Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#47
<p>Pa to oko izbora osciloskopa uvek bude problem izmedju zelja i finansiskih mogucnosti.</p>
<p>Ono sto treba imati u vidu je pre sve "cime se bavis", da li je to vise analognom ili digitalnom tehnikom.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Za analognu (relativno sporu) tehniku poput audio i raznih linearnih regulatora ili nekih prostijih DC/DC pretvaraca malih snaga tu moze da zavrsi posao analogni osciloskop u rangu oko 100-ak EUR. Naravno moze i digitalni ali njih nema bas u tom cenovnom rangu.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako planiras da se bavis digitalnom tehnikom ili nekim brzim analognim ili snaznim spravama (razni SMPS ili HF primo/predajnici) tu vec treba digitalni osciloskop sa memorijom (DSO) i relativno veceg bandwitha (&gt;50MHz).</p>
<p>Recimo u digitaliji je veoma potreban kada pokreces nekakve periferije sa I2C ili SPI protokolom tj rad sa mikrokontrolerima generalno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>E sad da li treba imati skuplji osciloskop pre nego dobar alat poput lemilice, secica i slicnih alatki, ja bih pre rekao alat a za osciloskop uzmi neki iz analogne serije i sa nekom nizom cenom.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja sam npr kuci dosta dugo koristio jedan mali ruski jednokanalni osciloskop od 10-ak MHz i super me je sluzio za razne analogne zezalice ali cim sam presao da se vise igram sa mikrokontrolerima vec sam morao da uzmem brzi osciloskop i to sa memorijom. A za RF (radio primopredajnici) tek je mi je bio neophodan.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ovaj Rigol mi je odprilike peti osciloskop koji kupujem i to sve dolazi sa iskustvom i potrebama.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dakle preporucujem da se prvo obskrbis sa dobrim alatom i nekim analognim osiloskopom a ove digitalnce ce vec tokom vremena da vidis da li ti trebaju ili ne.</p>
Reply


Messages In This Thread
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC - by mikikg - 03-05-2014, 07:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)