Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toroidni transformator
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="15071" data-time="1387394204">
<div>
<p>Evo jos jedan interesantan detalj, barem meni trenutno. Svojevremeno sam kupio kada se na trzistu pojavilo pojacalo YAMAHA P4500 i platio ga papreno jer ovdje bas i nije bilo neke trzisne konkurencije pa tako ni obaranja cijena. Pojacalo je stvarno super radilo i prava zvijer puna snage, sudeci po reakcijama musterija. Tesko je nesto manje od 20kg koliko se sjecam. Napravljeno je od debelog lima koji je tezak i sam od sebe. Ali nikada nisam pogledao koliki je transformator bio u pojacalu jer sam vjerovao da YAMAHA ne laze. Sada surfam onako bez cilja i naletim na sliku unutrasnjosti i moram reci da sam se razocarao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To je pojacalo 2x750W/4OHm ako se dobro sjecam a pogledajte ovo:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>Power Consumption 500W/650VA</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>Power Output Level f=20Hz-20kHz, THD+N=0.05% STEREO RL=8 ohm 460 WPC and BRIDGE RL=1220W; f=1kHz, THD+N=0.05% STEREO RL=8 ohm 520WPC and BRIDGE RL=1440W; f=1kHz, 20ms, nonclip STEREO RL=2 ohm 1300WPC</strong></p>
</div>
</blockquote>
<p>Ovo je neka TD klasa.. kao recimo ovo.. Yamaha P7000S [attachment=5830:163033.jpg]</p>

Attached Files Thumbnail(s)

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
<p>Mozda je i jedina razlika samo u napajanju izmedju ova dva modela. U svakom slucaju ovaj SMPS sigutno moze vise nego toroidni trafo od 500W.</p>
Reply
<p>Moje licno mislenje je da sve sto je nalik ovo, D klasu i TD&nbsp; i SMPS napajanja da je sve to iz finansiske gledne tacke mozda i radi tezine ali cisto sumnjam .. bolje im je da izostave 5.-6 kg bakar i gvozdje a to mesto da zamene sa 10-tak tranzistora, druga stvar retko se desavalo da rikne klasican trafo za razliku od SMPS napajanja (ipak je sve elektronika)..i odma tu se pojavljuje veci biznis( milijarde razlicitih tranzistora, fet, igbt i sta jos ne ..sve se to komplikuje naravno da svaka firma zastiti svoj proizvod .. opet kazem da je ovo moje licno misljenje ..</p>

Reply

Ma isto Wink

Samo sto je trafo kod mog pojacala ocito veci!

Pa kad si megaloman... Smile

Uči malo od Yamahe pa prištedi malo. Stradaće ti kičma od te težine... Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="15096" data-time="1387398216">
<div>
<p>Pa kad si megaloman... Smile</p>
<p>Uči malo od Yamahe pa prištedi malo. Stradaće ti kičma od te težine... Big Grin</p>
</div>
</blockquote>
<p>Volio bih ja da imam barem duplo veci, transformator naravno Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A ja ga nosati sigurno necu tj. ne planiram to. Ovo pojacalo je bas za moju dusu, pravim da ga imam kao svojih ruku djelo koje planiram ostaviti u sklopljenom i ispravnom stanju ali normalno treba se i uzdati u to a ne kada ga i spojim na kakve jace zvucnike da ispusti dusu. Pojacalo kao pojacalo H900 je sigurno provjereno odlican sklop i ako ispusti dusu uskoro sigurno ce biti moja krivica.</p>
Reply

Opušteno... Svi ovde radimo za svoju dušu. Smile

Reply
<p>Ma to i jeste srz svega, da se covjek opusti i uziva a jos ako i prosvira sta na zvucnike sreci nigdje kraja Big Grin</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="15112" data-time="1387400788">
<div>
<p>Volio bih ja da imam barem duplo veci, transformator naravno Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A ja ga nosati sigurno necu tj. ne planiram to. Ovo pojacalo je bas za moju dusu, pravim da ga imam kao svojih ruku djelo koje planiram ostaviti u sklopljenom i ispravnom stanju ali normalno treba se i uzdati u to a ne kada ga i spojim na kakve jace zvucnike da ispusti dusu. Pojacalo kao pojacalo H900 je sigurno provjereno odlican sklop i ako ispusti dusu uskoro sigurno ce biti moja krivica.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>bravo antone,bravo! Smile</p>
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply
<p>Haha vrti - suci opet su svi za gvozdzariju Tongue</p>

Reply
<p>&nbsp;Make &nbsp; toroid for Apex AX20&nbsp; Smile&nbsp;[attachment=6117:IMAG0929.jpg]</p>

Reply
<p>nice work! Smile</p>
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply

Bravo! Odlično izgleda! Smile

Reply
<p>Another toroid. From a laboratory autotransformer, soviet ЛАТР-2М. The first layer&nbsp;and rings is removed to reduce the height and rewind. Transformer for G and H - Class.</p>

Reply
<p>the secon one is great for the job . it has 60-30-0-30-60 Vac for the output stage and 12-0-12Vac for the preamplifier. if it has enough power (700+W) that is "most wanted" toroid! Smile</p>
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote">
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;it has enough power (700+W)</p>
</blockquote>
<p>Unfortunately, no. ЛАТР-2М,&nbsp; 2А, 220V. I want to experience APEX HX11. Own ЛАТР-9М, 9А, 220V, very good toroid. I will &nbsp;do. Smile</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)