Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA zvučnici u kućnom sistemu
Auuu.... lepoooo.... Smile
Srecan rad i redovno nas izvestavaj... Smile
Reply
(11-24-2017, 12:18 AM)Zvu Wrote: Let the games begin.

Pozavideli bi vam i ozbiljniji svadbarski orkestri Big Grin
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
(11-24-2017, 12:15 AM)Beli Wrote: A možda 'vako nešto ... mislim, ako je dobro Medvedevu  Rolleyes...

Taj "Medvedev" je Savo iz Velikog Sela pravio nekom, pa ima jedan par u Srbistanu sigurno.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
(11-24-2017, 02:00 AM)Alex Wrote:
(11-24-2017, 12:18 AM)Zvu Wrote: Let the games begin.

Pozavideli bi vam i ozbiljniji svadbarski orkestri Big Grin

E ovo si dobro rek'o Big Grin Big Grin 
Uspesna gradnja i izvestavaj (uslikavaj) povremeno Zvu
Reply
Biće. Videćemo. Sad ide vremenski period razmatranja kako.
Reply
Nemoj povremeno nego redovno Big Grin mislim da slikas.
Reply
Разматрање ће прво ићи у смеру да видимо да ли ћемо да правимо костур од челика па да на њега монтирамо појединачне делове предње плоче са драјверима, а да монтажа иде преко гумених дампера (што има доста предности) или ће бити јединствена плочевина. За експериментисање, мислим да ће све модуларно имати више смисла - а и касније због одвајања басева на засебне плоче и изоловања од вибрација бас плоча од средње-високотонског дела.
Reply
(11-24-2017, 12:15 AM)Beli Wrote: A možda 'vako nešto ... mislim, ako je dobro Medvedevu  Rolleyes

Lepo bre... ali gledao sam i cene drajvera, i one su lepe Big Grin

Sve u svemu, gotovi su 100k$, realno mogu da se sprave za 3000e, što nije loše, pobogu.
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
(11-24-2017, 08:41 AM)ManicP Wrote:
(11-24-2017, 12:15 AM)Beli Wrote: A možda 'vako nešto ... mislim, ako je dobro Medvedevu  Rolleyes...

Taj "Medvedev" je Savo iz Velikog Sela pravio nekom, pa ima jedan par u Srbistanu sigurno.

Ja sam čuo da je taj čovek napravio mnogo zvučnika ali nisam video ni jedno jedino merenje zvučnika koje je napravio. Nadam se da nije jedan od onih koji prave skretnice za zvučnike "na uvo".

Skretnica za Daniel Hertz M1 nije poznata, srednjetonac nije dostupan širokim narodnim masama, ne zna se koji je kompresioni drajver niti bas. Poznata je jedino horna - tako da to za sada niko u Srbiji nije napravio. Voleo bih da je drugačije, naravno.

Voleo bih da vidim pristojna merenja tog (kao i svih ostalih) zvučnika koje je Sava napravio.
Reply
Odes kod co'eka pa pitas za merenja. Usput vidis (i cujes) gomilu zvuja. I ne samo zvuje. Ranije je Savo radio drvenariju za 'Dayens'.
Kada sam ranije pitao imao je vrlo prostu racunicu za izradu furniranih (i lakiranih) kutija: male kutije 300e, velike kutije 600e.
Reply
Suštinski nemam volje ni vremena da idem do Ravnog Sela da bih slušao zvučnike jer me ne kopka koncept onoga što je pravio do sada. S druge strane, uvek imam volje da pregledam set merenja za par gotovih zvučnika - da vidim kako se ponaša zvučnik na osi, van ose, kakva mu je impedansa itd.

Da je napravio neke zvučnike sa zvukovodima ili neki besan open baffle, išao bih da poslušam ali i to pošto vidim merenja. Što bih išao da slušam nešto što se meri loše da bih se uverio da se loše i čuje ? Dosadašnje iskustvo me je uverilo da ono što mi se čulo loše, loše se i merilo i suprotno - ono što mi se čulo dobro, merilo se dobro.

Ovako, vidim da pravi brdo nekih zvučnika koji lepo izgledaju pa je evidentno da je dobar stolar - po merenjima mogu da vidim da li se razume i u akustiku ili ne. Imajući u vidu da sam video bar 10-ak pari njegovih kreacija, a ni jedno merenje - deluje mi kao da ne radi merenja pa stoga onaj komentar da se nadam da nisu "na uvo".

