Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(03-21-2019, 02:36 PM)ronovar Wrote: Braca ako imaš vremena molim pogledaj zadnju verziju PDF-a koji sam postavio tamo sam ispravio tu grešku, jer kad sam crtao PCB i gledao kuda da vodim +/-15V gledao sam da ide sa glavnog čvorišta i da se onda grana na ostale IC-ove. Dakle mogli bismo reći jedan BUS sabirnica koja se grana na sve strane.
Pogledaš pa javiš jel OK, ako nije molim napiši pa da ispravim...jer nemogu dalje ići da crtam dok ne konstatiramo da su +/-15V vodovi napajanja dobro routirani prema gore gdje ce mi trebati jer ce gore ici brdo IC-a.
Jedna izmena se mora napraviti, a to je razdvajanje +15V linije za IC1 od ostatka.

Moj predlog: izbrisati kosu vezu od C19 prema preklopniku Freq. Mult. i postaviti još jedan jumper od C44 prema ostatku te trake. Cilj je da napajanje IC1 bude samostalno.
Što se negativnog napajanja IC1 tiče, vidim da razdvajanje više nije moguće, pa ostaje da se nadam da će niska impedansa C45 biti od pomoći.
Ako se na prototipu eventualno pojave smetnje, neće mi smetati posebna žičica od C45 do pina 4 na IC1.

Desna strana izgleda odlično spakovana, proveriću je još tokom popodneva.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-21-2019, 03:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)