Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(05-27-2019, 08:48 PM)Khadgar2007 Wrote: Opet imam zanimljiv problem što se tiče routanja izlaznog OPampa. Kao i prošli puta radi se naravno o mogućoj interferenciji ulaznog signala sa izlaznim iz U6A. Kako je već rečeno da bi bilo zgodno da su taj izlazni i oscilatorski OPamp SMD.Stavio ja SMD što znači više vodova na manjoj površini,prevedeno mmogućnost interferencija.
Izlazni signal koji ide na pot sam stavio što je dalje moguće od svih pinova OPampa a ulazni sam mislio provući sa gornje strane,ona crna rukom nacrtana linija. Taj ulazni bi bio okomit u odnosu na ostale signalne vodove pa bi recimo interferencije bile svedene koliko toliko na minimum. 

Za oscilatorski OPamp još nisam dovršio routanje vodova ali iako je i tamo situacija čupava nije baš tako nezgodna kao u ovom slučaju.
Što se tiče stepena za finu regulaciju nivoa, predloženo rešenje je za mene u redu.
Ne sećam se više da li smo kod oscilatorskog opampa odmah htelli da idemo na SOIC-8. Za razliku od ovog gore, gde neće biti eksperimentisanja s tipom opampa, kod oscilatora će graditelji verovatno želeti da sami odluče koji će opamp primeniti. Zato ne bi bilo loše da tu imamo masku DIP-8.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 05-28-2019, 10:46 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)