Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(04-06-2019, 09:30 AM)Khadgar2007 Wrote: @Ronovar
Daj mi šibni na mail library telefonske žarulje da ju ne moram crtati da vidim jel bi ju nekako mogao položenu ubaciti na svoj PCB.

@BracaNe bi to trebalo da bude veliki problem.
Quote: Već sam napisao da se zbirna masa sinusnog oscilatora vezuje na GP, a samo vodovi napajanja idu na glavni priključak.
Kod LM13700 bi takodje bilo poželjno grupisanje mase, kao i kod finog podešavanja nivoa, a ostatak nije kritičan.

ili ja ne znam razumijeti pročitano ili si zaboravio što si napisao prije.

Quote:Pogledao sam trenutnu verziju pločice i imam predlog da mase napajanja idu direktno na GP. Razdvajanje sam predložio u vreme kada nismo bili sigurni da ćemo imati GP.
Napajanje oscilatora bih i dalje vodio odvojeno do glavnog priključka za napajanje.
Signalnu masu oscilatora (LA1-3, preklopnik opsega, jedan pot za reg. frekvencije, U2/pin 3 i R9) bih spojio jednom trakom i nju onda na jednom mestu na GP.
"Zbirna masa" se odnosi na "signalnu masu", a masu napajanja (bajpas kondenzatora) odvojeno povezati na GP.
Koncept je da se u kritičnim delovima sklopa mase kojima teku signali odvoje od onih na kojima su struje bajpas kondenzatora.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 04-06-2019, 10:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)