Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Društvo, izvinjavam se i žao mi je što nisam uspeo da pre "odmora" završim generator.

Imao sam dosta neplaniranih obaveza u zadnjih nekoliko nedelja, a i greška u generatoru trouglova koju sam ranije pomenuo me je malo izbacila iz takta.
U medjuvremenu sam uz pomoć frezera od 0,8mm Big Grin  na aktuelnoj pločici napravio novu verziju tog generatora, koja je nešto jednostavnija od stare (ne koristi TL431 i trimere), ali ću konačnu odluku doneti tek posle povratka u "radnju", odn. u drugoj polovini maja.
Do tada je generator na "operacionom stolu" (v. prilog), a ja u Kg, pa ću barem biti dostupan za pitanja i komentare.

Juče sam napravio i par preliminarnih merenja: sinusni generator ima THD izmedju -90 i -95dB @ 1kHz, što je slabije od ranije dobijenih rezultata, ali ni uslovi merenja nisu isti (bez oklopa, itd.). Pored toga, OPA2810 (trenutno glavni kandidat za sinusni oscilator) ima poteškoće sa kapacitetom na izlazu (koaksijalni kabel ka audio kartici), pa se pravo merenje pomera na trenutak kada i izlazni pojačavač bude na pločici.

Prema tome, na pločici će u zoni generatora trouglova sigurno biti izmena, pa vas sve, a posebno PCB dizajnere, molim za još malo strpljenja.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 04-21-2019, 01:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)