Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX AX11 : Simple 100W/4R Amp
Mile, nemoj da mi zahvaljuješ, bilo mi je zadovoljstvo. Hvala tebi što nam nesebično poklanjaš svoje znanje, rad i iskustvo.<br />
<br />
Evo sada se hlade i BC639/640. <br />

Reply
<p>Imao sam potrebu za ovakvim pojacalom i nisam imao neka velika ocekivanja, meni se na prvo slusanje svideo zvuk, bas je 'slatko' zvucao ovaj AX11 a pogotovo mi se svideo njegov bas. Kao sto je najbolja zena ona sledeca tako i ja mislim da nisam objektivan u vezi novog pojacala, mada sam ovu topologiju koristio pre dvadesetak godina sa 2N3055 u izlazu. Za kratko vreme ovaj AX11 postaje popularan iako ga osim mene i coveka kome sam ugradio u pojacalo niko jos nije ni napravio ni cuo Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="fokussd" data-cid="1784" data-time="1366211666"><p><strong><span style="color:#006400;">Uzeo sam sebi slobodu da se malo igram sa pločicom i evo šta je ispalo:<br><br></span><a href="http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?app=core&amp;module=attach&amp;section=attach&amp;attach_rel_module=post&amp;attach_id=1256"><span style="color:#006400;">AX11 2.jpg</span></a></strong><br><br>
Uspeo sam da ulazni dif. par okrenem licem u lice, zbog termičke sprege. Takođe sam okrenuo drajverske tranzistore i oslobodio mesto za mali hladnjak. Zadržao sam osnovnu koncepciju i dimenzije pločice (70x60).</p>
<p>--------------------------------------------------------------------</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>živjela sloboda! Smile svaka ti čast,lijepo si ovo odradio!</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="1808" data-time="1366229531"><p>Imao sam potrebu za ovakvim pojacalom i nisam imao neka velika ocekivanja, meni se na prvo slusanje svideo zvuk, bas je 'slatko' zvucao ovaj AX11 a pogotovo mi se svideo njegov bas. Kao sto je najbolja zena ona sledeca tako i ja mislim da nisam objektivan u vezi novog pojacala, mada sam ovu topologiju koristio pre dvadesetak godina sa 2N3055 u izlazu. <span style="color:#006400;"><strong>Za kratko vreme ovaj AX11 postaje popularan iako ga osim mene i coveka kome sam ugradio u pojacalo niko jos nije ni napravio ni cuo Smile</strong></span></p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>jednostavnost "kupuje" pažnju,kao i spisak potrebnih dijelova. ovakve stvari će uvijek imati dobar prijem,eto i meni se dopala ideja da ga sastavim jednom tako reći iz znatiželje čisto da ga čujem kako radi.</p>
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<p>Izgleda da je AX11 idealan za samogradnju, svako moze da ga uradi iz zabave,a dobije se kvalitetno pojacalo koje bez stida moze da se uporedi sa bilo kojim komercijalnim uredjajem, evo jos jedne varijante plocice koju je uradio Olaf iz Nemacke. Verovatno ce on biti prvi koji ga je napravio iz hobija, plocica mu je vec spremna Smile</p>

.pdf   AX11_M (1).pdf (Size: 13,91 KB / Downloads: 136)
Reply
<p>foto postupak garant... Smile &nbsp;</p>
Reply
<p>Novi sam ovde na forumu, i već dugo tragam za dobrim programom za crtanje pcb pločica, pa me sad zanima kojim je programom crtana ova AX11 šema????</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="1823" data-time="1366235343"><p>Izgleda da je AX11 idealan za samogradnju, svako moze da ga uradi iz zabave,a dobije se kvalitetno pojacalo koje bez stida moze da se uporedi sa bilo kojim komercijalnim uredjajem, evo jos jedne varijante plocice koju je uradio Olaf iz Nemacke. Verovatno ce on biti prvi koji ga je napravio iz hobija, plocica mu je vec spremna Smile</p>
<p>
<p>Olaf je momak koji sve radi onako kako se od jednog nemca i očekuje -detaljno,precizno i predano. od njega sam prekopirao u računar APEX AX17 jer je stvarno to uradio fantastično,i slike gotovog mu uređaja sam sačuvao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Makso,sprint6 je u pitanju bio kod Olaf-a.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Makso" data-cid="1826" data-time="1366235850"><p>Novi sam ovde na forumu, i već dugo tragam za dobrim programom za crtanje pcb pločica, pa me sad zanima kojim je programom crtana ova AX11 šema????</p></blockquote>
<p>Pogledaj i teme o pravljenju plocica, mislim da te i to interesuje. Pozdrav i dobrodosao.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="1829" data-time="1366236429"><p>Olaf je momak koji sve radi onako kako se od jednog nemca i očekuje -detaljno,precizno i predano. od njega sam prekopirao u računar APEX AX17 jer je stvarno to uradio fantastično,i slike gotovog mu uređaja sam sačuvao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Makso,sprint6 je u pitanju bio kod Olaf-a.</p></blockquote>
<p>Meni je promaklo da je Olaf radio AX17 &nbsp; Confusedleep:</p>
Reply
<p>u pravu si - APEX AX20 je bio u pitanju...</p>
<p>

<p>ne pokupih šemu ovog pojačala,u suštini to je AX14 ali sa tri para u izlazu i sa nešto višim naponom to daje mnogo snage - nego dodato je još i nekih led-indikacija ako se ne varam...

