Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trofazni ispravljac za pojacala
"Vruće" kod Stefanovića!

Ova kombinacija kod Eprom nije strašna.
Ne znam kako stoji Trafco sa torusima od 50VA?
Reply
>> "Vruće" kod Stefanovića!
Mozda su im cene vruce al bice da su im transformatori hladni Smile

Salim se, nemam predstavu oko tih cena, ali ako moze Zoki Eprom da to odradi, sta da ne.
Reply
(09-05-2014, 10:21 AM)Macola Wrote: "Vruće" kod Stefanovića!

Ova kombinacija kod Eprom nije strašna.
Ne znam kako stoji Trafco sa torusima od 50VA?

http://www.trafco.rs/cenovnik.php

P.S.
Da li je neko raspoložen da probamo da organizujemo GB nekih trafoa od Trafco-a? Imaju popust na 5+ i na 10+.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Kod Trafca bi me svih 6 komada po 50VA kostalo ~12500din.

Ludilo.
Reply
što ih ne pitaš da ti namotaju tri primara za 235V svaki trostruko manje snage od jezgra predviđenog za jedan primar, i normalno dva sekundara? pozovi ih i objasni šta ti treba,hoće oni da poslušaju a svaki dodatni namotaj van jednog primara i dva sekundara naplaćuju mada sumnjam da bi zbirno to izašlo 110e na ovaj način urađeno - naročito ako bi vas više radilo takve transformatore. pitaj ih,koštaće te telefonskog minuta...

možeš koristiti i jedan trafo sa tri primara i četiri sekundara ako hoćeš dual-mono. trafo manje a i niza cijena.
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Nije poenta u tri primarna namotaja vec u trofaznom ispravljanju sto trazi 3 ili 6 sekundara zavisi koja varijanta ispravljaca ide.

Bar se nadam da ne gresim!

Ovako.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Na žalost HMAP, tri primara za sve tri faze moraju boraviti na različitim jezgrima.
Svaka faza se razlikuje po vremenu događaja, takođe i magnetna polja pojedinačnih jezgara.
Ne može to na jednom jezgru. Da budem precizniji: ne može se to na jednom magnetskom kolu.

Trostubni trafo ima takođe tri posebna magnetska kola, samo što dva dele treći stub kao zajednički i tako u krug.
Malo je na taj način ušteđeno u količini gvožđa (a vidi čuda, skuplje :-).
Reply
I to 5 puta skuplje majku mu ko da he sa Kriptona to gvozdje Big Grin
Reply
(09-05-2014, 11:03 AM)11277 Wrote: što ih ne pitaš da ti namotaju tri primara za 235V svaki trostruko manje snage od jezgra predviđenog za jedan primar, i normalno dva sekundara? pozovi ih i objasni šta ti treba,hoće oni da poslušaju a svaki dodatni namotaj van jednog primara i dva sekundara naplaćuju mada sumnjam da bi zbirno to izašlo 110e na ovaj način urađeno - naročito ako bi vas više radilo takve transformatore. pitaj ih,koštaće te telefonskog minuta...

možeš koristiti i jedan trafo sa tri primara i četiri sekundara ako hoćeš dual-mono. trafo manje a i niza cijena.

(09-05-2014, 11:06 AM)BeliNinja Wrote: Nije poenta u tri primarna namotaja vec u trofaznom ispravljanju sto trazi 3 ili 6 sekundara zavisi koja varijanta ispravljaca ide.

Bar se nadam da ne gresim!

Ovako.

izvini,skroz sam pobrkao lončiće...

(09-05-2014, 07:55 PM)Macola Wrote: Na žalost HMAP, tri primara za sve tri faze moraju boraviti na različitim jezgrima.
Svaka faza se razlikuje po vremenu događaja, takođe i magnetna polja pojedinačnih jezgara.
Ne može to na jednom jezgru. Da budem precizniji: ne može se to na jednom magnetskom kolu.

Trostubni trafo ima takođe tri posebna magnetska kola, samo što dva dele treći stub kao zajednički i tako u krug.
Malo je na taj način ušteđeno u količini gvožđa (a vidi čuda, skuplje :-).

nešto "iznutra" mi je govorilo da ne može biti tako jednostavno... Big Grin
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Moj kum ima švajs aparat na 3 stubića. Smile
Kakvi profili gvožđa se koriste za njih?
I can't be sorry, if I ain't always a saint
Like to be a nice guy, but don't blame me if I ain't
Reply
@Ime, pretpostavka je keva svih za'eba Big Grin

@Joca, valjda 3UI, mada ako je rucni rad moz' bit' svasta jer sam svasta i vidjao u svajs aparatima.
Reply
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&e...9129,d.d2s
Reply
I ja se naresio da BatoMM castim trofaznim napajanjem.
Zvao sam coveka koji mota trafoe da pitam za cenu, i prijatno se iznenadio, trafo od 80VA 1300-1400din(10e), zavisi od broja izvoda sekundara.

Za dual mono varijantu jesam, ali novcanik se ne slaze Siroma, pa bih plocice napajao sa razlicitih sekundara.

Bilo je reci sa jednim sekundarom u zvezdu, i zvezda se iskoristi za masu, a posle toga po 2 sekundara.Blush

I sad sam u dilemi,koliko sekundara po trafou 2 ili 4?
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
Porucio malo pre trafoe. Primar 220vac, 2x20vac (2x2A) sa izvodima na 17v,indukcija 0.8T, 3 komada. Trebalo bi da budu gotovi u toku sledece nedelje
Za moje potrebe ce ukupna snaga od 240W biti i vise nego dovoljna.
Reply

Reply
Poruceno kod Eproma 6kom 50VA 20-0-20 Vacopt.
Maksimalna indukcija 1T.

Eto, pocelo je. Sad treba porazmisliti o kutiji, konektorima i istaloj boraniji.
I jos Miki i ja da se organizujemo za lemljenje jerbo nema sanse na Batomm da ucim lemljenje smd komponenti.
Reply
Super Ninja! Imaćeš opako napajanje!
Reply
Treba da resim startovanje napajanja.
Najverovatnije ce to biti po jedan mali print trafo i releji na 12 ili 24VDC posto vec imam ugradjen prekidac u hladnjak pa da iskoristim to elegantno.
Reply
Ninja, koliko su te izasli trafoi?
Reply
1200 din komad.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)