Ljudi sa one strane atlantika mi pošalju merenja kad im tražim tako da si u pravu skroz. Kontaktiraću ga da vidim da mi pošalje neka merenja ili ću kontaktirati nekoga od onih koji su kupili zvučnike od njega (što je možda još bolje, da ne cimam čoveka bezveze kad mu nisam mušterija) - možda oni imaju, tj. možda je njima dao. Možda se čovek jednostavno ne bavi elektronskim medijima poput foruma pa stoga ništa i ne kači.
Reply
Drugari, šta mislite o ovim 15" PA?
Podataka malo na netu, nisam ništa našao Sad 

Pogledajte ovde...
Reply
Muzičarske su. Ukoliko nisu mnogo maltretirane, vredi ali sa ovakvih slika ne mogu ništa da procenim. Bar ja.
Reply
Gotovo je, izabrao sam put  Blackpower   Stiže u ponedeljak:

Verovatno će biti potreban recone,,,, u najmanju ruku barem promena vešanja.

Pa posle još jedan...

Odozgo mi se mota ideja 2" horne. http://www.ebay.com/bhp/jbl-2446
Ili neki sličan 2", u Yuichi horni........ ili original JBL,

ALI ali o-tom po-tom sve to...

Uglavnom, kao što napisah u prvom postu... uvrteo mi se još odavno JBL u glavu - pa neka bude JBL Smile
Reply
Rikon c8r2226hpl se kretao oko 300€ komad kad sam ja hteo da se JBL-ujem. Mora da bude original, merena razlika između originalnog rikona i male privrede je očigledna. Dobre korpe makar 150-200 evra par. Isplativije mi je bilo onda uzeti dva nova JBL 2226HPL za nekih 420€ po komadu. A onda se pojave Beyma 15K200 za 250 evra par koje kopaju dublje u manjoj zapremini - sve ostalo je istorija.
Reply
A bre Zvule, ti da unistis coveka pa to ti je, taman se poradovah malo Big Grin
Nemoj da mi odgovoris sa "Nemam nameru da nikog unistavam nego samo pisem kako realno jeste" nego mi odgovori: koliko je to ocigledna razlika izmedju original i aftermarket rikona?
Reply
Ovi i ne prodaju, zabranio JBL: http://reconingspeakers.com/product/jbl-...econe-kit/
Samo servis.

Bre ovako izgleda pomenuti drajver od napred:
[Image: 53457987_5a18989fe5f562-51312362JBL-2226hpl-7-.JPG]

Kontam možda mu i ne treba potpun recone, nego samo ovo https://www.ebay.com/itm/15-Cloth-Surrou...1438.l2649

'izem ga

Dok ne stigne, ne znam ništa tačno.
Reply
Problem kod toga jeste što ne postoje original JBL vešanja za JBL 2226 kao poseban artikal. Postoji rikon kit i to je to. Sve ostalo je mala privreda gde drastično varira kvalitet, a poenta je da se parametri (u slučaju vešanja mekoća) poklapa sa fabričkim.

Na osnovu slike koju si pokazao, deluje kao da su bili negde gde je vlaga, kalota mora da se menja - neko ju je nekad ulubio/šutnuo. Radio je taj zvučnik dosta. U zavisnosti od stepena zlostavljanja može biti da kalem jeste ili nije u lošem stanju. Generalno, dobar je to zvučnik ali mu treba pažnje - po mom mišljenju rikon. Radiće on vrv i samo sa zamenjenim vešanjem ali postoji problem u tome kako će da radi. Kad je uništeno platneno vešanje, onda možeš da misliš čemu je bio izlagan taj drajver.

Izlete origigi rikoni na ibeju ali treba da se lovi.

Ja bih pre stisnuo novac i čekao da izlete dobri JBL 2226 - Luka je prodavao pre par godina 2 komada koji su bukvalno bili kao novi, a otišli su za 300 evra par.
Reply
Nema sada stiskanja, ovo stiže, a juri se još jedan, na tamo...
Gledam po netu, ima raznih aftermarket rikona... tipa najviše cene SS Audio.

Javljam šta nadalje i kako, kad stigne... Uglavnom, gde god da je radio i kako god da je maltretiran, stiže u dobre ruke, pune pažnje i strpljenja Smile

Dobio ga za dobre pare - pa ok, koliko god da me iskošta reparacija, opet sam, kontam, tu negde...
Reply
Hoćeš reći - putovanje je bitno. Razumem, i sam sam tako nekad.

Sad, ja nešto nemam mnogo godina, a sve mi se čini kao da sam gvozdene sandale poderao. Sada volim samo što jednostavnije - bar što se tiče toga. Dovoljno mi je što se ubijam skretnicom mesecima, nemam živaca još i rikone da jurim, pa da menjam, popravljam. Do mene je, kontam - ali opet Smile

Uglavnom, srećno.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)