Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Invertorski aparat za zavarivanje
Ma daj, uštrecao sam se da te nisam nešto uvredio.

Niko ovde ne očekuje neke posebne zahvalnosti ni oduživanja za bilo šta.

Ovo je sve dobrovoljna pomoć.

Forum je obiman, pa ako se prati više tema, sasvim lako se nešto zaboravi ili preskoči.

Opušteno, niko ti ništa neće zameriti (bar ako ima dobre namere).
Reply
Au k'o da je bitno sto nisi.Ne znaci to nama (bar meni) nista Smile
@Macola
Svaka cast na ovim postovima,isprobao sam ovaj forvard sa ovih gore linkova i nisam zadovoljan.Kao GDT sam koristio E33.U sustini radi se o tome da je vreme paljenja IGBT presporo,dakle sumnjam na trafo.R na gejtu sam menjao i samo imam pogorsanje.
Vidim da svi koriste onaj loncasti trafo,nesto razmisljam da probam njega.Takodje pri malom duty Ug pocinje a opada,a to bas i nije pozeljno.Povratnu sam vratio sa izlaza,ali je problem upravljanje.Na primaru GDT su dobri oblici ali na sekundaru nemam bas strme tranzicije.
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="AcaJevtic94" data-cid="15893" data-time="1388060868">

Au k'o da je bitno sto nisi.Ne znaci to nama (bar meni) nista Smile
@Macola
Svaka cast na ovim postovima,isprobao sam ovaj forvard sa ovih gore linkova i nisam zadovoljan.Kao GDT sam koristio E33.U sustini radi se o tome da je vreme paljenja IGBT presporo,dakle sumnjam na trafo.R na gejtu sam menjao i samo imam pogorsanje.
Vidim da svi koriste onaj loncasti trafo,nesto razmisljam da probam njega.Takodje pri malom duty Ug pocinje a opada,a to bas i nije pozeljno.Povratnu sam vratio sa izlaza,ali je problem upravljanje.Na primaru GDT su dobri oblici ali na sekundaru nemam bas strme tranzicije.

</blockquote>
Za kratko vreme paljenja masivnog IGBT treba junačka struja (5-8A). Svi ti blokovi imaju Qg reda 500nC do 2C.
To što si napravio nije imalo dovoljno brz porast struje ili je imalo nedovoljno struje.

Vreme je da napraviš komplikovaniju verziju, gde ćeš imati pretvaračić sa dva lebdeća +- napajanja za sekundarnu stranu drivera, trafojčiće samo za prenos tranzicija, a za gate čvrst mosfet driver sa +17V i -8V za gate.

Tri malecka jezgra, sposobnost za "vožnju" mnogokilovatnih IGBT, tranzicija po volji, eventualno Uce_sat zaštita sa soft turn-off i raportom nazad. Uzmi kao polaznu osnovu SKHI 22 i slično.

Porazmisli kako, a ja ću pomoći.

I nemoj da mi glasno razmišljaš ovde, nego pripremi dovoljno zreo sklop, pa ćemo dalje.

Veliki pozz

P.S.

Ne košta taj driver džaba ovoliko:

<a data-ipb='nomediaparse' href='http://hr.rsdelivers.com/rs/product/semikron/skhi-22b-h4-r/mosfet-igbt-driver-skhi22bh4-dual-module/5053059.aspx'>http://hr.rsdelivers.com/rs/product/semikron/skhi-22b-h4-r/mosfet-igbt-driver-skhi22bh4-dual-module/5053059.aspx</a>

Košta zato što je junačka naprava.

Mislim da se isplati praviti surogat za sopstvenu upotrebu :-)
Reply
He he he,necu na glas Big Grin
Ti brate citas misli.Pa veceras sam hteo to da napravim,bas sto si i rekao.Fet drajv a pobuda sa malog trafojcica i mali flyback za +/- napajanje.Idem po delove za onaj pretvaracic od 5W i bacam se na ovaj.
Reply
Ma jel ovo cena 34000 din???
Mnoogo papreno Big Grin
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="AcaJevtic94" data-cid="15901" data-time="1388063576">

Ma jel ovo cena 34000 din???
Mnoogo papreno Big Grin

</blockquote>
Nego kako!

Uštedi ti koju stotinu evra ili koju hiljadu, zavisno od blokova, ako ti ne budeš dovoljno oprezan :-).
Reply
Prva je za 160A a druga 100A. Ruska.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Imam i podatke za trafoe i njihovo motanje ali ne mogu da okacim jer je 1.5MB
Reply
165A
[attachment=6065:bez_kriski_1.jpg] [attachment=6066:montag.jpg] [attachment=6067:vid_s_peredi.jpg] [attachment=6068:most.gif]

Reply
165A

[attachment=6069:bez_kriski_2.jpg] [attachment=6070:na_boku.jpg] [attachment=6071:vid_s_zadi.jpg] [attachment=6072:vneshniy_vid.jpg]

Reply
100A

Sad ce da se obraduju ljubitelji ATX napajanja.

[attachment=6073:bez_kryski_1.jpg] [attachment=6074:bez_kryski_2.jpg] [attachment=6075:comment.txt] [attachment=6076:trans_etd59.jpg]

Reply
100A

[attachment=6077:bez_kryski_3.jpg] [attachment=6078:bez_kryski_4.jpg]

Reply
100A

[attachment=6079:block_pitanij.jpg] [attachment=6080:key_driver.jpg] [attachment=6081:plata_upravleniy.jpg]

Reply
100A

[attachment=6082:na_vesah.jpg] [attachment=6083:pered_sborkoy.jpg]

Reply
100A

[attachment=6084:vneschniy_vid_2.jpg] [attachment=6085:vneschniy_vid_1.jpg] [attachment=6086:v_komplekte.jpg]

Reply
100A

[attachment=6087:pered_sborkoy.jpg] [attachment=6088:tablica_ispytanij.gif]

Reply
100A

[attachment=6089:proverka_na_prohnostq.jpg] [attachment=6090:comment2.jpg]

Reply
100A vs 165A

[attachment=6091:moi_svarohniki.jpg]

Reply
Za sad toliko od mene, ja se u elektroniku (bar ne u ovu smps tehnologiju) ne razumem da bih komentarisao i cavrljao sa vama.
Reply
U principu je to ta topologija. Ono što tu nije zahvalno je merenje struje na primaru i regulacija pomoću nje.

Kao što rekoh,to će biti nepovoljno za TIG postupak, jer u ovom stanju to nije strmopadajuća karakteristika.

Potrebna je kontrola sa stabilizacijom izlazne struje.

Može to Aca da sredi.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)