Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korelacija između akustičkih merenja i kvaliteta zvuka
(09-23-2018, 06:04 PM)vladd Wrote: ...entropija signala...
Generalno, entropije se treba kloniti  Confused .
Ne samo da je povezana sa porokom (kockanje), već je i dokazano opasna po život: L. Boltzmann, osnivač statističke termodinamike, izvršio je samoubistvo, a njegov doktorant koji je nastavio da se bavi tom temom, takodje.
Ja sam se, bar do sada, nekako sačuvao Big Grin .

Izvinjavam se zbog digresije.

Pozdrav
Reply
Od 2012-e, mada ima nekih radova iz 2010 i par god ranije, definisana je "entropija zvuka" kao opisni termin za karakteristiku zvucne slike, nesto kao fingerprint instrumenata.
Dalje nesto i nisam pratio, znajuci da ce tek neko sporadicno uraditi neko istrazivanje u pravcu koji nije propisan projektima ili finansijama, a usmereno prema zabavnom delu reprodukcije zvuka.
I od tog vremena, ne ulazeci u daleke istorije, se krenulo u osmatranje palete harmonika ali u smeru postizanja neiskvarene entropije (izgleda) zvucnog signala, i prenosa signala, na da kazem malo slozeniji nacin, nego sto se ranije radilo sa definisanjem znacaja velicine i izgleda harmonika u signalu.

I nije se niko samopovredio tom entropijom, od tog trenutka Big Grin
Kockare ostavimo ustanovi u DrajzerovojSmile
Reply
Kocka je jedan od glupljih, ako ne i najgluplji, poroka. Kad prodjem pored kladionice pored zgrade prođe me jeza. Gomila ljudetine koja ostavlja brdo novaca kladioničarima, a kukaju što su nam bolnice i domovi zdravlja u stanju raspada. Još je to, uz lutriju Srbije, najblaža forma zavisnosti. Ja ne znam kako iko sebi dopusti da kupi listić posle onog peha uživo sa čitanjem broja koji još nije izašao... Hit.
Reply
Kao to je strast, a ne znam da li treba da se tretira kao bolest, jedna ogromna devijacija ljudskog karaktera, i to pri punoj svesti sa pohlepom u zaledju..
Reply
Ili iz očaja, da se jednim dobitkom reši nemaština...
Reply
Ja to sve posmatram kao deo jednog malo većeg sistematskog plana da se narod maksimalno zaglupi, te da se tako lakše kontroliše. U sklopu svega toga su i ovi rijalitiji, pevaljke svih vrsta muzika koje nemaju vokalnih kvalitetai (ili ih imaju vrlo malo), ali zato maksimalno vrckaju dupetima ili veštačkim grudima, degradacija školskog sistema, negiranje potrebe da se uči i obrazuje, slabo plaćanje retkih istinskih profesionalaca, perfidno proterivanje eksperata u inostranstvo, promovisanje nepismenosti kao ljudske slobode, postavljanje nepismenih i nekulturnih ljudi na vodeća mesta u državi (poslanik ili čak predsednik Skupštine, direktori i načelnici policije ili BIA-e, itd), nefunkcionisanje sudskog sistema ni u kom pogledu, nepostojanje stvarnih i neotuđivih prava građana, itd, itd...
Kladionice su tu da stvore utisak da u životu nije potrebno da se vredno uči i usavršava, te da se tim putem steknu sredstva za normalan i pristojan život, već da je dovoljno da se uplati tiket i postane bogat i uspešan. A da bi bio srećan, potrebno je samo da se svrati do lokalnog dilera, koji radi u školskom dvorištu...
Reply
Svi mi težimo svojim "fabričkim podešavanjima". Pametnog je teško zaglupeti, glupog nemoguće opametiti.

Odavno sam zagovornik da na svakom glasačkom listiću treba da bude 3 pitanja iz opšte kulture i informisanosti. Pul od 7000 pitanja pa odatle 3 različita na svakom listiću. Važeći listići su oni koji imaju sva tri tačna odgovora. Svi ostali su nevažeći iliti - više sreće u sledećem kolu.

Jedino tako može doći do tehnokratije.
Reply
(09-25-2018, 04:21 PM)Zvu Wrote: Ja ne znam kako iko sebi dopusti da kupi listić posle onog peha uživo sa čitanjem broja koji još nije izašao... Hit.

