Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apex Pojačala ( Apex amplifiers ) - by Mile Slavković
(03-19-2015, 08:49 PM)TDA Wrote: Mile, ako ne napraviš u skorije vreme nešto sebi iz hobija ja ću ti napraviti jedno tvoje pojačalo, predpojačalo ili nešto treće i poslaću ti da čuješ kako zvuči... Smile

Moze A40 onda  Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Big Grin
Čim bude bilo malo vremena i novca....
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Siguran si da nećeš nešto jeftinije i jednostavnije? Tongue
Reply
(03-19-2015, 09:34 PM)TDA Wrote: Siguran si da nećeš nešto jeftinije i jednostavnije? Tongue

Nisu meni pojacala uopste interesantna, uostalom sva zvuce isto Smile 
Umesto toga bolje neke zvucne kutije T Line na primer Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
TDA, obećo si, kume, nema ti nazad! Smile
Ko te vuko za jezika!
Reply
Da znaš da ove godine moram da napravim jedne kutije.... Vaistinu
Reply
(03-19-2015, 09:59 PM)TDA Wrote: Da znaš da ove godine moram da napravim jedne kutije.... Vaistinu

Ispravno, uzalud je trud da se primeti razlika izmedju dva pojacala kad su razlike u zvuku medju kutijama drasticne. Kod pojacala (pod uslovom da su ispravna) u pitanju su nijanse, ako nije tako najcesce je u pitanju neki nedostatak ili greska u dizajnu.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Kaze covek ubica od pojacala, pozvao ga rekao je da ce se prikljuciti i jos ga nema...

Mozda nema vremena ili sta, zavrsio ga ali stavljam samo ovu sliku da ako se prikljuci postavi on sve.

Reply
Malo sam redizajnirao F100 i nazvao ga F120.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
fino! Smile znate da se ne kontam mnogo u sistem rada cijelog uređaja,ali zapalo mi za oko da povratna sprega ide na neinvertujući ulaz ic a ulazni signal na invertujući...
🇷🇸 “ Наука је у својој суштини покварена,уколико не стреми бољитку човечанства" : Никола Тесла 🇷🇸
Reply
(04-01-2015, 11:24 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: fino! Smile znate da se ne kontam mnogo u sistem rada cijelog uređaja,ali zapalo mi za oko da povratna sprega ide na neinvertujući ulaz ic a ulazni signal na invertujući...

sad moram jednostavno da objasnim... kod spoja tranzistora sa zajednickim emiterom signal na kolektoru je fazno invertovan u odnosu na bazu i emiter... tranzistor Q2 (VAS) invertuje fazu, izlazni stepen emitersko sledilo ne invertuje fazu tako da OP mora da invertuje fazu... Q1 je u kaskadi Q3 generator konstantne struje... da se koristio diferencijalni par na ulazu signal na kolektoru ulaznog tranzistora bio bi invertovan...
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
kao sto je SR50 nastao modifikovanjem F100 tako je i SR55...

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Evo Apex B550 na operacionom stolu, testiranje snage, nije neki snimak cuje se opterecenje na mikrofonu al moze da prodje , pozdrav..

Reply
(04-02-2015, 08:21 AM)Dragan83 Wrote: Evo Apex B550 na operacionom stolu, testiranje snage, nije neki snimak cuje se opterecenje na mikrofonu al moze da prodje , pozdrav..
'there is no limit' Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
dragan je radio neke izmjene na pločici, ali nije naveo koje i o čemu se radilo. ne sjećam se da je neko pokrenuo ovo pojačalo,bar nisam viđao slučajeve ali me interesuje kakve je probleme imao i kako ih je riješio,pošto je očigledno uspješno to uradio Smile
🇷🇸 “ Наука је у својој суштини покварена,уколико не стреми бољитку човечанства" : Никола Тесла 🇷🇸
Reply
Ima par izmena ali to mogu da predocim u semi samo ako Mile Apex dozvoli, mucio sam se dosta ali sam na kraju odusevljen rezultatom, za neki dan i bolji snimak sa boljom kamerom....
Reply
(04-02-2015, 01:28 PM)Dragan83 Wrote: Ima par izmena ali to mogu da predocim u semi samo ako Mile Apex dozvoli, mucio sam se dosta ali sam na kraju odusevljen rezultatom, za neki dan i bolji snimak sa boljom kamerom....

Nema potrebe za mojom dozvolom slobodno svako nek podeli sta god da je modifikovao.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Ok vazi, evo seme, mirnu struju sam podesavao na 50mA probao sam i na 100mA ali nema nikakve razlike sve radi mirno i kako treba, pri ukljucenju nema povlacenja velike struje i kidanja tranzistora, pojacalo na snimku je optereceno sa dva zvucnika od 8oma (Eminence ME3008) a probavao sam i sa tri paralelno od 8oma i naravno tranzistori se vise greju i onda mora da radi ventilator, napon napajanje je -+55V DC dok nenadjem drugi trafo za 65V DC...

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
da dodamo i početnu šemu:

pa ti si ga "preveo" iz B550 u AB550 Smile

reče da si u početku imao problema sa samim pojačalom u osnovnoj izvedbi - bilo bi korisno i za ostale da znamo šta se dešavalo,ako imaš volje i vremena za riječ-dve...

inače,Dragan ne govori mnogo o sebi ali uspješno vikluje zvučnike,pravi uređaje sa lampama,izrađuje pojačala...(o sebi) poprilično malo piše ali u mnogo toga se razumije!
Reply
Smanjena je struja VAS-a sa 10mA na 6mA i dodat Vbe multiplikator za podesavanje mirne struje koliko mogu da primetim.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)