Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potreban savet oko zakljucavanja pic-a od citanja i kopiranja
#3
@milannn
Miki ti je već dobar odgovor, ja bih samo da se nadovežem oko trajnog zaključavanja PIC-ova. Meni se za ovih 15-ak godina koliko ih koristim to nije desilo, naročito kod PIC12F, PIC16, PIC18, PIC24 i dsPIC serije.

Imao sam jednu "brick" situaciju koja nije do kraja rasčišćena zašto se desila, a to je da sam uspeo da zaključam PIC32MX695F512H, koristeći bootloader i koji nikada više nisam mogao da reprogramiram, ali to je jedan u 1000 gde mi se nešto tako desilo.

Detaljnije na ovom linku: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...ight=PIC32

Kod nekih PIC-ova sa internim oscilatorom (recimo PIC12F629) postojala je mala komplikacija koja je zahtevala malo drugačiji rad sekvence programiranja, ali je to kod recimo AllPIC programatora rešeno. Naš član ddanijel je to elegantno rešio i time otklonio velike probleme sa programiranjem tako konfigurisanih mikrokontrolera.

Upoređenja radi, kod AVR-ova (Atmel) postojala je mogućnost da se pogrešnim kodom zaključa serijsko programiranje, pa je u toj situaciji bio potreban paralelni programator, a pošto se ovih dana nešto "igram" sa STM32 mikrokontrolerima i kod njih je moguće softverom onemogućiti da se lagano programiraju ukoliko se na pinovima za programiranje uključe neke alternativne funkcije. Problem je uz par pokušaja resetovanjem moguće rešiti.

Eto, ukratko, neka retrospektiva ove problematike iz mog iskustva.
Reply


Messages In This Thread
RE: Potreban savet oko zakljucavanja pic-a od citanja i kopiranja - by npejcic - 05-27-2015, 10:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)