Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#69
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="nik" data-cid="22223" data-time="1394113345">
<div>
<p>Da, carina je 1%</p>
<p>Iznos Carine dodajes na neto (ili FOB) cenu proizvoda a zatim:</p>
<p>Tom iznosu dodajes troskove transporta i osiguranja (ako ga ima) I to predstavlja poresku osnovicu - PDV, VAT, MWSt, IVA itd.&nbsp;</p>
<p><strong>Kako je predmet koji kupujes iznad limita dozvoljenog za uvoz bez carinjenja (SRB) mora da se radi carinska prijava (JCI) a to ce&nbsp;</strong></p>
<p><strong>spediter (DHL, UPS, FedEx, Fersped itd. ili onaj kog ti uposlis - ovlastis za carinsko posredovanje) naplatiti izmedju 35 i 50 eur...</strong></p>
<p>Plus sitni troskovi, npr carinski pregled 200-300 din itd.&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Zbog ovog bolodovanog sam toliko ispizdeo da se retko usudjujem da kupujem nesto sto ne ide preko obicne poste. Kolika je to pljacka, oni ti za jedan najobicniji papir koji popune uzimaju 50 evra! Znam da se to radi svuda u Svetu, ali koliko je meni poznato cena je daleko manja. Sestri su u Austriji isto naplatili taj papir, ali nesto tipa 7-8 evra.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Primer je kad sam uzimao dres iz Engleske koji kosa 45 funti, platio odmah tih 45+15 funti za postarinu DHL-u, kad je postar pokucao na vrata samo sto se nisam slogirao. Na tih 60 funti naplacen porez+carina+50 evra za speditera+ 300-400 dinara nekih troskova koji ni oni sami ne znaju zasta su. Na kraju me dres koji u Engleskoj u prodavnici mozes da kupis za 45 funti izasao oko 100 funti.</p>
Reply


Messages In This Thread
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC - by azecevic - 03-06-2014, 02:56 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)