Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prepravka Infinity Reference 20
Dobio sam par unistenih zvucnika ne znajuci uopste o njima nista Big Grin
Radi se o Infinity Reference 20 kutijama medjutim originalni zvucnici su najverovatnije otisli u vecna lovista pa je neko pokusavao da ih reparira pijacnim zvucnicima i napravio vise stete nego koristi.
Za pocetak neka slika i podatak o originalnim kutijama:

Infinity  Reference 20  2-way rear  monitors

Compact, yet solid oak / grey cloth 2-ways
From California, USA
Solid, banana plugs-capable binding posts for dependable connection

Specifications :
Power rating : 15 -100 watts
Nominal Impedance : 6 ohms
1991 - 1995 vintage
Drivers : Woofer: 20.3cm IMG   Tweeter: 2.5cm polycell
Crossover Frequency : 3,000Hz
Sensitivity : 90dB / 1W / 1m
Frequency response : 50Hz - 25kHz +/- 2.5dB
Dimensions [ W x D x H ]: 270 x 260 x 465mm
Weight : 8.0kg each speaker

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
A sad slike trenutnog stanja Sad

Reply
Drugi deo zbog limita od 10 fotografija Wink

Reply
Skretnice su u katastrofalnom stanju jedna je toliko grejala da se plastika istopila.
Kondenzatori od 15mfd/100V jedan je rascvetan a drugog bukvalno nema samo nogice ostale Wink
Ima i 3.3mfd/100V koje je neko zamenio sa Iskra 2.2uF/400V zavojnice deleju kao ok.
Barem nije stedjeno na vrucoj plastici jedva sam uspeo sa jedne da skinem zavojnice koje sam potom izolovao izolir trakom da se na raspadnu.

Najverovatnije ce ici Samsung bass-ici i Canon visokotonci koje sam dobio od Aritona Wink

Bice slika Wink
Reply
Samo napred Tesla.
Ako je furnir ok, tj nije previse ostecen a otvori za zvucnike preveliki, napravi kod stolara samo prednje medijapan ploce i neka ti solar obori ivice na tim novim plocama, rund pod nekim uglom tako da prati ugao bocnih stranica, i cepaj...
Reply
Tako sam nesto i imao na umu Ariton Wink
Skretnice cu iskoristiti samo zavojnice kupicu nove plastike za terminale i najverovatnije dizajnirati novi PCB ovo je previse ulepljeno i pregoreno da bi se ponovo koristilo samo cu izvuci semu sa nje.
Canon visokotonci magnet ulazi malo je veci od ove postojece rupe ali se da prilagoditi smetaju samo terminali.
Bass-ove cu morati izvaditi iz samsung kutija one spejs satl sa plastikama znas ali mislm da su tu negde.
Koliko sam mogao da ukapiram ovim kutijama fali plasticni prsten koji je drzao bass na datom mestu.
Prijatelj stolar je pominjao pravljenje "prstena" od tanke iverice ili medijapana koji bi trebao da popuni postojece udubljenje na kutiji koji bi se jednostavno zalepio a potom osmirglao i uklopio sa drugim delom mada i ovaj tvoj predlog mi se svidja samo se naprave nove prednje strane koje se zalepe preko postojecih i to je to.
Reply
+ neka upusti lezista, otvore za zvucnike prema njihovim dimenzijama da se ugradjeni poravnjaju sa prednjom plocom.

Ps
samsung basovi su u otvorenoj/bas refleks kutiji ili gresim?
Reply
Da. Mnogo plastike Wink

Visina 33cm x Sirina 23cm x Dubina 30cm
Oko 23 Litara

Ima slika ovde

Wink

Reply
Samo napred!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
TDA
Trebace u svakom slucaju tvoji saveti a i mudrost Wink
Transplatacija na kvadrat Smile

Ariton
samsung basovi su u otvorenoj/bas refleks kutiji ili gresim?
-Jesu ima cevi i ukrasa ali port postoji. Hocu li moci koristiti te zvucnike sada u zatvorenoj kutiji?
Reply
Ne radi mi kristalna kugla bez ts-parametara tog basa.

Sve moze samo je pitanje da li tako valja....
Reply
Šta ja znam o zvučnicima?
Pa vidiš da zakasah sa njima i u svojoj temi? Smile
Reply
Cela jedna nauka Smile
Taman iskustva koja steknes na svojima ces podeliti sa bratom Smile
Vazi i obrnuto Wink
Moramo da pravimo onaj mic preamp i da ih merimo nema druge Smile
Reply
U jednu kutiju Canonac ulazi Wink
Ipak ce morati da se prave prsteni i za visokotonac i za bass i da se ovo malo skrpi Wink

Skretnicu jos nisam precrtao Sad

L1 0.7mH (tanja zica)
L2 0.8mH (deblja zica)
C1 3.3mfd/100V
C2 15mfd/100V
R1 10W 3R J

Zavojnice sam skidao polako sa plocice, da se ne bi raskupusale izolir trakom sam ih umotao Wink

Reply
Iz ciste radoznalosti sam izvukao bass iz jedne samsung kutije i evo kako to izgleda Wink
Canon-ac mora ovako zbog pinova normalno ce biti montiran Wink
I bass-u treba dokupiti neke sitnice ali mi se bas svidja kako cuci u ovoj kutiji Smile
Prsteni su neophodni i najverovatnije prelepljivanje cele kutije iznutra drvofiksom i nova folija ili furnir Wink

Reply
Ajd probaj kako to zvuči. Smile
Za početak je dovoljno da sa redno visokotoncem nakačiš neki kondenzator 5-8uF, čisto da ga ne bi spržio dok ne bude gotova skretnica.

I skini tu oznaku Reference zato što to više nije... Smile
Reply
Probao sam tda ali bass ispada ne drze srafovi rupe su katastrofa a na drugoj kutiji ne ulazi visokotonac Sad
U sustini bez prstena ne ide trenutno bass lezi na svega 7mm iverice srafovi su bili blizu otvora za zvucnik i popucalo sve to mora se napuni drvofiksom i iverom i da se prelepi ili prdi kutija Wink
Reply
Pa položi ga na leđa.. Smile
Reply
(04-24-2016, 08:16 PM)tesla017 Wrote: Iz ciste radoznalosti sam izvukao bass iz jedne samsung kutije i evo kako to izgleda Wink
Canon-ac mora ovako zbog pinova normalno ce biti montiran Wink
I bass-u treba dokupiti neke sitnice ali mi se bas svidja kako cuci u ovoj kutiji Smile
Prsteni su neophodni i najverovatnije prelepljivanje cele kutije iznutra drvofiksom i nova folija ili furnir Wink

Ako planiras da ti kutije u prostoru stoje uspravno, visokotonce okreni tako da ti natpis canon, tj ta cetvrtasta izbocina na visokotoncu stoji horizontalno. Imas valjda neku turpiju pri ruci...
Za pocetak na unutrasnje uglove, mesto spajanja 2stranice, celom duzinom nalepi letvice min. 1X1cm.
Reply
Nastavljamo bez Vuleta...
Draganče, dole si stigao?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)