Moj otac! Uplaćuje neku istu bednu kombinaciju godinama. Nije prestao ni posle tog "čudnog" izvlačenja. Nikakvo ubeđivanje ne pomaže.
Što se tiče ovog tvog predloga za glasački listić mislim da je ok ali ima jednu manu. Prepisivali bi.
Moj predlog je da na izbore kao glasač može da izađe samo lice koje je zaposleno, uplaćuje sve doprinose i sa stalnim prebivalištem u državi X.
Ne studenti, ne zatvorenici, ne penzioneri ...
Reply
(09-26-2018, 01:30 PM)gorankg Wrote:
(09-25-2018, 04:21 PM)Zvu Wrote: Ja ne znam kako iko sebi dopusti da kupi listić posle onog peha uživo sa čitanjem broja koji još nije izašao... Hit.

Moj otac! Uplaćuje neku istu bednu kombinaciju godinama. Nije prestao ni posle tog "čudnog" izvlačenja. Nikakvo ubeđivanje ne pomaže.
Što se tiče ovog tvog predloga za glasački listić mislim da je ok ali ima jednu manu. Prepisivali bi.
Moj predlog je da na izbore kao glasač može da izađe samo lice koje je zaposleno, uplaćuje sve doprinose i sa stalnim prebivalištem u državi X.
Ne studenti, ne zatvorenici, ne penzioneri ...

Nema prepisivanja. Od 7000 pitanja (ili 10000 koliko god) postoji neverovatan broj kombinacija. Svaki listić ima različita pitanja. Jedino da neko nauči odgovore na sva pitanja, a samim tim se kvalifikuje kao dovoljno pametan da glasa ispravno i da ga se posluša (:

Ima mnogo nezaposlenih ljudi koji bi rado menjali nešto. Ne treba biti isključiv po tom pitanju. Mislim da je obaveštenost/informisanost/kultura dovoljan reper.
Reply
A ko bi onda bio poslanik? Valjda bi i oni trebali da odgovore na pitanja.
セルビア
Reply
(09-23-2018, 12:20 PM)pakonja Wrote: Ne mora MiniDSP da se koristi, moze cak i program JRiver sa zvucnom karticom koja ima vise kanala... On u sebi ima gomilu opcija ukljucujuci i low pass i high pass filtere... Ja sam odavno uzeo Profire 610 koja ima 8 izlaznih kanala i sa JRiver sam se igrao praveci aktivnu skretnicu... samo sto jos nisam napravio 3 stero pojacala pa da mogu kompletno lepo da se igram.

Pogledao sam ovu opciju sa JRiver-om. Iako izgleda jeftinija, nekako mi deluje da nije.

Potrebno je signal dovesti do osmokanalne zvučne karte. Vrlo malo zvučnih kartica meni ima dobar zvuk - za merenje frekventnog odziva su skoro sve dovoljno dobre. DAK-ovi koje stavljaju unutra nisu poslednja reč tehnike, a u velikom broju slučajeva je i izvedba takva da tek radi. Kako će da radi, drugi je par cipela. Ako se ispostavi da ne zvuči dobro, teško je uočiti gde je problem, a nemoguće je popraviti stvar osim drugom karticom. Treba imati računar preko koga se pokreće JRiver koji konstantno radi, koji treba da bude dovoljno moćan da ne pravi probleme prilikom procesuiranja signala, a istovremeno da bude i tih. Moćno, jeftino i tiho - birati dve, treća opcija ne može.

I dalje su meni najda dsp i minidsp opcije najbolje. S tim što bih probao nanosharc kako radi, a ima i oba tipa filtera; FIR i IIR - pa šta se kome više sviđa.
Reply
Sve je stvar kompromisa... samo je pitanje na cemu ces da "ustines"...

Meni je sad jako interesantan nanoSHARC jer bih voleo da izbegnem silne konverzije tako da mi je zanimljiva varijanta da uzmem nanoSHARC da mi radi skretnicu i volume kontrolu, a iza njega da stavim 4 I2S DAC-a... a koja - pa ona najbolja za koje imam novce u tom trenutku... Smile To mi deluje nekako najzdraviji i najcistiji put signala sa minimalnim konverzijama... ne znam da li moze minimalnije od toga...
Reply
Po meni nije poenta da se bilo gde uštine. Zato je modularni princip najbolji jer može da se radi sa onim što se trenutno ima, a da se nadograđuje kako se uslovi za to stvaraju.
Reply
Slazem se da nije poenta da se ustine, ali ja bar ne mogu da pljunem na gomilu onoliko para koliko bi mi trebalo... pa onda mora kompromis i da ustine na necemu... i apsolutno se slazem sa tobom da je modularno najbolje... na kraju krajeva i kad izadje novi i bolji DAC samo se on zameni dok sve pre njega stoji kao sto je bilo (ako radi ok).
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)