Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#25
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="20405" data-time="1391861983">
<div><br><p>&nbsp;</p>
<p>Sto se tice ovog Rigol iz DS2x serije koji mene interesuje, jeste skuplji prvo sto ima 2GS/s A/D a druga stvar je sto ima duplo bolji analogni front-end (u odnosu na DS1x seriju) i pocetnu vertikalnu rezoluciju od 0.5mV sto je izuzetno korisna stvar.</p>
<p>Pricao sam tamo u BatoMM temi da nisam mogao da izmerim shum sa mojim HP54601A (jbg, 15+ godina star model) jer mucenik i kad mu se prespoji kratko ulaz on prikazuje shum oko 20-ak mV P-P!</p>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Mislim da bi ta vertikalna rezolucija trebalo da bude jedan od najvažnijih kriterijuma. Pre neki dan sam gledao GW Instek GOS 630FC analogni scope, koji me je takođe zainteresovao, i jedan od velikih pluseva mu je bila vertikalna rezolucija od 1mV/sementu! Ipak mi u audiju hoćemo da vidimo neke fine stvari i neke male veličine.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ali kad bih imao dovoljno novca ja bih takođe uzeo Rigol verovatno DS2072. To je ludnica od scopa, pogotovu za ljude koji imaju iskustvo u korišćenju. Tamo imaju napredne Math funkcije, da ti od nekog snimljenog talasnog oblika odmah prikaže kvadratni koren ili integral. Samo, ja sam nisam na tom nivou da mi to u ovom trenutku treba.</p>
Reply


Messages In This Thread
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC - by ivanlukic - 02-08-2014, 03:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)