Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#14
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ivanlukic" data-cid="20366" data-time="1391781796">
<div>
<p>Rigol prodaje Bel Systems, Beograd.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kod njih je DS1052E oko 360e. (Na sajtu piše 269e, ali to je bez špedicije, PDV, etc).</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kod 3m3 (Niš), je DS1074Z oko 540e, ali je rok isporuke 8 nedelja!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Najviše mi se sviđa Voltcraft DSO1062D kod Conrada. On je dvokanalni, 60MHz,ali ako radi kao jednokanalni on sve hardverske resurse koristi mza taj kanal tako da u tom slučaju uzima 1Gs/s. A ima opcija Averages koja omogućava da vidiš signal bez Random Noise (što je generalno manjkavost digitalaca koji ne razlikuju random noise od signala). Cena mi se sviđa 330e a mislim da ću naći nekog da mi ga donese iz Nemačke bez tih dodatnih globa.&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>DS1074Z košta u Švajcarskoj nešto manje (oko 30 evra) nego u Nišu i dobija se trogodišnja garancija. Na prvi pogled, četiri kanala su suvišna, ali pri diferencijalnim merenjima, to su dva dif. kanala. Medjutim, nema mnogo digitalnih osciloskopa sa tolikom memorijom, a to, naravno, košta.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kao što sam već napisao, pošto je prva serija 1074Z "planula" sada svi čekaju na novu proizvodnju. Ja svoju mašinu očekujem krajem meseca.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Voltcraft DSO1062D je u CH skuplji nego u Nemačkoj, jer Conrad ne dozvoljava CH kupcima da naručuju u Nemačkoj. Naime, pri prelasku granice (poštom ili lično) može da se odbije nemački PDV od 19%, a to bi značilo da CH filijala onda ostaje bez kupaca.<br>
&nbsp;</p>
Reply


Messages In This Thread
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC - by Braca - 02-07-2014, 03:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)