Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX AX20r i APEX AX30,od šeme pa na dalje: H E L P
Pa što ne pokušaš sa dvoslojnim pločicama?, može to da ispadne dobro i u kućnim uslovima, ne verujem da može da ti pobegne više od par desetih gornja i donja strana.... (samo razmišljam naglas...)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply

Q19 i Q21 prebačeni na flah zajedno sa drajverima i izlaznim tranzistorima. svakako treba i valja pregledati...

Attached Files
.lay6   apex ax30.lay6 (Size: 450,83 KB / Downloads: 0)
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Nisam tako zamisljao razdvajanje strujnog i naponskog pojacavaca zato se servo i napaja istim napajanjem kao i strujni pojacavac, a moze slobodno da se koristi i napajanje naponskog pojacavaca kad je vec na istoj plocici. DC servo takodje nije obavezan postoji trimer za DC offset. Spoj naponskog i strujnog pojacavaca je jedna zica i nema opasnosti ako se otkaci zato sto je strujni pojacavac invertujuci bafer kome je neinvertujuci ulaz na masi tako da nema opasnosti od velikog DC offseta.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
LF kolo sam postavio što bliže ulaznom delu da ne bi mnogo šarao malim signalima po pločici, tranzistore sam grupisao po termo sprezi i da mi pločica ne bi otišla u slovo T odlučio sam da je uradim ovako. takođe i na flahu su svi tranzistori za koje je rečeno da treba da su termo-spregnuti.
trudio sam se da slabi signali idu što kraćim vodovima, a da duži budu na napajanjima, masi i izlaznom signalu. svakako,ako pločice ne valjaju neću ih praviti već sačekati nekog sa diy.com da odradi posao kako valja. svakako imam šta raditi...
Reply
(02-09-2019, 05:40 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: LF kolo sam postavio što bliže ulaznom delu da ne bi mnogo šarao malim signalima po pločici, tranzistore sam grupisao po termo sprezi i da mi pločica ne bi otišla u slovo T odlučio sam da je uradim ovako. takođe i na flahu su svi tranzistori za koje je rečeno da treba da su termo-spregnuti.
trudio sam se da slabi signali idu što kraćim vodovima, a da duži budu na napajanjima, masi i izlaznom signalu. svakako,ako pločice ne valjaju neću ih praviti već sačekati nekog sa diy.com da odradi posao kako valja. svakako imam šta raditi...

Nije nista pogresno, naravno da moze i ovako, a moze i sve na jednoj plocici dvostranoj plocici oba kanala i PSU. Mogao bi PSU60 da se upotrebi za ovo pojacalo.

.pdf   aw120 pcb1.pdf (Size: 151,39 KB / Downloads: 20)

.pdf   aw120 mon.pdf (Size: 137,83 KB / Downloads: 16)
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
aujbt... je li to AX30? urađena je doktorski nema šta! ali ako jeste AX30 onda nisu termo-spregnuti mnogi od tranzistora... moraću naći tvoje postove gde je navedeno koji sa kim treba da su spregnuti, možda detaljnije od onog posta sa prve strane ove teme.
ovo moje će da odleži malo, nisam siguran koliko bi mi crtanje u dva sloja pomoglo da stvar postane bolja i kompaktnija...
Reply
(02-09-2019, 06:30 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: aujbt... je li to AX30? urađena je doktorski nema šta! ali ako jeste AX30 onda nisu termo-spregnuti mnogi od tranzistora... moraću naći tvoje postove gde je navedeno koji sa kim treba da su spregnuti, možda detaljnije od onog posta sa prve strane ove teme.  
ovo moje će da odleži malo, nisam siguran koliko bi mi crtanje u dva sloja pomoglo da stvar postane bolja i kompaktnija...

Plocica lepo izgleda, ali je nefunkcionalna bas zbog nepostojanja termicke sprege, mada bi moglo nekim L profilima na zajednicki flah, ali je to veca muka nego spakovati novu plocicu.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)