018, 12:00 AM)mancube Wrote: Dogovoreno,još jednom veliko hvala! Smile

Ja mogu da ti dam nesto do polovnih ECC82, 83 ili 85 samo kazi koje hoces.
Reply
Dacko je u pravu za pcb. Ostavis te pinovw slobodne i kaci sta ti odgovara.
Reply
Evo sta se naslo 

taman 3 keramicka podnozja ne lemljena , imas 4 x ecc82 za koje neznam koliko su ispravne i dobre , iskoci od negde i ovo EF86 ... ako se secam i to bese islo u neki , dal mikrofonski predpojacivac ili ? ili ?
I rece  nemas trafo ? e nadjoh i trafo od starog radija , tu imas u sekundarima 2 x 250v i 6.3v oko 1A 

odgovara ?
Reply
Trafo ce moći valjda,moraće da se obori napon malo ali valjda može nešto da se skarabudži,a ECC82 nemaju dovoljno pojačanja za ovu namenu,tkd moraće neke 83ke,ako ih imate vi @Dragan83,odgovarale bi mi Smile
A postolja su za direktno lemljenje a ne za PCB,bolje da kupim nova da ne rizikujem,gledao sam dosta klipova po YT-u,kažu da je bitno da postolja budu nova,što krućih pinova,pa da ne budem škrt po tom pitanju Tongue
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Jeste ovo zeznuto s ovim okcima za lemljenje na pcb , namerno sam ti i slikao to izbliza da bi video .
Mada na Ei Nis televizor su lemili i ovakva bez problema , secam se da sam se mucio da ih skinem davno bilo .

Sva podnozja koja imam imaju ova okca , ova sam odabrao misleci da su za pcb jer nemaju onaj lim okolo za srafljenje , medjutim i nozice im nisu za pcb jbga.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)