.pdf   Bottom-View-AX20-3P-Size is 190 x 100 mm.pdf (Size: 48,21 KB / Downloads: 104)
.pdf   Component-View-AX20-3P Size is 190 x 100 mm.pdf (Size: 48,16 KB / Downloads: 100)
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="1835" data-time="1366237943"><p>u pravu si - APEX AX20 je bio u pitanju...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ne pokupih šemu ovog pojačala,u suštini to je AX14 ali sa tri para u izlazu i sa nešto višim naponom to daje mnogo snage - nego dodato je još i nekih led-indikacija ako se ne varam...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></blockquote>
<p>Nisam ja radio tu plocicu, a i ne preporucujem takve klonove. Ako nekome nije dovoljna snaga AX14 ima B500, H900...</p>
<p>AX11 sigurno necu modifikovati u nesto jace, a vec sam imao zahtev 650W iz AX11, neozbiljno i ne zasluzuje cak ni odgovor.</p>
<p>Najsmesniji je neki Rumun PetruV koji trazi savet kako da modifikuje D200 da radi na +/-90V posto mu +/-75V nije dovoljno snazno, a jedino pojacalo koje je napravio je sa TDA2003 za koje tvrdi da ima odlican zvuk i puno snage i ne bi da radi AX11 ako nije jaci i zvucno bolji od TDA2003&nbsp; :baby:</p>
Reply
ma ok je to,ni sam ne volim da mijenjam ono sto je autor zamislio nego je Olaf plocicu uradio kao za olimpijadu! Smile<br>
.<br>
PetruV je neobican lik,nikad ne radi kako je zamisljeno,uvijek trazi neke izmjene i ljuti se ako mu neko ne odgovori kroz pola sata - sat. los put ka uradisam sreci.
Reply
<p>Evo opet mi na fb stranici stize pitanje: 'moze li AX11 sa trafoom 2x47v ac?'</p>
<p>Ja sam koristio trafo 2x24v ac. Desetak minuta sam slusao AX11 pojacan na maximum, zvuk je bio odlican ali toliko glasan da nisam izdrzao duze. Zakljucak je da ima dovoljno snage za sobno slusanje muzike, cak uz efikasnije kutije i za neku proslavu... Postoji mnogo mogucnosti za nadogradnju i poboljsanja, ali samo povecanje snage je potpuno nepotrebno ipak je ovo HI-FI pojacalo.</p>
Reply
<p>vidjeo sam i po temama i na tvojoj FB stranici,najčešća su pitanja "može li više/jače/na manjem otporu i više kutija".</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>može,ima pojačala i za veće snage - zašto njih svrsishodno ne praviti?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovako kad ga sam hvališ niko ti neće vjerovati Smile mada ne sumnjam da dobro radi a to će uskoro i pokazati kod fokussd-ov primjerak tog pojačala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sve najbolje Mile!</p>
Reply
<p>Preko devedeset posto komercijalnih hi-fi pojacala takodje i zvucnika je u rasponu snaga 50-100W, prema tome najcesce su potrebna takva pojacala za uzivanje u muzici naravno ako zadovoljavaju neke standarde kvaliteta. Snaga nije imperativ i zato ne mogu da razumem toliko insistiranje na povecanju snage ili bridzovanjem pojacala koje nisu namenjena za razglasne sisteme.</p>
Reply
svako pojacalo je jako, raja plati punoo za pojacalo a ne za zvucnike i onda nedobije nista , razocara se , zvucnici su najvazniji u svemu
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="1911" data-time="1366306675"><p>Preko devedeset posto komercijalnih hi-fi pojacala takodje i zvucnika je u rasponu snaga 50-100W, prema tome najcesce su potrebna takva pojacala za uzivanje u muzici naravno ako zadovoljavaju neke standarde kvaliteta. Snaga nije imperativ i zato ne mogu da razumem toliko insistiranje na povecanju snage ili bridzovanjem pojacala koje nisu namenjena za razglasne sisteme.</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>heh,pojačali bi nešto što još nisu ni čuli! Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="1921" data-time="1366308756"><p>svako pojacalo je jako, raja plati punoo za pojacalo a ne za zvucnike i onda nedobije nista , razocara se , zvucnici su najvazniji u svemu</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Slazem se, zvucnici su vazni i to ne samo zbog snage. Vecina ljudi nije ni cula bas ispod 100Hz, a tek ispod 30Hz... gotovo niko. Zato sam ja i uradio dva projekta 'TQWP' i 'T Line', prve manje su kutije za policu, a druge vece podnostojece. Sa ovim kutijama moze da se uziva u dramaticnom basu koji podrazumeva hi-fi reprodukcija.</p>

Reply
<p>volio bi to čuti,je li nešto konkretizovano ili je još ideja u razvoju?</p>
Reply
<p>+1</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)