Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulator kiselosti E330
tema o IC-based regulatorima napona

dakle razlicite mogucnosti realizacije naponskih regulatora

3.3v-15v i isto tako negtivna varijanta(mada nije neophodna)
100mA+ uglavnom nije akcenat na velikoj struji, bitno je samo da nije neka smesno mala
pa da se stalno presabiram(o) hoce li za novi ili postojeci potrosasc biti dovoljno

ideja je da se napravi plocica sa regulatorom i pratecim komponentama i 
da se kao takva u potrebnim kolicinama ugradjuje u DAC-ove predpojacala i slicne male potrosace

1) predlozi sugestije(cestitke i pozdravi)
2) plocica
3) eventualni GB za komponente ili plocicu

napomena: nije neophodno da to bude ultramegagiga najbolji nedostizni regulator
bitno je da bude jednostavan za izradu(bez BGA i slicnih kucista molim), 
razumne cene(ne mora da bude 'besplatan' niti je prihvatljivo da kosta 10e+ po komadu)
moguce je da bude vise potpuno razlicitih resenja, odnosno nije nuzno da se jedan iskristalise kao najbolji
Angel
Reply
Dobar naziv teme. hihi
Ja dosta dugo koristim napajanje koje mi je preporučio jedan diyer na hrvatskom forumu,a to je multiplikator kapaciteta. Grec>78xx>bc550 kao multiplikator kapaciteta. To koristim od kako sam jednom prije 3-4 godine morao napraviti MC pretpojačalo sa 2sk170(Le pacific šema) a za napajanje sam uzeo neko jednostavno shunt napajanje od Apexa,mislim da je bilo sa zenericom na izlazu, i to mi je šumilo samo tako. Onda mi je preporučena šema multiplikatora kapaciteta i za sada sam zadovoljan sa njime. Na skopu ne mogu izmjeriti šum na 5mV/div području tako da sam zadovoljan. PCB je mali a dijelovi su stvarno smiješne cijene.
Negativno napajanje riješavam tako da spojim dva pozitivna u seriju i to je to.

Vidim da je u temi o Le Pacific phonou preporučen Sipi shunt pa bi i to mogao probati.Oba napajanja su negdje po meni slične cijene e sada koliko je potiskivanje šuma multiplikatora kapaciteta kroz neki frekvencijski opseg ne bih znao.
Reply
sipijev shunt sam probao i pokazao se jako dobro po kvalitetu regulacije, struja mi je nekako premala
mada ne znam za koji mi potrosac treba vise od 50mA
sad trazim nesto sto ce biti manjeg gabarita(naravno moze shunt da se pravi SMD)
jednostavnije za izradu i ne mnogo skuplje

gledao sam nesto ovako:
http://www.ti.com/product/TPS7A49
http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/NCP702-D.PDF
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)