Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Current fed" (CF) konverter
Nakon jučerašnjeg testiranja sa Vin=230 Vac polako stvari dolaze na svoje mjesto, tj. tek će ih trebati postaviti mudro na svoje mjesto jer je dizajn i PCB r4B4 definitivno promašen! Naime, o ovoj verziji sam nemarno organizirao sekciju oko NFB, prvenstveno na način što je OK puno dalje postavljen od LM5041B negoli je to bilo u radnom prototipu r1B10. Nadalje, da stvar bude kompleksnija, iznad njega prolazi hladilo koje je nakačeno na push-pull mosfete (vidi sliku u #598), a što nas dovodi do problematike hlađenja SMPS komponenti gdje hladilo lako može postati opaka odašiljačka antena.
U ovom slučaju dovoljno je skinuti hladilo i da se NFB kod 230 Vac uspije stabilizirati u cijelom području (uz dodatni RC član direktno na COMP ulazu LM5041B!), ali naravno modulacija je i dalje bitno lošija nego li je to bilo na radnom prototipu.
U svakom slučaju i od ove verzije (r4B4) je bilo neke koristi jer je ukazalo na svoj način koliko je PCB dizajn kritičan za ovakve sklopove i što mi je puno važnije sada imam jasnu ideju što ne valja i raditi ću na tome da sljedeći prototip bude posljednji i funkcionalan.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)